כך נשמור על הירקות שלנו מפני לחות

אין ספק שצריכת הירקות לנפש בישראל היא מהגבוהות בעולם המערבי והאמת היא שגם אין זה פלא. הירקות הישראליים הם שם דבר לאיכות ולטעם טוב ומדי שנה מיוצאים למדינות אירופה וארצות הברית טונות רבים של תוצרת השדות הישראליים.
מאחר ואנחנו צורכים כמויות רציניות ביותר של ירקות, אנחנו נתקלים לא אחת בבעיות שונות שקשורות לאחסון שלהם. כדי להעניק לירקות שלנו את חיי המדף הארוכים ביותר, ישנו צורך לאחסן אותם בחכמה ותוך מתן תשומת לב לכל ירק וירק בדגש על הסכנות שבחשיפת הירקות לרמות לחות גבוהות. הלחות היא אחד הגורמים המזיקים ביותר לירקות האהובים עלינו כל כך וזו הסיבה בגינה בבתים רבים ניתן למצוא בתחתית מגירות הירקות נייר סופג מקופל.
מה כל כך נורא בלחות?
למרות שלכל ירק יש את תנאי האחסון האידיאליים עבורו, הרי שלחות גבוהה מדי אינה טובה עבור אף ירק. הלחות הגבוהה מאפשרת לנבגים של הפטריות והעובשים לנוע בחופשיות באוויר ולחיידקים שונים להתרבות. בדיוק כמונו, גם החיידקים זקוקים למים זמינים כדי לשגשג ולהתרבות והמטרה שלנו כצרכני ירקות שמעוניינים להימנע מקנייה תלת שבועית של חומרי הגלם המופלאים האלה, היא לעשות כל שביכולתנו כדי למנוע בעדם לעשות זאת. כעת נגלה לכם את הסודות הקטנים לשמירה על הירקות האהובים ביותר על הישראלי הממוצע.

מלפפון טרי, המלך של הסלט הישראלי
באופן עקרוני מאוד לא מומלץ להחזיק את המלפפון בטמפרטורה של מתחת לעשר מעלות ולכן על פניו מוזר שרוב הישראלים מחזיקים את המלפפונים במקרר (הטמפרטורה במקרר היא ארבע מעלות בלבד). עם זאת, לא מדובר על טעות. מלפפונים מומלץ להחזיק במקרר כיוון שמחוצה לו הם נוטים להצהיב במהירות אדירה וחלים בהם שינויי טעם ומרקם מרחיקי לכת במקביל לירידה דרסטית בערכם התזונתי. עם זאת, בתוך המקרר סובלים המלפפונים ממה שנהוג לכנות "נזקי צינה". מדובר על פצעים מיקרוסקופיים שנוצרים על הקליפה של הירק שדרכם מאבד המלפפון מים וכתוצאה מכך הוא מתחיל להתרכך ושקעים נוצרים בחלקו החיצוני. דרך אותם פצעים עשויים להיכנס פתוגנים שונים ותפקידנו הוא להקשות עליהם את החיים. אי לכך, מלפפונים חשוב לעטוף באופן אינדיבידואלי במגבת נייר לספיגת הלחות העודפת ולהניח בתוך שקיות פלסטיק סגורות אך לא אטומות לחלוטין.
עגבניה מבושלת או טרייה, תמיד מבריאה
את העגבניות ניתן לשמור במקרר עד שבוע ימים למעט עגבניות שצבען נע בין אדום בהיר לכתום בהיר. מקרר מתאים לעגבניות בשלות יותר ולכן עדיף לשמור מחוצה לו עד להבשלתן המלאה. לפני שמכניסים את העגבנייה למקרר מומלץ מאוד להסיר את העוקץ ואת העלים הירוקים כדי למנוע פציעה של עגבניות שכנות וכדי להאריך את משך הזמן שבו העגבניות יכולות לשהות בקירור. כמו כן מומלץ מאוד לעטוף אותן בנייר סופג עבה בתוך שקית פלסטיק מחוררת בחורים גדולים.
המפולפל מכולם
פלפלים אוהבים מאוד קור ולכן מומלץ מאוד שלא להשאיר אותם מחוץ למקרר. גם את הפלפלים מומלץ להניח במקרר בתוך שקית ניילון עם חורים גדולים כשבתוך השקית מומלץ להניח נייר מגבת לספיגת אדי המים שהינם תוצר לוואי של נשימת הפרי. חשוב מאוד לחתוך את העוקץ הירוק של הפלפל עד לגובה הפרי ולהקפיד שלא לשמור את הירק במקרר למעלה עשרה ימים עד שבועיים.

הנחיות כלליות
למעט מקרים בהם הירקות מלוכלכים מאוד, הקפידו לשטוף אותם רק סמוך לאכילה כדי שלא להשאיר אותם במקרר עם עודפי לחות שלא לצורך. כמו כן הקפידו לבחור ירקות בהתאם לזמן שבו תרצו לאכול אותם. עגבנייה למשל נהיית אדומה ורכה יותר ככל שהיא בשלה יותר כך שאם אתם מעוניינים לאכול אותה באותו היום, הימנעו מרכישת עגבנייה בצבע אדום בהיר לצורך העניין. כמו כן מומלץ מאוד להימנע מלהניח את הירקות בסמיכות גדולה מדי כיוון שכל ירק מפריש חומרים שמשפיעים על ירקות אחרים ולכן אף פעם אל תערבבו את כל הירקות יחד במגירה אחת.

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

15 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות