"למדו את הילדים שלכם שלא צוחקים על חשבון האחר, צוחקים יחד"

"אני כל הזמן דרוכה, הקטן שלי משולהב מהאש והגדול שלי עושה מה שתמיד עושה כשיש המון אנשים.. רץ מצד לצד במקום מרוחק, משנן לעצמו שורות מסרטים, עושה קולות, עושה תנועות באוויר, מנפנף בידיים. זה עוזר לו להתמודד עם ההמולה והרעש. קוראים לזה הספקטרום האוטיסטי".

ערב ל"ג בעומר במושב. אני לא מכירה המון אנשים, עברתי לכאן לפני פחות משנתיים אחרי שהחיים שלי השתנו כשהתגרשתי. הקהילה הקטנה טובה לי ולילדים שלי. האנשים נעימים וטוב לנו. פותחת ומספרת עדיאל פורטל בפייסבוק שלה.
"הבאתי את שניהם למדורה על אף שאני שונאת את זה (אף אמא לא אוהבת את לג בעומר. זו עובדה ידועה) אבל הבאתי אותם כדי שתהיה להם אוירה, חוויה.
הכנתי פסטה בתבנית חדפ, כי אמרו להביא משהו.
שלושה מטרים מהילד שלי שלושה ילדים צעירים ממנו קוראים לו, עושים לו קולות, מחקים את תנועותיו. דרוכים. מחכים לטירוף הבא שיצא ממנו. אני קוראת לו שיעמוד לידי. נראה אותם עכשיו. נראה אותם.

והם לא ילדים רעים. אני בטוחה שלא. הם פשוט ילדים רגילים שלא מכירים ילדים כמו שלי, או שלא לימדו אותם. זו לא רשעות, זה חוסר ידע.
והבן שלי, כשאני שואלת אותו, הם מציקים לך? עונה שהוא לא יודע.
וזו האמת.
אין לו מושג.
אין לו מושג שהם עושים ממנו צחוק.

תמונה מתוך דף הפייסבוק של עדיאל פורטל

תמונה מתוך דף הפייסבוק של עדיאל פורטל

אין לו מושג שאמא שלו נחנקת כי היא לא מסוגלת לראות את זה אבל היא מגייסת את החיוך הכי גדול ואומרת לו, בוא, יש כאן בצק. בוא נכין פיתה. בוא נצלה מרשמלו. אבל בפנים כל כך בא לי להגיד, בוא נלך מכאן. בוא נלך הביתה.
אמהות לילדים מיוחדים כל כך מיומנות בזחילה מהירה בחזרה למחילה שלהן.
אמהות לילדים מיוחדים חוות את המציאות הזאת בכל יום בחייהן. כאילו שלא ברור להן בכל רגע שהילד שלהן שונה מהשאר.
וילדים עושים זאת תמיד. לא צריך להיות אוטיסט בשביל שיצחקו עליך.
ילדים לועגים לילד השמנמן, לילדה הממושקפת, לילד הג'ינג'י, לילדה שפחות טובה בלימודים, לילד שאין לו אייפון חדש.
לא חסרות סיבות.
כשהבדיחה נגמרת, ילד אחד הולך הביתה ולא זוכר אותה, ואילו ילד אחר לוקח אותה איתו כמו גיבנת. והגיבנת הזאת נשארת על הגב שלו עוד שנים אחר כך.
והמדיה הזאת, אם יש בכוחה לבייש, אולי יש בכוחה למנוע את השיימינג הבא. זה שלא קורה ברשת, זה שקורה בכיתות, בגני שעשועים, במדורת ל"ג בעומר.
זה שהיה קיים עוד שנים לפני שמארק צוקרברג חשב על לוגו בכחול ולבן.
למדו את הילדים שלכם שלא צוחקים על חשבון, צוחקים יחד. ואם שני הצדדים לא צוחקים, אז הבדיחה לא מוצלחת".

אודות טוב שתדעי

טוב שתדעי הוא מדור הצרכנות והפנאי של מגזין אמא של. טיפים, עצות, המלצות, ידע ובעיקר "מה חדש בשוק". התכנים מופקים ע"י מערכת האתר ונכתבים ע"י צוותים מקצועיים מתוך החברות והגופים המובילים בישראל.

השאירי תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם.

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

אהבת? בואי לעשות לנו לייק גם בפייסבוק