גם לך הופיעו כתמי פיגמנטציה? יש לזה פתרון

הופעת כתמי עור לאחר לידה ובמהלך ההריון, היא תופעה שכיחה, המתבטאת בשינויים בצבע העור. תופעה זו היא תוצאה של שינויים פיזיולוגים ופעילות ההורמונים המופרשים מהעובר והשליה במהלך ההריון, הגורמים להפרשה לא אחידה של פיגמנט המלנין.

'טריניטי' הוא טיפול חדשני המבוסס על טכנולוגיית ELOS ומאפשר להחליק ולהצעיר את עור הפנים, ולהפכו למתוח וזוהר יותר. ELOS היא טכנולוגיה המשלבת אנרגיית אור הבזקי, עם אנרגיית חשמל דו-קוטבית (RF) ושתיהן יחד מחממות את שכבת העור באזור הטיפול ומעוררות ייצור של קולגן ואלסטין. הטיפול משפר את אחידות העור ומרקמו, מסיר פיגמנטציה, כתמי גיל, נימים וקופרוז ומצמצם את גודל הנקבוביות. במקביל, יש אפקט ממצק ומותח שנותן מענה לתופעה של רפיון העור באזורים ה"מועדים לפורענות" כמו קו הלסת, הצוואר. בסוף הטיפול העור נראה מהודק יותר, אחיד ומואר. הטיפול אינו דורש אילחוש, תוצאותיו מיידיות והוא אינו מצריך אשפוז או החלמה ממושכת.

טיפול זה אינו מותר לנשים בהריון וגם לאחר הלידה, או במידה ואת מיניקה. בכל מקרה, ההמלצה היא לחכות לפחות 3 חודשים עד לאחר הלידה עם טיפולי הסרת הפיגמנטציה, על מנת לתת לעור להתאושש מתקופת ההריון והלידה. וחובה להתייעץ עם רופא מומחה טרם כל טיפול אסתטי.

הנה כמה טיפים שיעשו לך סדר

1. מומלץ לערוך את הטיפולים בתקופות הסתיו והחורף- בהן השמש פחות חזקה.

2. על מנת לקבל את התוצאה המרבית, יהיו מקרים בהם יידרש טיפול משולב של אור, הבזקי RF ומריחת משחות הבהרה מיוחדות ובמקרים אחרים של כתמים עיקשים גם שילוב טכנולוגיית לייזר להשלמת התהליך.

3. טיפולי פיגמנטציה וטיפולי העלמת כתמים, דורשים ניסיון ולא כל רופא רשאי לבצע טיפול זה, לכן, וודאי לפני בחירת הרופא המטפל כי הסרת כתמי עור היא תחום התמחותו.

4. מומלץ לעבור פגישת ייעוץ מקדימה עם רופא מומחה, הכולל "טסט" באזור נסתר מן העין. במידה ולא צצו באזור כתמים אחרים, רגישויות חריגות או נפיחויות וגרד קיצוניים, ניתן לעבור את הטיפול בהצלחה באזורים נרחבים וגלויים.

5. גלולות למניעת הריון, המכילות הורמונים ונגזרות של הורמונים, עשויות לזרז הופעת כתמים – חובה להישמר מחשיפה לשמש ולמרוח קרם הגנה בעל מקדם גבוה.

6. על הרופא שמבצע את הטיפול לברר אם המטופלת משתמשת בקרמים מסוימים באופן קבוע. תרופות מסוימות וקרמים המכילים ויטמין A, לדוגמה, אינם מותרים בשילוב עם הטיפול. יש להפסיקם מספר ימים לפני הטיפול וניתן להמשיך עימם מספר ימים לאחריו.

7. יש לבצע טיפול זה, על עור לא שזוף ובשגרה מלאה של הגנה מהשמש.

8. רצוי לצבוע את השיער לפני ביצוע טיפול בהסרת כתמים שכן רק כחודש לאחר ביצוע הטיפול אפשר לצבוע שיער פעם נוספת מאחר ובצבע לשיער יש חומר כימי העלול להשפיע על הטיפול.

אחרי הטיפול:

1. בצאתך מהמרפאה עורך יראה מעט נפוח ואדמומי, תופעה זו תיעלם מעצמה לרוב בין מספר שעות עד יומיים – שלושה. ניתן להיעזר במריחת קרם מרגיע (בהמלצת הרופא) או בקומפרסים קרים להרגעת המקום.

2. חשוב לדעת כי הכתמים מתכהים עד שבועיים לאחר הטיפול ולאחר מכן, מתפוררים ונושרים- ניתן לכסותם במייק אפ.

3. אין להיחשף באופן לא מוגן לשמש שכן קרני השמש מפריעות לריפוי. חשוב לאמץ שגרה עקבית של טיפוח והגנה על העור, הימנעות מחשיפה לא מבוקרת לשמש ושימוש במסנני קרינה איכותיים מעל 34 spf. במידה ואת שוהה זמן ממושך בשמש-יש לחזור על המריחה כל שעתיים.

4. רעלנים נוספים, המצויים בסיגריות ומופקים בגוף כתוצאה משתייה מוגברת של אלכוהול, עשויים לתרום גם הם ליצירת כתמים – בעיקר בשילוב עם חשיפה לשמש. הימנעות מעישון ומאלכוהול תורמת לפיכך גם היא למניעתם.

5. חשוב להימנע מחשיפה ישירה לחומרים מייבשים דוגמת אלכוהול ואצטון.

6. יש להגדיל את מינון המאכלים בעלי נוגדי החמצון בתפריט אשר יסייעו לשמר את תוצאות הטיפול לתקופה ארוכה למשל: עגבניות, תרד וגזר.

7. ניתן לעבור טיפולי תחזוקה אחת לחצי שנה, בהתאם להמלצת הרופא.

הכתבה באדיבות מומחי רשת מרפאות פרופורציה
קליק לאתר מרפאות פרופורציה

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

16 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות