הגדלת חזה והנקה – זה אפשרי

הניתוח הפלסטי המבוקש ביותר בעולם הוא ניתוח להגדלת חזה, הניתוח מאפשר למעשה לנשים אשר אינן מרוצות ממראה החזה שלהן, וכי מעוניינות לעצב אותו ולהגדיל אותו על מנת להרגיש יותר נשיות ויותר בטוחות בגופן. עם זאת תמיד עולה השאלה, בעיקר אצל נשים צעירות לפני לידה, האם תוכלנה להניק את תינוקן לאחר הגדלת חזה- התשובה היא שכן.

בפגישת הייעוץ עם הרופא
חשוב להעלות את כל השאלות הרלוונטיות בצורה מקיפה ולקבל הסבר מעמיק אודות ההליך הכירורגי . כמו כן חשוב לתאם ציפיות גם של המטופלת וגם של הרופא ממראה החזה המבוקש גודלו ואופן עיצובו.
כאשר גיל המטופלת הינו צעיר והחשיבה לגבי הקמת משפחה נראה רחוק, גם אז צריך עדיין להעלות את נושא ההנקה, בפני הרופא המנתח, וכן את האפשרות שתהיה היכולת להניק בבוא העת.
במהלך הפגישה עם הרופא, תעברו על הנתונים הכלליים של גופך, מבנה שד וכן ציפיות ממראה החזה החדש. לאחר תאום הציפיות ימליץ הרופא המנתח כל גודל השתלים המתאים וכן על השיטה הניתוחית המומלצת .

קצת על השתלים
כיום משתמשים בשתלים עמידים ביותר בעלי תו תקן העשויים מחומרים בטוחים ואיכותיים
אשר מעניקים בנוסף גם תחושה ומראה טבעי.
כמו כן, שתלי הסיליקון הינם בעלי מעטפת עמידה, איכותית ובטוחה כאשר בתוכם ישנו חומר העשוי ג'לי צמיגי אשר אינו דולף במצבים נדירים בהם נוצר קרע בשתל.
לגבי צורת השתל, קיימים 2 סוגים עיקריים של שתלי סיליקון: שתלים עגולים ושתלים אנטומיים.
שתל עגול הינו מתאים יותר לבחורות צעירות עם מבנה שד יפה אך קטן שמעוניינות בשד גדול יותר ונשי עם מלאות בקוטב העליון של השד (אפקט פוש-אפ קל). השתלים האנטומיים מיועדים לנשים בוגרות יותר, לאחר לידות והנקות כשהשד מרוקן יותר ומעט נפול. השתל האנטומי ימלא את השד בצורה טבעית יותר, ללא מלאות מוגזמת בקוטב העליון וכן ירים מעט את הפטמה.
קיימת עדיפות לשתלי סיליקון על פני שתלי מי מלח כיוון ששתלים אלו מקנים לשד צורה יציבה ופחות מראה של קפלי עור.

הגדלת חזה שתאפשר לך להניק
בשיטה המקובלת והנפוצה כיום, מחדירים את השתל מתחת לריקמת השד או מתחת לשריר החזה הגדול, בשיטה זו אין כניסה לרקמת השד או לצינוריות החלב, וכך אין כל חשש לפגיעה ביכולת ההנקה של אותה אישה, בעקבות ניתוח להגדלת חזה.
ישנם מקרים שניתוח להגדלת חזה אף עזר לנשים להניק, כך שאם למשל יש מקרה של פטמה שקועה, לאחר הניתוח והכנסת השתל הפטמה הופכת לבולטת יותר וכך קל יותר להניק.

קליק לאתר לפרטים נוספים

באדיבות ד"ר שגית משולם דרזון, מומחית בכירורגיה פלסטית, אסתטית ומשחזרת, חברה באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית. רופאה בכירה ומנהלת תחום הכירורגיה המשחזרת של השד במרכז רפואי רבין (בילינסון) בפתח-תקווה. מנהלת מרפאה לניתוחים אסתטיים ושחזוריים ברמת החייל.

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

24 תגובות

  1. הי אורית,
   התקשרי ל-0737367050. סמדר המזכירה שלי תשמח לקשר ביננו.
   להתראות,
   דר' משולם.

 1. תקשיבו … אחותי רוצה הגדלה והרמת חזה אבל לא עשתה את זה עד היום כי היא מצ'וגעת של הנקה. היא לא מוותרת על החוויה הזו. יש לה ילד בן 5 וילדה בת 3 והיא הניקה כל אחד מהם עד גיל שנתיים – והיא מתכננת הריון בשנה הבאה.. אז זה אשכרה אפשרי? והיא תוכל לעשות את זה עד אז..?

 2. בחיים שלי לא הייתי מעלה על דעתי שדבר כזה אפשרי . רציני. מה שהעליתם כאן הפתיע אותי מאוד. זה בכלל לא ברור מאליו וטוב שנגעתם בזה

  1. מה הקשר לפסיכולוג? ולמה לזלזל בניתוח שיכול לשקם בטחון עצמי נמוך?
   זו בורות שמתאימה לשנות ה90

  1. הי ז'ני,
   ניתוח להקטנת חזה שונה לחלוטין מניתוח להגדלת חזה. בעוד שבהגדלה אינן מגע עם רקמת השד ושתל הסיליקון מוכנס תחת השד או תחת השריר, בהקטנה יש חיתוך ועיצוב מחדש של רקמת השד. כך שבעוד שבהגדלה אין חשש ליכולת להניק, בהקטנה תתכן פגיעה ביכולת ההנקה. מחקרים מדברים על 70% יכולת להניק לאחר ניתוח של הקטנת חזה.
   דר' משולם.

  1. בזמן הריון לא רצוי לבצע ניתוח שאינו הכרח. המתיני כחצי שנה מסיום ההנקה טרם ביצוע ניתוח חזה.
   דר' משולם.

 3. אני לא בעד או נגד ניתוחים כאלה ושכל אחת תעשה מה שמרגיש לה נכון אבל מנסיון אישי אם הניתוח מבוצע נכון אד אין בעיה להניק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות