אמא רוצה פרק ב' מוצלח

כאישה גרושה ועצמאית אני תמיד מצפה מעצמי לדעת הכול, לעשות הכל, להצליח לתמרן בין גידול ילדות וניהול בית ובין בניית חיים אישיים ואינטימיים של אישה בשלה, עם תשוקה ורצון לבנות פרק ב' חדש ומדויק בחיי.
דייט אחרי דייט, התלבשתי, התאפרתי, צחצחתי מילותיי ושנינותי ויצאתי באופטימיות גדולה אל ההרפתקה שחיכתה לי בבית הקפה השכונתי.
יושבים במיטב מחלצותינו, מריחים כמו בפרסומות, חכמים, יודעים, שואלים את השאלות הנכונות ונזהרים לא לחקור, לא להגזים, לא לחטט ולא לחצות גבולות של דייט ראשון.
מזמינים קפה ראשון, ולאחריו מוזמן הקפה השני והשיחה נעימה וקולחת, תרבותית וגם מעניינת.
צוחקים ומחייכים אפילו יש פלירטוטים קטנים ועדינים שמזכירים עד כמה נעים להיות עם מישהו.
לקראת סוף הערב אי אפשר כבר לברוח מהשאלות האמיתיות ואז מתגלה ה"סוד" שלי.
יש לי בת מיוחדת שתישאר לגור איתי תמיד.
מבט הבהלה, מבט ה"זו לא האחריות שלי", מבט ה"בואי נשלם ונלך", מבט ה"את נחמדה אבל זה לא מתאים לי" מגיע כמו צלצול של שעון שוויצרי שמכוון היטב ולעולם לא מזייף.
הרגע בו אני יודעת שדייט שני לא יהיה, לא משנה כמה מקסימה ואיכותית וחכמה ונעימה ומצחיקה אני. ואני כל זה.

ואז מגיע משפט המחץ: אני רוצה רק אותך האם זה אפשרי?
אני בתשובה אומרת: זהו שלא, אני עיסקת חבילה
הוא: אולי בכל זאת אפשר רק קשר של פאן והנאה בלי כל הבלגן מסביב?
אני: אם לא הבנת הבלגן הזה הוא המשפחה האהובה שלי.
הוא: טוב, אם תשני את דעתך תתקשרי.. היה לי מאוד נעים את באמת אישה מיוחדת.
וכך לאורך שנים לא איבדתי אמונה ותקווה שהגבר הנכון נמצא שם, ממתין, מכיל, קשוב, נעים ורחום.
ניסיתי קשרים ארוכי טווח, קשרים קצרי טווח, קשרים עם מחויבות וקשרים ללא מחויבות והתוצאה תמיד הייתה אחת – אני לא זמינה מספיק, לא ספונטנית מספיק יש לי מחוייבות גדולה תמידית בבית.
ואז הגיע הרגע הזה בו הבנתי שזה לא יקרה, הבנתי שאני חולמת בהקיץ, הבנתי שהמציאות מייצרת פער בלתי נסבל ולא משנה כמה מדהימה אני – אני תיק!!!
הפסקתי לצאת לדייטים, כי תמיד אבחר במשפחה שלי קודם לכל גבר שהו.
לתקופה מסוימת זה עבד והייתי שלמה עם הבחירה שלי אבל אז מגיע ערב שישי אחד בו אני מבינה שהלבד הבריא והנוח הפך פתאום לבדידות.
כשלראות זוג אוהב יושב אחוז ידיים בבית קפה, או להסתכל על זוג מבוגר עושה הליכה משותפת בפארק, ולשמוע את התכנונים ליום האהבה או חופשה רומנטית היכן שהו מציפים כאב ועצב ולא בגלל שאני לא מפרגנת אלא בגלל הידיעה שלי זה כנראה לא יקרה זה סימן שהבדידות שוכנת בתוכי.
ההכרה הזו בועטת בבטן כל כך חזק שהיא לוקחת לי את הנשימה ולא משאירה שום מרחב למציאת הנשימה הבאה.
היום לרגעים מתעורר הקול הנשי שבתוכי שצמא לחיבוק ומגע עוטף ומכיל וברגע הבא אני מזכירה לעצמי שאין מצב, אל תתפתי זה לא יקרה.
כשהלבד פוגש את הבדידות זה לא כייף.

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

19 תגובות

 1. היי יקרה,
  ראשית את אמיצה כנה ומרגשת.
  את מתארת מצב מורכב, אבל הוא לא בלתי אפשרי מבחינת יצירת זוגיות, ממש לא. מנסיוני כמאמנת למציאת זוגיות, אני פוגשת אנשים רבים עם כל מיני "תיקים" על הגב שמצליחים . את "תיק" אם תחשיבי את עצמך ככזו. הרבה מאוד תלוי בגישה שלך למצבך, בדרך שבה את מתווכת את זה. ניסית כל פעם את אותו הדבר וזו הייתה התוצאה, אולי כדאי לשנות את הדרך? אנשים שחולים במחלות כרוניות, הורים לילדים מיוחדים מוצאים זוגיות, למה שאת לא תהיי שם? שורה תחתונה, את נהדרת, מדהימה ומגיע לך גם. אל תוותרי, לכי לבעל מקצוע ותעבדי על שינוי הדרך… מאחלת המון בהצלחה.

 2. נשמע מסובך.. מקווה בשבילך שכן צמצאי את הפרק ב' המוצלח ביותר שיכול להיות. הבת לא אמורה להוות את המחסום לזה

 3. העיקר תמשיכי להכיר בערך עצמך!! שלא תמעיטי מעצמך לעולם. וחוצמיזה החיים הם גלגל. יגיע גם הזמן שלך להיות למעלה!

 4. העיקר שאת מנסה קשרים לאורך השנים.. העיקר לא להתייאש. .הלוואי שתמצאי בקרוב את החצי השני שלך

 5. מכירה את זה מקרוב. אמא שלי בערך באותו מצב.. אל תגידי זה לא יקרה אני חולמת בהקיץ. זה יכול לקרות. הכל קשור לפרטנר המתאים בנקודת זמן המתאימה!

 6. כל כך נוגעת ללב!
  אבל אל תגידי אין מצב זה לא יקרה.. החיים הם הפתעה. החיים הם מסע ואנחנו רק דמויות בהרפתקה. מקווה שתזכי למתנות הגדולות ביותר להן את זכאית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות