עושים סדר בביטוחי הבריאות לילדים

'העיקר הבריאות', בזה כולנו מאמינות, אך האם באמת יש לנו מושג אילו הגנות ביטוחיות יש לנו ולילדינו בנושאי בריאות? כתושבי מדינת ישראל יש לנו ביטוח בריאות ממלכתי, המאפשר לנו לקבל טיפול רפואי בסיסי וסבסוד לתרופות המצויות בסל התרופות.

רכישת שירותי בריאות משלימים, הידועים ככיסוים "זהב" / "מושלם", מעניקים לנו זכויות נוספות כדוגמת החזרים עבור אביזרים רפואיים ובדיקות הריון, זכאות לייעוצים ולשירותי רפואה משלימה מסובסדים ועוד, אך הם אינם מכסים במקרה בו נדרשות תרופות מחוץ לסל התרופות, ניתוחים והשתלות, או אפילו שירותי הוראה מתקנת דחופים לילדים. כדי לכסות על הפער בצרכים, חברות הביטוח מציעות ביטוחי בריאות פרטיים להורים ולילדים המאפשרים לקבל החזרים כספיים על מגוון פרוצדורות כגון: ניתוחים פרטים בארץ ובחו"ל, השתלות איברים, תרופות שאינן בסל הבריאות, פרוצדורות מחליפות ניתוח, התייעצויות עם רופאים, רפואה אלטרנטיבית ועוד.

מה ההבדל בין ביטוח בריאות פרטי למושלם של קופת החולים?
אנחנו משלמות עשרות שקלים בחודש על הביטוח המושלם של קופת החולים, ומאמינות כי הוא מכסה אותנו במקרה שבו נזדקק לו. אך מי שקראה את החוברת העבה, הנלווית לחתימה על "ביטוח מושלם", הבחינה בוודאי בהגבלות ובסייגים הרבים המצויים בה. "הביטוח המושלם" מציע אמנם הרחבות שירות רבות, אך מגדר אותן תחת תנאים קשוחים. כך למשל, כדי לקבל החזר עבור טיפול רפואי בחו"ל צריך להוכיח כי אין טיפול דומה בארץ, וגם אז מדובר בהחזר חלקי בלבד.

ביטוח בריאות פרטי כולל בדרך כלל פחות סייגים והגבלות ומאפשר למבוטחים בו לקבל את הטיפול שנראה להם הכי נכון עבורם. יתרה מכך, ביטוח בריאות פרטי מאפשר לכל משפחה להתאים את הכיסוי הביטוחי לצרכיה על ידי הוספת והורדת הרחבות ביטוח בהתאם למצבם הכלכלי,הבריאותי ולגילאי המבוטחים .

אחד מיתרונותיו המרכזיים ביותר של ביטוח בריאות פרטי, הוא בחופש לבחור את הרופאים, המנתחים, מכוני הבדיקה, והמומחים שעליהם קיבלתם המלצות, גם אם הם אינם משויכים לקופת החולים בה אתן חברות. ביטוח בריאות פרטי לא רק מממן ומעניק החזר על בחירות אלו, אלא גם מאפשר לקצר תורים ולבחון את האפשרות של טיפולים בחו"ל במידת הצורך.

גם הכיסוי לתרופות שאינן בסל התרופות, הוא אחד מחוזקותיו של ביטוח בריאות פרטי, שכן העלויות של תרופות אלו עלולות להגיע למאות ואלפי שקלים בחודש. חשוב לציין כי בכל פוליסה קיימות החרגות שונות, ולכן כדאי לקרוא מה לא נכלל תחת כיסוי הפוליסה לפני שאנחנו חותמות.

מה חשוב לוודא כשמעוניינים בביטוח בריאות פרטי לילד?
ראשית, כדאי לדעת שניתן להוסיף את הילדים לביטוח הבריאות שלכם, ההורים. לשם כך, חשוב לעדכן את סוכן הביטוח שלכם בפרטיהם ובגילאיהם, ולמעשה מומלץ להוסיף אותם זמן קצר לאחר שנולדו, כדי שיהנו מהכיסוי ומכל ההטבות מההתחלה.

כדי לתת לילדים את הכיסוי הטוב ביותר, כדאי לברר עם סוכן הביטוח אילו הרחבות הביטוח שלכם מציע. כיום ישנן הרחבות המאפשרות לכן להנות מהתייעצות טלפונית עם מומחים, פגישות יעוץ עם מומחי גדילה והתפתחות, זכאות לאבחונים לזיהוי הפרעות קשב ולמידה, טיפולים להתפתחות הרגשית, הקוגניטיבית והמוטורית ועוד.

בשוק קיימים מגוון של ביטוחים במחירים משתנים, וקל להתפתות ולבחור בזול ביותר מביניהם. אך לפני שעושים זאת, כדאי להשוות לא רק את המחירים אלא גם את היקפי הכיסוי אותה מציעה הפוליסה. למעשה, כדאי גם לבדוק את השינויים בפרמיה לאורך השנים, ולשקול לבחור ביטוח בריאות פרטי לילד עם פרמיה קבועה. עלות הכיסוי למחלות קשות לילדים נמוכה מאוד.

כולנו מקוות לגדל ילדים בריאים , אך תמיד מומלץ להתכונן מראש גם לגרוע מכל. לפני שאתן בוחרות ביטוח בריאות לילדים, ודאו כי הוא כולל כיסוי להשתלת איברים הן בארץ והן בחו"ל, ועדיף לבחור בפוליסה המעניקה גמלה חודשית ל-24 החודשים שלאחר הניתוח. כדאי גם לרכוש ביטוח מחלות קשות, המעניק להורים פיצוי כספי שיאפשר להם לטפל בילד במקרה בו הוא חלה במחלה קשה, מבלי לדרדר את מצבה הכלכלי של המשפחה.

ישנן פוליסות המכסות טיפולים אלטרנטיביים כחלק מביטוח הבריאות שלהן. אם אתן חסידות השיטה האלטרנטיבית, ודאו כי תוכלו לקבל החזרים מהביטוח במקרה בו תרצו שירותי רפואה משלימה לטיפול בילד שלכם.

שירותי הבריאות הציבוריים נשחקים ומציעים עם הזמן פחות ופחות תמורה. אם איננו רוצות להתפשר על הבריאות של הילדים שלנו, ואם ברצוננו להבטיח להם את המטפלים והטיפולים הטובים ביותר, עלינו לשקול לבטח אותם בביטוח בריאות פרטי, שיעניק את הכיסוי הרחב ביותר ואת השקט הנפשי לנו, ההורים.

הכותבת היא אורלי יונאי, בעלת סוכנות לביטוח, פנסיה ורווחה כלכלית.
קליק לאתר של אורלי

אודות טוב שתדעי

טוב שתדעי הוא מדור הצרכנות והפנאי של מגזין אמא של. טיפים, עצות, המלצות, ידע ובעיקר "מה חדש בשוק". התכנים מופקים ע"י מערכת האתר ונכתבים ע"י צוותים מקצועיים מתוך החברות והגופים המובילים בישראל.

השאירי תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם.

22 תגובות

 1. טלי ברזלי
  איך יוצרים קשר עם הסוכנת ביטוח שכתבה פה?

  איך יוצרים קשר עם הסוכנת ביטוח שכתבה פה?

 2. ויטי רשף טבעון
  אמא של אני לומדת בזכותך כל יום משהו חדש :)

  אמא של אני לומדת בזכותך כל יום משהו חדש :)

 3. ליאת בן שבת
  כתבה כ"כ חשובה הרי מוכרים לנו 2 מליון ביטוחים ואין לנו מושג. תודה על הפשטות

  כתבה כ"כ חשובה הרי מוכרים לנו 2 מליון ביטוחים ואין לנו מושג. תודה על הפשטות

 4. יעל טל
  האם יש הבדל בביטוחים ילדים בין גיל 2 ל 9? או שכל ילד הוא ילד עד גיל 18?

  האם יש הבדל בביטוחים ילדים בין גיל 2 ל 9? או שכל ילד הוא ילד עד גיל 18?

  • כל ילד הוא ילד עד גיל 18. אבל ככל שמתחילים מוקדם יותר אפשר לכסות טווח רחב יותר של בעיות שחלילה…

   כל ילד הוא ילד עד גיל 18. אבל ככל שמתחילים מוקדם יותר אפשר לכסות טווח רחב יותר של בעיות שחלילה עלולות לצוץ בחתך הגיל.

 5. בילי כהן
  נושא כזה כזה חשוב מדרגה ראשונה!!

  נושא כזה כזה חשוב מדרגה ראשונה!!

 6. שגית
  זה רק שגרמתם לי ללחץ, שתבינו

  זה רק שגרמתם לי ללחץ, שתבינו

 7. תמר הלוי גלילוב
  מה זאת אומרת החופש לבחור את הרופאים? יש חופש נרחב אמיתי לבחור רופאים מכל הארץ בכל תחום?

  מה זאת אומרת החופש לבחור את הרופאים? יש חופש נרחב אמיתי לבחור רופאים מכל הארץ בכל תחום?

  • ב-99% מהמקרים כן. יכול להיות שיבוא רופא וידרוש סכום לא הגיוני על התמחות ואז לא יאשרו. אבל לרוב הרופאים יש…

   ב-99% מהמקרים כן. יכול להיות שיבוא רופא וידרוש סכום לא הגיוני על התמחות ואז לא יאשרו. אבל לרוב הרופאים יש אינטרס לעבוד עם חברת הביטוח.

 8. רינה ברנר
  אשמח בבקשה להסבר לגבי טיפולים אלטרנטיביים

  אשמח בבקשה להסבר לגבי טיפולים אלטרנטיביים

  • ישנם טיפולים אלטרנטיביים שכלולים בפוליסת ביטוח בריאות פרטי. במידה וההורים מחליטים לבחור בטיפולי הומאופתיה, שיאצו, דיקור וכו', המכוסים בפוליסה, הם…

   ישנם טיפולים אלטרנטיביים שכלולים בפוליסת ביטוח בריאות פרטי. במידה וההורים מחליטים לבחור בטיפולי הומאופתיה, שיאצו, דיקור וכו', המכוסים בפוליסה, הם יכולים לקבל בעבור כך החזר.

 9. כוכבי קדוש
  יש מישהו שמצליח לקרוא את החוברת העבה של הביטוחים האלו??

  יש מישהו שמצליח לקרוא את החוברת העבה של הביטוחים האלו??

  • גם אם לא קוראים אותה מראש, כדאי לשמור אותה בהישג יד, כיוון שאם חלילה עולה הצורך ניתן לבדוק מה מגיע…

   גם אם לא קוראים אותה מראש, כדאי לשמור אותה בהישג יד, כיוון שאם חלילה עולה הצורך ניתן לבדוק מה מגיע לכם. כמובן שגם ניתן להתייעץ עם סוכן הביטוח כדי לוודא שאתם מקבלים את כל הזכויות שלכם.

 10. גילי
  מה זאת אומרת לגבי הרפואה האלטרנטיבית לא הבנתי?!

  מה זאת אומרת לגבי הרפואה האלטרנטיבית לא הבנתי?!

  • אם יש בעיה רפואית, אפשר לקבל החזרים בגין דיקור סיני, הומאופתיה, שיאצו ועוד טיפולים שרשומים בפוליסה של חברת הביטוח.

   אם יש בעיה רפואית, אפשר לקבל החזרים בגין דיקור סיני, הומאופתיה, שיאצו ועוד טיפולים שרשומים בפוליסה של חברת הביטוח.

 11. שרון אליאסי
  אוייי שלא נדע מצרות

  אוייי שלא נדע מצרות

 12. גבריאלה
  הכיסוי המובטח הזה לתרופות הוא אמיתי ומוכח??

  הכיסוי המובטח הזה לתרופות הוא אמיתי ומוכח??

  • בוודאי. אם התרופה פחות מ-400 ש"ח, בהרבה חברות לא מכסות. אם יותר, אז הכל מכוסה. הכל כתלות בפוליסה.

   בוודאי. אם התרופה פחות מ-400 ש"ח, בהרבה חברות לא מכסות. אם יותר, אז הכל מכוסה. הכל כתלות בפוליסה.

 13. רונה לי ולרשטיין פרסקי
  מעניין. די ארוך.. אבל מעניין

  מעניין. די ארוך.. אבל מעניין

אהבת? בואי לעשות לנו לייק גם בפייסבוק