בלילות כשהזמן נעצר

זה קורה בלילות כשהזמן נעצר.
אני מתעוררת באמצע הלילה ולא מצליחה להירדם שוב. אז מתרחש הפלא, הזמן לא באמת עובר והמחשבות מתחילות להציף. אני נכנסת לתוכן ובודקת וחוקרת ומנתחת את תוכנן, ואז אני מגלה שכל מה שלא עיבדתי עד הסוף באותו יום חוזר אליי בגלגלי המכונה הקרויה מוח, מתעורר עולה וצף, כמו גל אבוד בסערת ים גואה, באמצע הלילה.

זה קורה בזמנים מיוחדים, כמו הפעם הזו שקרתה בשבוע שעבר, כשקיבלתי את ההודעה מהאוניברסיטה, שקראה לי לבוא ולסגור את התואר השני לאחר שקיבלתי את ציון התזה.
ההודעה הייתה מוקדמת מדי, שכן רק יומיים אחר כך התגלה הציון במלוא הדרו. ואני שלא הספקתי לעבד, עוד ישנתי טוב בלילה ההוא שהיה לפני כנס גדול שארגנתי.
באמצע הכנס התקבלה הודעה נרגשת מהפרופסור (שהנחה אותי במחקר) שהודיע לי בפה מלא, ברוכה הבאה למסלול הדוקטורט, חלומך התגשם.
ורציתי באותו רגע, לצעוק, לבכות מאושר, ללחוש, לומר למישהו, לספר..
אבל בתוך הימים הדחוסים של כולם, אין זמן, אז שלחתי הודעות לחברות מפרגנות, לבת החיילת, שמיד הגיבה ואמרה שאני "שפיצית.." וכמה שהיא גאה בי.
ובערב, הבן המתבגר, הרים את עיניו מהמחשב ואמר "מזל טוב אמא" ואפילו חייך.
וכמובן שהטלפון הראשון היה לחבר הכי טוב שלי בעולם, בעלי האהוב, שסיכם בשתי מילים: "את מדהימה".
ובערב הוסיף, אני גאה בך וגם חיבק ואמר כמה שהוא אוהב.
וידעתי באותו הרגע שהזמן לא נעצר, הוא ממשיך. שהבת שלי תכף משתחררת וכולם אומרים, היי, רק הרגע היא התגייסה, לא?
והבן שלי תכף מסיים י"ב ואני נזכרת כשרק צעד לכיתה א'.

כי הזמן שוטף ולא נעצר, להפך הוא ממהר ובורח וכמעט נעלם ואת הרגעים המיוחדים בתוכו צריך לזהות, לזכור, לנצור ולשמור.
רגעים ששווה לחזור אליהם וזה קורה לאחר עיבוד ממושך, שבדרך כלל לא ניתן לעשות במשך היום, אז הם קורים בלילה, והזמן נעצר ונחרט בזיכרון.
בלילה בשקט. שקט שבו הזמן נעצר, לפחות לכמה שעות ואז מגיע הבוקר והוא כמו רכבת שהמתינה בתחנה שנייה יותר מדי, מתחיל בדהירה אל האופק.

הגשמתי חלום.
אהובי, חברותיי והילדים שלי היו שם וליוו אותי במשך כל שנות העיבוד ועכשיו הם כולם, מתבוננים בי ברגע האמת ואני מזהה, שומרת ונוצרת אותו.
מאושרת.

אודות טלי אלון

בת 44, סופרת, משוררת, אשת קריירה. נשואה ואמא לבת ובן מדהימים. ככל שיותר טוב לי - יותר טוב למשפחתי. יודעת בדיוק מה אני רוצה, אבל לא תמיד יודעת איך להסביר בול.

השאירי תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם.

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

אהבת? בואי לעשות לנו לייק גם בפייסבוק