"תעזרו לי להגשים לאמא שלי חלום לפני שתמות"

"היא הייתה בת 23, בת שישית מתוך 11 ילדים. משפחה מרוקאית, מסורתית, קצת פרימיטיבית.
ראש המשפחה היה איש ציבור מוכר וידוע בישוב. היא הייתה ילדה שרצתה לקבל תשומת לב כנראה בדרך השלילית. דרך החינוך הייתה מאוד ברורה או בדרכו או החוצה!
היא מצאה אהבה,
היא נכנסה להריון לא צפוי,
מיותר לציין מה חיכה לה בבית. 5 חודשים היא פחדה לספר, בשלב הזה הבטן כבר התחילה לבלוט ואז החליטה לספר לו: "אבא אני בהריון בחודש 5".
הלם!! כעס!!! חרון אף!! חוסר אונים!! כבר לא היה אפשרי לעשות לה הפלה זה היה מסוכן גם עבורה! אז מה עושים?",
קארין רווח פותחת את הלב ומספרת את הסיפור המשפחתי שלה.

"הוא שלח אותה להעביר את שאר חודשי ההריון רחוק מהבית, בחיפה, שם אף אחד לא יזהה אותה ובטח שלא אותו. הם הלכו ביחד לרשויות הרווחה לפתוח תיק שבסופו היא תצטרך למסור את העוברית. אף אחד לא יכל להציל אותה מזה.
נשארו לה 4 חודשים ללידה. היא מלטפת את הבטן, מדברת אליה, נקשרת, בוכה, מבוהלת, היא לא רוצה לתת את הדבר הזה שזז לה שם בפנים לאף אחד מלבדה! אך היא הייתה חסרת אונים, לא היו לה אמצעים לגדל אותה לבד, דעתה בכלל לא נחשבה. ואז הגיע הרגע.. היא הולכת ללידה והעובדת סוציאלית מתקשרת אליו לבוא לבי"ח שהלידה מתחילה ושצריך לחתום על הטפסים לפני.
הוא הגיע מיד. נכנס לחדר, היא בוכה, לא רוצה לחתום, הוא אומר לה שאם היא לא חותמת אין לה לאן לחזור ושהיא תיזרק לרחוב ויתכחשו לה בבית.
היא פחדה נורא, לא היו לה אמצעים לגדל את התינוקת שכל כך נקשרה אליה כבר 9 חודשים ודמה זורם בעורקיה. היא בוכה בכאאאאב ובפחד.

מתוך הפייסבוק של קארין רווח

מתוך הפייסבוק של קארין רווח

ולבסוף חותמת. הלידה הייתה קשה כי בסופה הן יפרדו לעד, היא ביקשה מהמיילדת רק להחזיק אותה לראות אותה פעם אחת והיא הסכימה, "היא דומה לי" אמרה, החליטה לקרוא לה "סוזי" על שם אמא שלה שחיכתה בבית בוכה, לא יכולה לעשות מאום בכדי לשנות את ההחלטה של ראש הבית. המיילדת ביקשה אותה והיא מסרה לה ושם נגזר ליבה לחתיכות.
זאת הפעם הראשונה והאחרונה שהיא ראתה אותה. 9 חודשים שהיא מצפה לה ולבסוף נאלצת להיפרד ממנה. הוא מיד לאחר מילוי הטפסים נסע הביתה, המשיך בשגרת חייו. והיא: משהו בה נגמר שם! היא יצאה בידיים ריקות ולב שבור מרוסק, לא היה לה לאן ללכת אז היא חזרה הביתה. חלק מהאחיות חיכו לה בזרועות פתוחות ובעיניים בוכיות, חלק שמחו, השאר התעלמו. היא לא מתגברת על הניתוק והקריעה והריקנות!
3 שנים אחרי… היא חוזרת על אותו דפוס התנהגות ומחפשת מישהו שיספק לה קצת חום ואהבה אולי אפילו אהבת אב.. היא נכנסת שום להריון ומביאה בת ואת הבת הזאת הוא מאיים לקחת ממנה שוב. היא נשבעה לו שאת זה אף אחד כבר לא יוכל לקחת ממנה. היא מצליחה להביא את הילדה לעולם למרות הקשיים שהערים עליה, רק שהפעם הזאת המצפון לא נתנו לו להמשיך להקשות עורף, הוא דאג לי כאילו שאני הבת שלו, הוא גידל אותי מגיל אפס, ישנתי איתו במיטה, הוא סירק אותי, האכיל אותי, דאג לי, לקח אותי לגן, המציא לי סיפורים לפני השינה, חינך אותי להיות ילדה טובה בעלת ערכים ומלאת כבוד בעיקר כלפיו, הוא היה הכל בשבילי, גדלתי ללא אבא והוא היה עבורי הכל. מילא לי את כל החסר וכשהתבגרתי הוא נפטר ואז כל העולם שלי נפל, הקרקע נשמטה תחתיי. למה דווקא עכשיו? כשאני הכי צריכה אותו בעולם והקשר עם אמא קשה לי?
כבר עברו כמעט 9 שנים מאז שהוא הלך. אמא שלי מקבלת מחלת ניוון שרירים המכונה ALS, מצבה מידרדר מחודש לחודש ואני מרגישה שאני חייבת לפתור את הסיפור הזה אחת ולתמיד. אני מחליטה בפעם הראשונה בחיי מזה 30 שנה לשאול אותה למה היא כל כך כועסת עליו? למה קשה לה להבין שהוא החיים שלי ושהוא כמו אבא שלי?! למרות שהוא רק סבא שלי. ואז היא מספרת לי את מה שאני מספרת לכם ואומרת לי: " אני סלחתי לו". אבל הידיים שלי עדיין ריקות, הוא לקח לי ילדה, הוא שבר לי את הלב ושרף את הנשמה.

מתוך הפייסבוק של קארין רווח

מתוך הפייסבוק של קארין רווח

היום היא רוצה לפגוש אותה ולהתאחד איתה. אמא שלי מאמינה שהיא תצליח לפגוש אותה לפני שהיא תמות. אז תשתפו ותעזרו לי להגשים לאמא שלי את החלום ולסגור לה את המעגל הזה בחיים.
אם "את" קוראת את זה עד כאן ואת מאומצת ונולדת ב- 17/12/1984 בסביבות השעה 12:00 בצהריים בבי"ח רמב"ם בחיפה לכי לפתוח את תיק האימוץ שלך! לכי בבקשה לפתוח את תיק האימוץ! מחכה לך שם מכתב ותמונה של כולנו. אנחנו מחכים לך כבר 33 שנים. זה הטלפון שלי להתקשרות בנושא, קארין 050-9435501"

אודות טוב שתדעי

טוב שתדעי הוא מדור הצרכנות של מגזין אמא של. טיפים, עצות, ידע ובעיקר "מה חדש בשוק". התכנים נכתבים ע"י צוותים מקצועיים מתוך החברות והגופים המובילים בישראל.

השאירי תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם.

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

אהבת? בואי לעשות לנו לייק גם בפייסבוק