ביטוח נסיעות לחו"ל בהריון

רגע לפני שמתחיל פרק החלפת החיתולים והקימות בלילה, הריוניות רבות מנצלות את תקופת ההריון כדי לנפוש בחו"ל. אם בכל זמן אחר, נוכל להמר ולבחור בביטוח הנסיעות לחו"ל של קופת החולים או כרטיס האשראי, תנאי הביטוח בהריון שונים לחלוטין, משום שהוצאות הטיפול באם ובוולד יכולות להרקיע לכדי עד חצי מיליון דולר, ולכן בכל שלב של ההריון כדאי לבחור פוליסה מתאימה ורחבה דיה.

ביטוח נסיעות לחו"ל עד שבוע 26 להריון
כדי שחברת הביטוח תכסה הוצאות טיפול הקשורות להריון, עליה להיות מיודעת על כך מראש. אם את מודעת לקיומו של ההריון לפני שטסת לחו"ל, עליך להודיע על כך לחברת הביטוח גם אם מדובר בשבועות הראשונים שלו. ללא דיווח מקדים לא תוכלי להנות מכיסוי ביטוחי על פרוצדורות הקשורות להריון, שכן ביטוח נסיעות רגיל אינו מכסה במקרים של הריון, הריון מחוץ לרחם, הפלה, לידה מוקדמת, לידה או טיפול בוולד, וכן לא במקרים של שמירת הריון.

השבוע ה 24 להריון הוא השבוע שבו ההריון נכנס לשלב גבול החיות, וקיימת אפשרות ללידת פג. אם הנסיעה לחו"ל מתארכת לשבוע זה ואילך, כדאי לרכוש גם ביטוח עבור לידת פג, שאמנם ייקר את הפוליסה אך יחסוך מאות אלפי שקלים מהמשפחה במקרה וחלילה תצטרכו להפעילו.

ביטוח נסיעות לחו"ל לאחר שבוע 26 להריון
אם החלטת לשהות בחו"ל לאחר השבוע ה-26 להריון ועד השבוע ה-32, תצטרכי להצהיר בשאלון רפואי בעברית ובאנגלית, כי אינך סובלת מבעיות הקשורות להריון. שאלון זה צריך להיות חתום על ידי רופא הנשים שלך, ועלייך להביאו עמך לטיסה יחד עם מסמכי האולטרסאונד האחרון.

לפני הטיסה עליך להציג את האישורים לדיילות. אלו יעבירו אותם לרופא מטעם חברת התעופה שיאשר את עלייתך למטוס. הליך זה חיוני, משום שהשינויים בלחץ האוויר בטיסה יכולים להביא לשלל תופעות החל מהתייבשות, דרך הגדלת הסיכון לקרישי דם וכלה בזירוז צירים וסיכון ההריון, ולכן חשוב לוודא עם הרופא שהטיסה אינה מסכנת אותך סיכון שאינו סביר, ולבחור בטיסות קצרות, במידת האפשר.

ככל ששבועות ההריון מתקדמים, כך מתמעטות חברות הביטוח המציעות כיסוי להריוניות, שכן הסיכונים ללידה מוקדמת גדלים ואיתם עלויות הטיפול באם וברך הנולד. למעשה, אשה שעברה את 32 השבועות להריון, יכולה לטוס רק במקרי חירום ולאחר הצגת אישור רפואי וליווי על ידי רופא.

במקרה בו מתוכננת לידה בחו"ל, יש לדאוג לרכישת ביטוח רפואי בארץ היעד, שיכסה את הוצאות הלידה ואת הוצאות הטיפול באם ובילוד, ולדאוג לתקופת כיסוי מספקת עבור כך.

עוד דברים שחשוב לדעת לפני שמתכננים נופש בחו"ל בהריון
ביטוח הנסיעות לחו"ל לנשים בהריון, מכסה במקרים בהן ההריונית לא עברה את גיל 40, אינה סובלת ממחלות כרוניות או מהיסטוריה של הפלות ודימומים בהריון, ההריון נקלט ללא התערבות טיפולי פוריות, גיל ההריון נמוך מ-32 שבועות, ולא מדובר בהריון בסיכון או בהריון מרובה עוברים. אם אינך עונה לקריטריונים הללו, תצטרכי לחפש חברת ביטוח שתהיה מוכנה לבטח אותך, אך התכונני לעלויות ביטוח גבוהות משמעותית מהרגיל, או וותרי על הטיסה במידת האפשר.

את חופשת הסקי כדאי לדחות למועד אחר, שכן לא ניתן לרכוש ביטוח על ספורט אתגרי בשילוב עם ביטוח הריון, משום שסוג זה של ספורט עלול לסבך ולסכן את ההריון ואת ההריונית.
כולנו מקוות לטוס ולחזור בשלום מטיול חו"ל, אבל כדי להמנע מסיבוכים מיותרים, רצוי לרכוש את הביטוח שמציע את הכיסוי הטוב ביותר למטיילת ההריונית. במקרה של ביטוח נסיעות לחו"ל בהריון, חשוב להשוות לא רק את מחירי הפוליסה, אלא אף יותר מכך את הכיסויים אותם היא מציעה, כדי שתוכלי לטוס בראש נקי מדאגות.

הכתבה באדיבות אורלי יונאי, בעלת סוכנות לביטוח בע"מ וסוכנות לרווחה כלכלית.
קליק לאתר של אורלי

אודות טוב שתדעי

טוב שתדעי הוא מדור הצרכנות והפנאי של מגזין אמא של. טיפים, עצות, המלצות, ידע ובעיקר "מה חדש בשוק". התכנים מופקים ע"י מערכת האתר ונכתבים ע"י צוותים מקצועיים מתוך החברות והגופים המובילים בישראל.

השאירי תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם.

20 תגובות

 1. רחלי
  מה זה אומר הכיסוי הטוב ביותר למטיילת ההריונית? מה זה צריך לכלול

  מה זה אומר הכיסוי הטוב ביותר למטיילת ההריונית? מה זה צריך לכלול

  • כיסוי לאם ולעובר בכל מה שקשור להריון, לבדיקות, אשפוזים ופרוצדורת רפואיות.

   כיסוי לאם ולעובר בכל מה שקשור להריון, לבדיקות, אשפוזים ופרוצדורת רפואיות.

 2. דורית קלמן ליפשיץ
  למה הביטוח הריוניות לא מכסה גיל 40 ומעלה? מה העניין??

  למה הביטוח הריוניות לא מכסה גיל 40 ומעלה? מה העניין??

  • רמות הסיכון גבוהות יותר בגילאים הללו. עם זאת, ישנן חברות ביטוח המציעות פוליסה כמעט לכל תרחיש, רק שמדובר בעלויות יקרות…

   רמות הסיכון גבוהות יותר בגילאים הללו. עם זאת, ישנן חברות ביטוח המציעות פוליסה כמעט לכל תרחיש, רק שמדובר בעלויות יקרות משמעותית מאלו הסטנדרטיות.

 3. מירב
  בכל חברות הביטוח יש את אותם תנאים תמיד..

  בכל חברות הביטוח יש את אותם תנאים תמיד..

  • לא בדיוק. יש חברות שלא מכסות החל משלב מסויים של ההריון, ולרוב קיימים הפרשים בעלויות הכיסוי ובסעיפי הכיסוי בין הפוליסות.…

   לא בדיוק. יש חברות שלא מכסות החל משלב מסויים של ההריון, ולרוב קיימים הפרשים בעלויות הכיסוי ובסעיפי הכיסוי בין הפוליסות. כדאי לבדוק היטב לפני שבוחרים.

 4. ג'וליה
  יפה מעניין.. אנחנו מתכננים לטוס בחודש הבא כשאני אהיה בשבוע 16 בערך..

  יפה מעניין.. אנחנו מתכננים לטוס בחודש הבא כשאני אהיה בשבוע 16 בערך..

 5. לירון עזרא כלפה
  ביטוח להריון לא מכסה בשום מקרה זמן של שמירת הריון?

  ביטוח להריון לא מכסה בשום מקרה זמן של שמירת הריון?

 6. ליאנה
  מחירי פוליסה להריונית הם גבוהים יותר מהרגילה?

  מחירי פוליסה להריונית הם גבוהים יותר מהרגילה?

  • כן. מכיוון שהסיכונים גדולים יותר ועלויות האשפוז האפשריות יקרות יותר, מחירי הפוליסות לנשים בהריון גבוהים מהרגיל. עם זאת, הכיסוי גדל…

   כן. מכיוון שהסיכונים גדולים יותר ועלויות האשפוז האפשריות יקרות יותר, מחירי הפוליסות לנשים בהריון גבוהים מהרגיל. עם זאת, הכיסוי גדל בהתאמה.

 7. שרון אטיאס אבנר
  תמונה נפלאה!!

  תמונה נפלאה!!

 8. בת אל
  אני נלחצת רק מלחשוב על לטוס 5 שעות רצופות במטוס סגור

  אני נלחצת רק מלחשוב על לטוס 5 שעות רצופות במטוס סגור

 9. הילה בנאדו
  כמה מידע חשוב ברשומה אחת! :)

  כמה מידע חשוב ברשומה אחת! :)

 10. שילה גולן פוליטי
  ברצינות, אפשר לצאת לחופשת סקי בהריון? בשבועות הראשונים?

  ברצינות, אפשר לצאת לחופשת סקי בהריון? בשבועות הראשונים?

  • ביטוח אשה בהריון אינו מכסה פעילות ספורטיבית אקסטרימית, ולכן לא כדאי להמר על כך.

   ביטוח אשה בהריון אינו מכסה פעילות ספורטיבית אקסטרימית, ולכן לא כדאי להמר על כך.

 11. אורית אלימלך
  מה ההבדל מעד שבוע 26 ומאחריו הלאה?

  מה ההבדל מעד שבוע 26 ומאחריו הלאה?

  • לאחר שבוע 26 האשה נכנסת לשלב שבו ניתן ליילד אותה לידת פג. מכיוון שעלויות האשפוז והטיפול בה ובפג גבוהות, חברות…

   לאחר שבוע 26 האשה נכנסת לשלב שבו ניתן ליילד אותה לידת פג. מכיוון שעלויות האשפוז והטיפול בה ובפג גבוהות, חברות הביטוח מציעות פוליסות יקרות יותר, אך מותאמות יותר למצב זה.

אהבת? בואי לעשות לנו לייק גם בפייסבוק