חבל שלא חשבתי על זה לפני שהתגרשתי

כשהחלטתי להתגרש לא חשבתי על זה. חשבתי על המון דברים אחרים אבל על זוגיות חדשה לא חשבתי. כשהתגרשתי גיליתי סוג של עולם, יש לו חוקים משלו, קודים משלו והתחלתי להרגיש שאני חיה ביקום מקביל.

אחרי הגירושין התחלתי לחשוב מה בעצם אני רוצה שיהיה בזוגיות החדשה שתהיה לי (כאשר תהיה לי. זו לא שאלה של אם תהיה לי). היה לא פשוט להסתכל על הדברים באור מפוכך ולשאול סוף סוף אחת ולתמיד – מה אני רוצה שיהיה שם?

הדבר הראשון שקפץ לי לראש זה הילדים. איכשהו אני תמיד נחשפת לסיפורי זוועות בזוגיות חדשה ולא בא לי להיות חלק מהסטטיסטיקה, אז ישר קפץ העניין שאני חייבת להיזהר, כמובן שלא חשבתי שכבר אחרי הדייט הראשון אני אכיר לגבר הזה (מי שזה לא יהיה) את הילדים שלי, גם לא אחרי הדייט השני ובכל זאת בעולם של היום אין לדעת.

הדבר השני (וכאן מתחילה המוזרות של העולם המקביל הזה) מסתבר שגרושים נרתעים מגרושות טריות. אתה עדיין לא מכיר אותי אבל אתה כבר יודע "שאתה לא מוכן להיות כדור אקמול של אף אחת" כפי שאמר לי אחד הגברים שיצא לי לשוחח איתם בטלפון.
תגיד, שאלת אותי איזה סוג של גירושין היו לי ואם אני מרגישה שאני פנויה לקשר חדש? או שרק על סמך תאריך מסוים החלטת שאשתמש בך כ"כדור אקמול".

כל תהליך גירושין הוא תהליך לא קל, נכון בני הזוג יכולים לפשט אותו אבל עדיין, עומדים שם מטענים, וכאב גדול של פירוק המשפחה, אבל מהיכרותי עם עצמי (עוד מעט 37 שנים) ידעתי שאם אני הולכת לחפש לי זוגיות חדשה זה כי אני מוכנה.

הדבר השלישי – ימי המשמורת, אותם ימים שחולקים את הילדים. נשים אני אומרת לכן, אם אתן רוצות זוגיות חדשה אתן חייבות להתפשר על ימים אחרים מלבד שני וחמישי (לפחות למי שיש עוד ילדים קטנים). עם כל סוף שבוע שני אפשר להסתדר ולסנכרן אבל אמצע השבוע? אה! בדיוק בימים שאני ללא הילדים, הגרושים החמודים שאני רוצה להכיר כן עם הילדים.

אולי עושה לכם הרושם שהמבחר גדול, אז זהו, שלא, זה בדיוק כמו בחיים שלפני ההכרות עם מי שהתחתנתי איתו. אבל ככה זה בחיים, מי שרוצה אותי אני לא רוצה אותו וההפך, ובכלל קרה תהליך שאותי בהתחלה הצחיק ואח"כ קצת תסכל עד שאמרתי לעצמי שגם שעתי תבוא.
מהרגע שהתגרשתי, כש 10 חודשים קודם הייתי פרודה, מהיום שקיבלתי את הגט ברבנות.. מיד צצו להם ילדים בני 20 עד 30 והחליטו שאני הההההכי אטרקטיבית בשבילם.
בהתחלה זה החמיא (בינינו איזו אישה בת 36 לא תרצה שגבר צעיר ממנה יחזר אחריה), אח"כ זה הרגיש שהם בכל מקום ושלכולם אני צריכה להגיד "לא".
כולי תקווה שהתקופה הזו עברה, כבר חודש שלא התחיל איתי איזה ילד (יש!!).

ועכשיו תשאלו אז מה את באמת רוצה? אני רוצה את מה שמירי מסיקה רוצה:
"הולך לאט, מדבר עמוק
מחייך קטן, מסתכל רחוק
מתלבש יפה – שום דבר צועק
השיער קצר, המבט צוחק
מחבק רגיל, מנשק פשוט
שיידע להיות לפעמים לחוד"

פשוט לא?

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

16 תגובות

  1. סמדר,
   מה שכתבתי כתבתי לא כי אני לא עומדת מאחורי המהלך שעשיתי, כתבתי מיתוך התחושות העמוקות שלי, עם קצת הומור, עם הרבה התפכחות וכמו שכתבתי זוגיות חדשה זה רק עניין של זמן מבחינתי, לא יותר מזה.
   למה הרגשת שאני לא עומדת מאחורי המהלך? כי כתבתי שעולם הגרושים גרושות הוא סוג של יקום מקביל? זה לא מה שיגרום לי לחשוב שהמהלך שעשיתי היה טעות ולא לעמוד מאחוריו…
   פשוט תהיתי על התגובה שלך…

 1. הכי חשוב שזה לא היה השיקול שלך לפני שהתגרשת.. לא חשבת לעצמך שאם המבחר בחוץ גרוע – עדיף להישאר במקום הנוכחי ולסבול.. הרבה אומרות – חרא לי, אני סובלת. אבל זה החרא שלי.
  ואת לא נפלת בזה. כל הכבוד, בהצלחה!

 2. העיקר שהלכת עם הלב שלך ולא התפשרת על עצמך. לא נשארת במערכת שלא הייתה לך טובה ויצאת החוצה למרות שהעולם קשה קשה שם

 3. באמת מחמיא שילדים בני 20 מוצאים אותך אטרקטיבית! זה לא עניין של מה בכך.. אבל אני מאחלת לך שתמצאי את הנסיך הבוגר האמיתי שלך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות