המרוץ לבית האידיאלי

את החוויה האישית שעברתי לפני כמה שנים, רובנו חווינו לפחות פעם אחת בחייכם – חיפוש בית.
מכרנו את הבית שלנו וחיפשנו בית חדש. מדוע ולמה? הסיבות רבות. בעיקר כי קיבלנו מחיר טוב וראינו את ההזדמנות, ואולי גם, כפי שבעלי טען, כי אני לא מסוגלת לגור בבית יותר מ 4 שנים וכבר עברו אז 4.5 שנים.
כטיפוס אדמה שאוהב ביטחון ויציבות, הקפדתי קודם למכור ורק אחרי חתימת החוזה התחלנו לחפש בית לקניה. השקט הנפשי הוא בהחלט יתרון במצב הזה, אבל יש גם חסרון, כי החיפושים נעשו בלחץ של זמן.

אז מה בעצם חיפשנו?
בית לא גדול במיוחד, עם גינה בגודל סביר, באזור טוב, עם נוף, קרוב למרכז, לביה"ס ולמתנ"ס אבל מספיק רחוק כדי שיהיה שקט, עם שכנים טובים, שהבית יהיה מושקע, ממוזג, יפה. כמו כולנו, לא?
אז זהו, שעד כה הדרישות הן "נורמליות", אבל לי הייתה דרישה נוספת, עדיין חריגה במחוזותינו – שהבית יעמוד בדרישות של פנג שואי. לצורך כך, ביקשתי לבדוק את המפה האנרגטית של כל בית. הייתם צריכים לראות את הפרצוף של המתווכים, כשהודעתי להם שאני רוצה לעשות מדידות והוצאתי את המצפן שלי הם מייד ניסו לבדוק עד כמה אני רצינית – "מה, בגלל פנג שואי לא תקני את הבית?". "בדיוק כך" עניתי. "למה להכניס ראש בריא למיטה חולה?"

ראינו בית מקסים, שממש ענה על רוב הדרישות שלנו. הבעיה הייתה שמפת הבית הראתה שיש בו פוטנציאל גבוה לבגידות ולגירושין, החל מפברואר 2004. ומה אתם יודעים? הדיירת גרושה (לא שאלתי למה). הגירושין התרחשו בסוף 2004.
ברור שלא קנינו.

מעניין לציין שראינו לא מעט בתים שחלקו את אותו פוטנציאל. זה לא מפתיע במיוחד, כי ידוע שאנשים מחפשים את אותו "טיפוס" של בית, למרות שהבתים נראים שונים לגמרי אחד מהשני.
האם היקום ניסה לדחוף אותנו לחוויה שלילית בתחום הזוגיות? אולי, אבל מצד שני, אותו יקום נתן לי את הכלים להימנע מכך, אז למה לא לנצל זאת?

ראינו גם בתים שפסלתי עוד לפני שנכנסנו לבית, כי מפת הפנג שואי הראתה שהם בתים לא מוצלחים בכלל. לא הפתיע אותי לשמוע שאותם בתים לא מצליחים להימכר במשך זמן רב.

אנשים שואלים אותי מה החשיבות לבדיקת הפנג שואי של הבית לפני שנכנסים לבית. "הרי אפשר לתקן אח"כ, לא?" אז זהו, שלא תמיד. זה אומנם מצב נדיר, אבל לפעמים אני נאלצת לבשר ללקוחותי לעזוב את ביתם כי אין לי אפשרות "לתקן" את הבית. אז נכון שאפשר לעשות כמה שיפורים, אבל זה לא הופך את הבית לטוב, אלא רק לפחות רע והשאלה היא עד כמה הלקוחות מוכנים להמשיך ולחיות עם הקשיים שהבית מערים עליהם. אני יודעת מה אני הייתי בוחרת, אבל כל אחד ובחירותיו.

אז כפי שאתם מבינים, חיפוש הבית האידיאלי לא היה פשוט עבורי וחשבתי לתת כמה טיפים למחפשות, באשר הם:
1. נסו לשאול את הדיירים מדוע הם עוברים מהבית. כמובן, שיש לשאול בצורה עקיפה ואולי לברר גם ממקורות אחרים, אבל הרעיון הוא לדעת את ההיסטוריה של הבית. אם היו בבית גירושין, בעיות כספיות או חלילה אסון בשנים האחרונות – אל תגעו בבית!
2. אם לבית יש 4 כיווני אויר – לרוב הפנג שואי שלו טוב. ככל שיש פחות כיוונים פתוחים, כך עולה הסיכוי שלבית יש בעיות. אגב, חלונות שחסומים ע"י בנין או צמחיה גבוהה, הם לא כיוון אויר.
3. חשוב שיהיה צד אחד ברור שממנו נכנס כל האור לבית. כשהאור נכנס מכמה כיוונים, יש קושי לקבוע את חזית הבית ואז גם המפה האנרגטית לא ברורה.
4. כבישים – רצוי שהכביש הסמוך "יחבק" את הבית ולא יתרחק ממנו.
5. חצי רעל – הסתכלו מהחלונות החוצה . האם אין פינה של בנין, כביש, שלט או אנטנה שפונים ישירות אל החלון בצורה מאיימת?

אם כבר קניתן בית ונכנסתן לגור בו, כדאי שתדעו שהבית מתחיל להשפיע עליכם בערך אחרי חודש של מגורים. אם אחרי תקופה זו עוד לא התרגלתן לבית, או שדברים לא רצויים התחילו לקרות בחייכן, כדאי לבדוק את הפנג שואי של הבית.

לסיום, אספר לכם שהמסע האישי שלי הסתיים לבסוף ברכישת מגרש ובניה של בית. בעצם, אולי יש לומר שהמסע הסתיים זמנית, כי אנחנו גרים בבית הזה כבר 4 שנים..

הכותבת היא גליה לביא, יועצת פנג שואי בכירה והעומדת בראש המרכז ליועצי פנג שואי.
קליק לדרך הפנג שואי – אתר הבית
קליק לעמוד הפייסבוק של פנג שואי – גליה לביא

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

28 תגובות

  1. אורטל,
   בערך בחודש הראשון אחרי המעבר (פלוס מינוס) הבית עוד מבולגן עם ארגזים וזו תקופת מעבר כזו.
   אחרי חודש בערך, הכל מסודר ואז אפשר להתפנות ולחשוב על מה קורה.
   חוץ מזה, שפנג שואי זה לא זבנג וגמרנו. הוא פועל לאורך זמן ואת ההשפעות שלו צריך לבחון בראיה לאחור.
   גליה.

  1. אילנית,
   פנג שואי בודק את ההשפעה של כוחות טבע מסוימים על הבית. מדובר ב 9 כוחות שפועלים מכיוונים שונים והם ספציפיים לכל בית. בהתאם למיפוי הכוחות ניתן לדעת איך יושפעו הדיירים שגרים בבית. האם יהיה להם שפע כלכלי, האם יהיו חולים, האם בריאים, האם יריבו כל הזמן ובסוף יתגרשו או שאולי תהיה להם רומנטיקה נהדרת וילדים רבים………..
   גליה.

  1. הי יעל,
   המפה של פנג שואי מזהה 9 כוחות שפועלים באזורים השונים של הבית. לכל כוח כזה (צ'י) יש משמעות והשפעה על מי שנמצא באזור. כך, אם בחדר השינה יש למשל צ'י שמעודד חולי, אז ברור לנו מה עלול לקרות לדיירים שישנו שם, לא? וכך גם לגבי 9 סוגי הצ'י האחרים, שלכל אחד מהם ישנה השפעה אחרת.
   גליה.

  1. קרן,
   מזמינים יועץ פנג שואי לשטח. הוא מבצע מדידות ומזהה את המפה האנרגטית של הבית, לפיה הוא יודע אם הבית מעודד שפע למשל, או אולי חולי וכו'.
   זו בדיקה קצרה ולא יקרה.
   אם מעניין אותך, את מוזמנת לפנות אלי בפרטי [email protected]
   גליה.

  1. מיטל,
   מזמינים יועץ פנג שואי שיבדוק איפה הבעיה ואיך לתקן אותה.
   חשוב לא לחכות עד "שהדברים ישתפרו", כי לרוב הם לא ומלמטה קשה יותר לעלות.
   גליה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות