"אנחנו גברים, מותר לנו גם לצחוק": על הזיכרון הקצר שלנו בעניין אייל גולן

הסרט הראשון של הארווי וויינשטיין שהופץ לבתי הקולנוע אחרי התפוצצות פרשת ההטרדות המיניות שלו התקבל בשתיקה רועמת וגרף 742 דולר בלבד. נטפליקס עצרה את העונות הבאות של "בית הקלפים" בכיכובו של קווין ספייסי כשנודעה התנהגותו כלפי אנתוני ראפ בהיותו קטין בן 14. פותחת וכותבת רונית צח בפוסט חד בפייסבוק.

אצלנו לקח לציבור הישראלי עשרים שניות כדי לשים מאחוריו את פרשת הקטינות ההיא (שנקראה מלכתחילה בשם החביב "משחקי חברה" במקום "סרסרות בקטינות"), אשר הושיבה את אביו של אייל גולן בכלא.

רק תזכורת חוזרת קטנה: אביו של אייל גולן הורשע על פי הודאתו בשורת עבירות מין. בהן סרסרות בקטינות שליקט מבית הספר ושינע ב"פותמוביל" כדי לשרת מינית את סביבתו הקרובה כשהוא משתמש במוניטין של בנו.
הוא הורשע גם בהדחת קטינות לזנות בנסיבות מחמירות, ניצול קטינים לזנות, שיבוש הליכים והשמדת ראיה. במסגרת עסקת הטיעון נמחקו מהאישומים עבירות הסמים ועבירות מין נוספות.
אייל גולן יצא נקי מהעסק, עד כמה שאפשר לקרוא לזה נקי, כשהאשמה כולה הוטלה בסופו של דבר על האב, ואייל גולן הוצג כסוג של חירש, עיוור, אילם ורפה שכל, שלא ידע מימינו ומשמאלו, לא הבחין בנעשה סביבו והקפיד לא לראות ולא להבין דבר.

אבל להזכירכם, על פי הפרסומים, ארבע הקטינות ממשפחות הרוסות, שלא הכירו זו את זו קודם לכן, והתלוננו נגד אייל גולן על שיתופן באורגיות, מין בתשלום והדחה לשימוש בסמים – חזרו בהן פתאום מעדותן.

מתוך הפייסבוק של רונית צח

מתוך הפייסבוק של רונית צח

אף אחת מהן לא הצליחה לנמק לחוקרים מדוע התלוננה מלכתחילה, או להסביר לחוקרים "מה עבר לה בראש כששיקרה".
אני עדיין לא מבינה איך התובע הסדרתי אייל גולן (גגלו את המילים "אייל גולן תובע" ותמצאו כותרות על תביעות נגד חצי עולם: עמית סגל, אחינועם ניני, אורלי וגיא, טל ואביעד, עמרי חיון, שי גולדשטיין ודרור רפאל, ואפילו איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית) לא טרח לתבוע את ארבע הקטינות הללו.
זאת למרות שטען כי הרסו את חייו, והיה מצויד בהודאות מפורשות שלהן ששיקרו במשטרה. אפילו החוקר שאל את הקטינות אם מישהו הגיע אליהן או שילם להן.

קשה לי גם לשכוח את התמונה המנטאלית של אייל גולן ואביו החולקים בצוותא מציצות מנערות, אירוע שאייל גולן עצמו הודה בו. וקשה לטאטא את תגובתו על הכינוי "פותמוביל", שהודבק לרכב הוואן בו הוסעו הנערות: "אנחנו גברים, מותר לנו גם לצחוק".

אז בארצות הברית הציבור אמר כעת את דעתו הנחרצת על הטרדות מיניות בתעשיית הבידור. גם אצלנו אמר הציבור את דברו, וחבל.
באותה שנה בחר בו הציבור לזמר השנה, קנה מאות אלפי עותקים מאלבומיו, החזיר את תכנית הטלויזיה שלו הקוראת לנערות לשיר איתו, וכעת אביב גפן הולך לשתף איתו פעולה בתכנית ריאליטי חדשה.

בתמונה: זמר השנה ואביו, סרסור הקטינות.

אודות כתבת מערכת

אתר הנשים והאמהות הגדול בישראל עם 850,000 גולשות בכל חודש ומועדון חברות עם מעל ל 110,000 נשים. באתר ניתן למצוא לצד כתבות וראיונות גם קשת של כותבות כשלכל אחת הצבע, הייחוד, הכישרון והסגנון שלה. חלומות. הגשמה. פחדים. בישול. ילד ראשון שני או רביעי. זוגיות ושאר הנושאים שכל אישה אוהבת לקרוא

השאירי תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם.

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

אהבת? בואי לעשות לנו לייק גם בפייסבוק