מכירות את המשפט: אמא בא לי?

באלי הוא אי טרופי בארכיפלג האינדונזי. הוא שוכן מדרום לקו המשווה, כשעתיים מרחק טיסה מסינגפור. שטחו כ-5,623 קמ"ר, שטח שאינו גדול בהרבה משטחה של לוקסמבורג. (ויקיפדיה)
אני מנסה, באמת שמנסה לקרוא בין השורות ולמצוא מה הקשר בין המקום החלומי הנ"ל לבין המושג הזה שיוצא מפיותיהם של כל ילדי ישראל.
לא. אני לא רואה קשר.
עברית שפה יפה. אני לא פרפקציוניסטית. אני גם לא טרחנית ומוכנה להישבע שאני לא מורה ללשון.
אני לא אכעס אם יש קצת בלגאן בחדר, או אם היום הוא יאכל חטיף אחד יותר, גם אם לפעמים קצת יצא מגדרו בכעס, תמיד אומר לו כמה אני אוהבת אותו וכמה אני מבינה את כעסו. אפילו אם התמרח עוד כמה דקות בבוקר אני אחייך לעצמי ואזכר בי כשהייתי בגילו.
אבל.. אני עדיין אמא. אמא שלא מתפשרת על שום מילה שיוצאת לנסיכים שלי מהפה. נכון, גם אותי לפעמים היפוכי האותיות ספיידרמר=ספיידרמן, טלקלופס=טלסקופ תופסים אותי לא מוכנה עם המצלמה על REC אבל יש חמוד ויש עילה לשלילי בחינוך להבעה בעל פה.

מתי לאחרונה מצאתן את עצמכן אומרות לבוס שלכן: "לא בא לי להגיש את הדו"ח" או "בא לי לצאת מוקדם היום".. נשמע הזוי לא? אנחנו כל כך דוגלות בחינוך למען עתיד ילדנו הרי לא נשלח אותם לא מוכנים לעולם הגדול. אז למה? אמא! אבא! למה אנחנו אפילו לא מעירים לו? ולמה עוד זורמים איתו? "לא בא לך חמוד? אז מה בא לך מאמי?"
הצירוף הקדוש הזה בהחלט לא היה שאני הייתי בחיתוליי וגדלתי נפלא! אני אפילו מסוגלת בלעדיו להסביר מה אני רוצה ומה לא, נשמע לא הגיוני הא?

אמהות יקרות, הבעיה איתנו זה שאנחנו אפילו לא שמות לב, אבל זה נשמע נורא. בואו לא נתפשר. בואו ניתן להם כלים להתמודדות נכונה עם רצונותיהם של יורשינו באופן כזה שיהיה נכון והכי חשוב נעים לאוזן. תתקנו, תתעקשו, אל תתייאשו! הבטחה שלי זה עובד! אל תגידו ככה כולם, זה תלוי רק בנו. הם הנציגים שלנו בחוץ ובעיקר של עצמם. לא תתאכזבו. רק תהיו גאות.

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

23 תגובות

    1. לא היא ממש לא טרחנית לדעתי..היא אמא משקיענית. היא רוצה שהילדים שלה יגדלו להיות אנשים איכותיים וחכמים

  1. אבל אנחנו זה לא הם. אנחנו לא לא במצב שלהם. הם ילדים קטנטנים ותמימים. לא צריכים להגיש דוחות ודברים כאלו

    1. מסכימה איתך חלקית אבל אסור לשכוח שרוב היום הםח בגן או בבית הספר ושם אין לו שליטה על השפה וההתנהגות ומשם מתחיל כל הסגנון הזה

  2. פרופסור רולידר דיבר (אמרתי דיבר? צרח) בדיוק על הנושא הזה והגבולות שצריך לשים בעידן הזה של שפע והכל נראה נגיש לכאורה. כתבת בצורה הכי ברורה והכי נכונה שיש

  3. אם רק אעז להגיד לבוסית שלי את אחד המשפטים האלה הרי שאצטרך להגיע עד באלי כדי לא לשמוע את הצרחות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות