המדריך השלם: כל עונה והבושם שמתאים לה

חוש הריח הוא אחד מהחושים, אם לא החוש החזק ביותר שלנו והוא לבטח זוכר הכי טוב. היכן שיכשל חוש הראיה או המישוש חוש הריח יזכור גם בטווח הארוך. אנחנו יכולות לשכוח הרבה דברים אבל לעולם לא נשכח את הריח של מקום נעים במיוחד שהיינו בו, של אדם מקסים שעבד לצידנו ובטח ובטח שלא את הריח של גבר מדהים שנכנס לחיינו אי שם מתישהוא בעבר.
לכל אחת יש את הריח הייחודי שלה, אותו ריח שמופק בשילוב של ריח הבושם האהוב, ריח הגוף הטבעי וההורמונים השונים שיוצאים מאיתנו.
ריח הגוף הטבעי שמהווה גורם מכריע על הריח הסופי שמהווה את סימן ההיכר החזק ביותר שלנו, בשילוב עם ריח הבושם, משתנה מעת לעת. למעשה, הוא משתנה באופן די תדיר. הריח הכולל שלנו מושפע מאלמנטים נוספים ולא רק מריח הגוף הטבעי או ההורמונים, הוא משתנה גם בהתאם לטמפרטורה, האזור שבו אנחנו נמצאות והסביבה באופן כללי.
עונות השנה משפיעות גם הן על הריח, כאשר מעבר לכך- לעונות השנה השונות יש ריחות שונים שמתאימים יותר או פחות, כך למשל בעונת הקיץ יתאימו יותר ריחות קלילים ופירותיים ובעונת החורף ריחות עמוקים וחושניים יותר.

כמה טיפים שיעזרו לנו לבחור
• בקיץ נבחר ריחות קלילים ורעננים יותר. מדוע? בקיץ הטמפרטורה עולה, רמות ההזעה שלנו עולות יחד איתה והזיעה שמופקת מהגוף מעצימה את ריח הבושם שנמצא עליו. בכדי לא להעמיס או להציף, הרי שכשהחום עולה, הסבילות שלנו לריחות פוחתת, כדאי להעדיף ריחות קלילים וענוגים יותר.
• ריחות של יום הם לא הריחות של הלילה. לכן נקפיד לרענן את הריח שלנו בשעות השונות של היום. לקראת הערב נעדיף להתיז ריח עמוק יותר ובמשך שעות היום ניצמד אל הריחות הקלילים והפירותיים.
• בקיץ נעדיף בשמים לבנים. צבע הבושם מגלה לנו רבות על הריח והתכונות שלו. בשמים לבנים הם בשמים קלילים ועדינים יותר, כאשר ככל שצבע הבושם מעמיק יותר איתו מעמיק גם הריח. בשמים בצבעים כתומים וחומים הם בשמים עם תבלינים ורכיבים שמעניקים להם גוף עשיר וכבד יותר. אלה בשמים נהדרים לערבים חורפיים וחושניים אך עלולים להכביד עלינו ועל מי שנמצא בקרבתנו בימות הקיץ. בסדרות הבשמים הלבנים אפשר למצוא מבחר עשיר של טוני ריח ווריאציות שונות של ניחוחות כך שלבטח נוכל למצוא את הריח המושלם בגוון הקליל לקיץ.
• נקפיד להתיז במקומות הנכונים כדי למקסם את עצמת הריח. מאחורי האוזניים ועל החלק הפנימי של מפרק כף היד. כידוע, אלה האזורים שבהם הבושם יופץ עם כל פעימת לב שתתרחש. הדם יזרום והריח יתחזק. להשלמת הריח נתיז קצת בושם על הבגד ועל השיער.

באדיבות כל פרפיום בשמי בוטיק

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

23 תגובות

  1. אם כבר מדברים על בשמים וריחות וכאלה .. מה לגבי הקטנטנים שלנו? לי יש פיצפוני אחד בן 1/2 שנה ואני מאוד רוצה לדעת אם זה בסדר שהוא "מתפלש" בריח שלי כשהוא עליי. זה לא יכול להזיק לו? זה לא יכול לעשות לו פריחה וכאלו?

  2. יווו כמה אתתם צודקים! אני לא משתמשת באותו בושם בקיץ או בחורף. נכון. כל כך נכון וכזה לא ברור מאליו

  3. דווקא בקיץ כשחם והטמפ' עולות לרמה בלתי נסבלת אני לא בעד בשמים.. אלא רק דיאודורנטים טובים

  4. אני תמיד אוהבת להתעסק עם בשמים וריחות.. הנושא האהוב עליי. בכלל אם הייתי יכולה להתעסק בזה לפרנסתי נראה לי זה היה מושלם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות