הגדלה, הרמה ומה שביניהם

נשים רבות בגילאי 30-40 מתעניינות בשנים האחרונות בניתוחי הגדלת חזה, למראה אסתטי יותר ולתחושה טובה עם הגוף. אך העניין שלהן בהגדלה שונה לחלוטין מהעניין שמגלות בנות העשרים פלוס המבקשות הגדלה. הן לא מעוניינות במראה המוגדל הטיפוסי. הן אפילו לא מעוניינות להראות שונה כשהן לבושות. מה שהן רוצות הוא למלא את מעטפת השד שהתרוקן בעקבות השנים שחלפו, ההריונות והלידות והשינויים במשקל..
אז לפני שאת נכנסת לחדר הניתוח, חשוב להסביר קצת על הניתוחים הקיימים, מה חשוב לדעת לפני ומה חשוב לעשות אחרי הניתוח.

מה ההבדל בין ניתוח הגדלת חזה לניתוח הרמת חזה?
ניתוח הגדלת חזה נועד להגדיל את השד באמצעות הכנסת שתל מתחת לרקמת השד או מתחת לשרירי החזה.
ניתוח להרמת חזה נועד לנשים אשר מראה השד שלהן נראה צנוח ונופל והן מעוניינות בהשגת מראה שד עומד וזקוף.
וכמובן שיש אפשרות גם לשלב, בדרך כלל בניתוח הרמת חזה משלבים גם הגדלת חזה על מנת להעניק לשד נפח למראה שד עומד מלא וזקוף.
ניתוח הרמת חזה והגדלת חזה הינו למעשה ניתוח המשלב טכניקה ניתוחית אשר מצד אחד מגדילה את נפח השד ומהצד השני מקטינה את מעטפת עור השד ומעתיקה את מיקום הפטמה למיקום החדש בהתאם למבנה וצורתו החדשה של השד.

למי מתאים הניתוח?
הגיל עושה את שלו והחזה לא כמו פעם… ניתוח המשלב הגדלת חזה והרמת חזה מתאים לנשים אשר עברו לידות והנקות ממושכות, בין היתר נשים שעברו שינויים דרסטיים במשקלן, וכתוצאה מכך ניזוק מראה השד שלהן. לנשים בעלות שדיים ריקים ונפולים. כאשר הפטמה נראית כאילו גולשת במורד השד. עור השד נראה חסר אלסטיות ומראה השד נראה חסר בנפחו.

כיצד מתבצע הניתוח?
ישנן מס' טכניקות לביצוע ניתוח הרמת שדיים בהתאם למצבם ולמראם של השדיים.
במהלך הניתוח מסירים את עודפי העור תוך הידוק של הרקמות, ואז למעשה משלבים את ההליך של הגדלת החזה תוך הכנסת שתל, למראה שדיים זקופים ומוצקים.
ניתוח זה מתבצע בהרדמה כללית ואורכו כשלוש שעות.

כמה טיפים חשובים לפני שאת בוחרת את המנתח:
1. פני למומחה (ועדיף אף מומחית) לכירורגיה פלסטית החברה באיגוד לכירורגיה פלסטית בלבד. יש רופאים המציגים עצמם בצורה מבלבלת ולכן עליך לשאול ולוודא טרם הניתוח. אל תתפתי לניתוח ולא משנה באיזו עלות הוא מוצע לך!
2. חשוב לקבל חוות דעת ממספר רופאים אבל לא יותר מידי. פני לשניים-שלושה רופאים לחוות דעת, לא יותר. קבלת יעוץ מרופאים רבים לא תעזור לך בהחלטה ותגרום לך לבלבול מיותר.
3. תאמי ציפיות עם הרופא שלך. הביאי עימך תמונה מהעיתון, מהאינטרנט של תוצאה שבעיניך היא תוצאה רצויה. שאלי את הרופא מה ניתן להשיג בניתוח ויותר חשוב, מה לא ניתן להשיג בניתוח כדי שלא תתאכזבי בסיומו.
4. בקשי לראות תמונות של ניתוחים קודמים של הרופא, התבונני בתמונות לפני ואחרי של נשים עם מבנה גוף דומה לשלך. הניתוח ותוצאותיו יהיו תלויים במבנה גופך, איכות העור שלך ונתונים אישיים אחרים שלך.
5. הקפידי להיפגש עם המנתח שלך באופן אישי ולא עם יועצת מטעמו. לא היא שתנתח אותך ולא היא שאמורה לספק לך את התשובות לשאלות שלך.
6. ניתוח פלסטי הוא בדרך כלל דבר אותו את שוקלת במשך תקופה ארוכה. אין מקום להחלטות מהירות. הפגשי עם הרופא פעמיים לפני הניתוח. פגישת הכרות בודדת אינה מספקת. אחריה מתעוררות שאלות נוספות. רשמי אותן על פתק כדי שלא לשכוח והציגי אותן בצורה מסודרת לרופא בפגישתכם השנייה.
7. ולבסוף, אל תתביישי לשאול מה קורה במידה וחלילה יש סיבוך ניתוחי. היכן תאושפזי? מי יטפל בך אז? יש יתרון רב לפלסטיקאי העובד בבית חולים ציבורי ויכול לטפל בך שם במידה וחלילה תזדקקי לטיפול ארוך יותר, הכרוך באשפוז.

ומה קורה אחרי הניתוח?
ההחלמה מניתוח הרמת חזה והגדלת חזה הינה תהליך הדרגתי, שיכול לקחת מספר שבועות במהלכם ישנם מספר דברים חשובים:
• מאוד חשוב להישמע להוראות הרופא.
• חשוב להקפיד על לבישת החזייה הרפואית והתחבושת האלסטית למשך כחודש ימים מזמן הניתוח.
• חשוב להימנע מהרמת חפצים בחודש הראשון, ומפעילות מאומצת של הגוף.

קליק לאתר לפרטים נוספים

באדיבות ד"ר שגית משולם דרזון, מומחית בכירורגיה פלסטית, אסתטית ומשחזרת, חברה באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית. רופאה בכירה ומנהלת תחום הכירורגיה המשחזרת של השד במרכז רפואי רבין (בילינסון) בפתח-תקווה. מנהלת מרפאה לניתוחים אסתטיים ושחזוריים ברמת החייל.

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

22 תגובות

 1. אני מסכים שחשוב לקבל חוות דעת ממספר רופאים ולא לבחור ברופא הראשון שנתקלים בו. אני רוצה להוסיף שההחלמה מהניתוח היא מהירה יחסית ואורכת מספר ימים בודדים. ניתן לחזור לעבודה משרדית כעבור שבוע, ולעבודה פיזית כעבור שבועיים.

  1. הי יונית,
   כשהשד מרוקן ונפול במידה קלה, פעמים רבות הגדלה בלבד עם שתל אנטומי (דמוי טיפה) יכולה למלא ולהרים אותו. יחד עם זאת עם השד נפול במידה משמעותית, יש צורך בשילוב של מילוי השד על ידי שתל סיליקון עם הרמת הפטמה והסרת עודפי עור בניתוח שונה. במידה ואת רוצה להבין את הניתוח לפרטיו הכנסי לאתר שלי http://www.dr-sagitmeshulam.com , וקראי על הרמת שדיים. יש שם גם אנימציה נחמדה שמסבירה את מהות הניתוח.
   בהצלחה,
   דר' משולם.

 2. טיפים ממש ממשש חשובים..! חבל שלא ידעתי לפני 6 שנים כשעשיתי את שלי שצריך לבקש לראות ניתוחים קודמים של הרופא

  1. הי חני,
   שאלה טובה שמטרידה כל אשה השוקלת ניתוח פלסטי…
   עליך לשאול עצמך עד כמה את מוטרדת ממראה השד כשאת מתבוננת בעצמך במראה והאם את מוכנה לעבור ניתוח כדי לשנות זאת? אם התשובה חיובית פני ליעוץ כירורג פלסטי שאת מרגישה נוח איתו והתייעצי איתו לגבי מה שהניתוח יכול לשנות וחשוב באותה מידה, מה הניתוח לא יכול לשנות.
   דר' משולם.

 3. גם אני מכירה את הכותבת. אחרי "מסע שופינג" אצל פלסטיקאים אני מצטרפת לממליצה פה מעליי.

  1. הי גיל,
   אני מבצעת שחזורי שדיים מכל הסוגים לאחר כריתה מלאה או חלקית של השד. תוכלי לפנות למרפאתי הפרטית או למרכז רפואי רבין שם אני מנהלת את השירות לשחזורי שדיים.
   בהצלחה.
   דר' משולם.

 4. למען האמת ומבלי להכנס לשויון וכאלה אז אני חושבת שיש יתרון לרופאה בתחום הזה על פני גבר.
  כ"כ הרבה אמפטיה והבנה נדרשים שרק אשה יכולה להיות שם בשבילנו. אני לא מכירה את הכותבת אבל אני משתפת מנסיון עם רופא גבר. הוא היה מקצועי אבל הייתה סרה לי הרגישות האישית והבנה של התהליך שעברתי.

 5. אני מציעה גם לשוחח עם מנותחות קודמות. יש כאלה תמיד שבאות לביקורת בחדר ההמתנה. לא להתבייש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות