בוחרת להיות מאושרת. מתעקשת לא להניק

אמהות לא מתפשרות, הן משנות דעה. לא, אני צוחקת, האמהות של היום ידועות בתפיסה שלהן את עצמן ובדבקות בדעתן.

הימים האחרונים מאוד קשים לי , חודש 9 בועט בי היטב, התחילו בצקות וכמעט כל ערב צירים. אז אני נחה הרבה ובין השאר יושבת על המחשב.
לא יכולתי להתעלם ממאבק האמהות על ההנקה. זה זרק אותי חזרה להריון הקודם (בכל זאת די טרי – הבת שלי בת שנתיים וקצת), שם אחרי התייעצויות ארוכות הוחלט פה אחד בין רופא הראומטולגיה שלי לבין רופא הנשים שלי שאולי עדיף לוותר על הנקה. (תקציר הפרקים הקודמים מגיע עכשיו) – אני חולת פיברומיאלגיה, דאבת השרירים, אני סובלת מכאבים כרונים רוב שעות היום ונוטלת תרופות שקצת מאזנות. הרופא אמר שההנקה לוקחת הרבה אנרגיה ותלותיות ושכדאי שאקבל החלטה שמתאימה לי. אני רציתי מאוד להנות מהבת שלי ולא לסבול ולכן החלטתי בלב שלם שאני לא מניקה אבל לאחר קמפיינים אגרסיביים של אחיות במרפאה מצאתי את עצמי נרשמת לקורס הנקה טרום לידה. יומיים לפני התקשרתי בוכה לבטל ואז קיבלתי שטיפה רצינית מהאחות. קיבלתי שטיפה רצינית מכל מי שרק יכל לפתוח את הפה. על איזה אגואיסטית אני. ובנוסף גם את הכסף לא קיבלתי חזרה.
אחרי שהעפתי את הדולה שלי מתפקידה, על סמך אותה התנהגות, נותרתי אילמת. כמה אטימות. אבל החלטתי עם עצמי שאני לא רוצה להניק. לא רוצה לא לישון בכלל. לא רוצה להיות לחוצה על כמה אכלה. לא רוצה לסעוד אותה כל כמה דקות. לא רוצה להחזיק אותה כל הזמן על הידיים.

מסביבי פוסטים של אמהות שמניקות ונהדר להן, פוסטים של אמהות שנהנות ואני רק חושבת די. תניחו לי.

כשסהר מלכה נולדה האחיות בבית החולים לא ממש הציקו לי. הייתה לידה קשה ובעלי סעד אותי שבוע כך שבכלל לא ראו אותי בתינוקייה. הילדה נהנתה מהבקבוק. אני נהניתי מהחלפת תפקידים בלילה ושינה רצופה. היה לי השקט בלדעת כמה היא אכלה. הרגשתי טוב עם עצמי כל פעם עד.. עד טיפת חלב. עד אחיות המרפאה. עד האמהות המתערבות בפארק.
כמה דמעות מיותרות נתתי לכן המניקות לגעת בי מבפנים ולשכנע אותי שאני אמא גרועה.

זו הייתה תקופה שהמליצו להחליף תחליפי חלב אם בגלל פרשת רמדיה וסהר שלי אכלה מכולם. היא גם השתמשה בכל החיתולים ואני לא התפשרתי על להיות אמא מאושרת. כן זו הייתה המשימה שלי, לא להתפשר בלהיות אמא מאושרת. והייתי. הייתי למרות שבכל מקום באו אליי בטענות. למרות שבכל מקום הדגישו לי שבחרתי וזה לא בעיה רפואית – הייתי צריכה להילחם בזה. בפועל הייתי צריכה להילחם בדיכאון אחרי לידה שלא יגיע ולתת לבת שלי לראות אותי מחייכת.
סהר מלכה גדלה להיות ילדה עקשנית, מאושרת, מוסיקלית. ילדה נפלאה שברור לה שאני אוהבת אותה.
והנה שנתיים אחרי, אותה נקודה. את מוכנה נפשית להנקה? שואלים אותי ואני עונה בבטחה אני לא מניקה. אני לא אניק. למה? כי אני יודעת נפשית שזה לא יעשה לי טוב. אני לא מתפשרת, אני רוצה להיות אמא שמחה ומאושרת.

מאבק האמהות המניקות בהחלט ברור לי. לא ברור לי למה המלחמה לא עסוקה בלשמר אינטימיות אלא להחצין אותה. ואני מתעקשת לא להניק. אני מתעקשת להזכיר שאני לא שקית חלב (כמו שמתארות הרבה נשים בדיכאון אחרי לידה את חייהן) וככה יהיה לי ולבת שלי הכי טוב בעולם .

רק בבקשה , בבקשה, תכבדו אותי ואל תתקעו לי את השד שלכן בפרצוף ועוד תצקצקו בלשון, הילחמו על חדרי הנקה מרווחים ונקיים עם כיסאות. ולא על אישורי הנקה ללא כיסוי בכל פינה.

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

25 תגובות

 1. את הראשון שלי הפסקתי להניק אחרי שהרגתי את עצמי לגמרי – בגיל חודשיים התגובות של הסביבה הרגו אותי עוד יותר. עד לרגע זה אני לא מבינה מה זה עניין של כל העולם אם אני מניקה או לא. סליחה זה משהו פרטי. בשני היה לי יותר שכל התחלתי להניק שנאתי כל רגע הפסקתי אחרי 3 שבועות כשזה עלה לי על העצבים אבל הפעם היה לי שכנה חמודה שממש עודדה אותי שמה שמתאים לי הכי טוב וש"הילדה שהכי ינקה אצלה היתה הכי חולה אז שאף אחד לא יעיז לעשות לי רע כי זה לא קשור" והאחות בטיפת חלב גם היתה בסדר לשמחתי

 2. יקריתי, אפילו אם הייתי מנסה כל כך לא הייתי מצליחה לתאר במילים את כל מה שרשמת כאן !
  מזדהה עם כל מילה, גם אני מאד רציתתי לנסות ולתת לבן שלי את הכל – חשבתי שהנקה זה הכי טוב, ולמה אני רושמת "חשבתי" כי בשבועיים הראשונים לחייו של הפעוט המדהים הזה שהוא ייצור חסר אונים ואני, אני אימא שלו אמורה לספק לו אוכל, חום ואהבה, אבל לא מסוגלת לתפקד, כל היום עסוקה בלהניק אותו ( "הוא בוכה, בטח רעב.." ), אני, לא מבינה בכלל מה רוצים ממני, מנסה, משתדלת להיות האימא הכי טובה שרק אפשר, "מבינה" שאני אימא גרועה בגלל שאני ב ד י כ א ו ן ואף אחד לא שם לב!!!!!!
  כולם עסוקים בכמה הוא קטן, חמוד, יפה….
  ואני?? אני כל היום בטרנינג ( רגילה כל בוקר להתקלח, להתאפר, להתלבש, ללכת לעבודה לראות אנשים.) פתאום?…הבנתי שהכל (ושיסלחו לי כל המניקות) זה הלחץ התמידי שלי – אכל מספיק?
  אז, באותו הרגע שהבנתי שההנקה לא עושה לי טוב דרשתי מבעלי ללכת ולקנות תחליף חלב, מאותו הרגע פשוט התחלתי לחייך, להינות מהבן שלי ולא להיות ממורמת כלפי בעלי…
  ושלא תבינו לא נכון, אני לא חושבת שהנקה זה דבר רע, אלא חושבת שלא מתאים לכל אחת נפשית ולא ממקום של אגואיזם.
  ופה זה הזמן לבקשה אחת מכל המניקות למינהן : בבקשה אל תציקו לנו עם הבקבוקים ! זה לא נעים בשום מקום ובשום מקרה.
  אני בטוחה שאני אימא טובה !

 3. את מבקשת שיכבדו אותך ואת החלטתך ומצד שני את "מתעקשת להזכיר שאני לא שקית חלב",
  אז אני לא שקית חלב לידעתך, אבל אני עושה את הבחירה המושכלת עבורי.
  אם את מכבדת אמהות מניקות ומצפה שהן יתנהגו אליך בהתאם אל תראי בהן שקית חלב, קצת כבוד לאלו שאת לא מסכימה איתן.

  1. תקראי שוב , כתבתי שזה מה שמרגישו כל אותן אלו שנכנסות לדכאון אחרי לידה לא קראתי לכן שקיות חלב.

 4. יש את הפרסומת הכי קרוב אלייך אמא. זה אולי קרוב אבל לא הדבר האמיתי. בשביל זה הטבע מייצר לנו את החלב

 5. מצטערת.. ..אני אומנם לא מכירה אותך אישית אבל יש לי הרגשה שאת "' מחפשת " איפה להרגיש שרודפים אותך ומציקים לך.. זה הכל אצלך בראש ..

 6. הגזמת יקירתי. הלכת רחוק מדי. אף אחד לא מכריח אותך לעשות משהו בניגוד לרצונך. אף אחד לא כופה עליך. אין פה אמירה נגדך שאת אמא גרועה.. אלא רק בעיניך שלך. אין כאן אטימות או שנאה סביבך. אלא אם כן את מייצרת אותה. ההגזמה הפרועה היא שלך ואת זו שצריכה להירגע

 7. נשמע לי כמו עליהום רציני. אני הינקתי וממליצה על זה בחום.. לא צריך להיסחף עם השנאה הזאת

 8. אין כמו הנקה אין.. זה הדבר הבריא ביותר שאפשר לתת לילדים שלנו.. את זכאית לחשוב מה שבא לך אבל אל תתלכלכי על ציבור שלם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות