מה עושים עם הילדים בבית?

כאמא לארבעה שכבר קצת גדלו, אני זוכרת שאת ימי הקיץ אהבתי במיוחד. יוצאים החוצה לגינה, או לבריכה. מבלים בחוץ באוויר וחוזרים הביתה מותשים. להיות עם ארבעה ילדים בבריכה נראה לי תמיד כיף גדול, רק שיהיה חם בחוץ, לא מסורבל עם שכבות בגדים ובלי גשם.
החורף זה סיפור אחר. איך שמתחיל להיות קריר והימים מתקצרים הרגשתי מחנק. מבלה בבית עם ארבעה קטנים ומשתדלת לא להדליק טלוויזיה או מחשב. אבל בינינו, כמה אפשר לשחק במשחקי זיכרון ולגו? ככה הגענו לאתר "הסוד של מיה" ולאתרים נוספים.
אני לא נוטה להמליץ על משחקי מחשב, למעשה כאחת שעובדת כל הזמן עם המחשב ושקועה בפייסבוק אני לא ממליצה על מחשבים בכלל. היכולת שלנו כמבוגרים לווסת את הזמן שלנו מול המחשב נמוכה. כבר בשנות ה 80 הכריז איגוד הפסיכולוגים האמריקאי על האינטרנט כזירה ממכרת. אז אם אנחנו ככה איך הילדים שלנו?

ועדיין בתוך עמי אני חיה. הילדים שלי, שהולכים לבית הספר, הטמיעו מזמן ערכים חינוכיים כמו אל תסמס מול הפרצוף של המורה או השתק את האייפון בכניסה לשיעור אחרת אמא תאלץ לשחרר אותו בסוף היום מהמנהלת. אי אפשר להילחם בטכנולוגיה. היא כאן בכל מקום והיא אפילו נחמדה לפעמים. מה שכן אנחנו יכולים לעשות הוא לסנן לקטנים יותר את העולם ולדאוג לאתרים מפוקחים.

כזה הוא האתר הסוד של מיה, ולכן ההמלצה שלי, לימים שבהם נמצאים בבית ורוצים לעשות משהו חינוכי אבל גם כייפי. מדובר על אתר אינטרנט לילדים קטנים, מגילאי 3 עד 7, מבית מטח (כן מטח, המרכז לטכנולוגיה חינוכית, אלה מספרי הלימוד).
תכני האתר מחוברים לתוכנית הלימודים בגנים העירוניים ובכיתות הנמוכות. מה שתוכלו למצוא שם זה אוסף משחקים והפעלות בנושאים מגוונים כמו חשבון, קריאה, כתיבה, סיפורי התנ"ך ואפילו אנגלית וכמובן יצירה.
מעבר לכל העניין הפדגוגי הפיקוח והתכנים בעיני היתרון הגדול הוא הסביבה הבטוחה לילדים. מה אומר המושג ביטחון כאשר אתם מדברים על ילדים קטנים?
סביר להניח שלא תשאירו ילד בן 5 בבית לבד עם דלת פתוחה. הוא יוכל לצאת מהבית ולטייל ולפגוש אנשים שלא תמיד תרצו שיפגוש. מצד שני אתם לא נמצאים איתו כל הזמן ואתם שולחים אותו לגן לדוגמא או לחברים.
בדיוק כך האתרים המוגנים. הם סגורים ומפוקחים, הן מבחינת התכנים שלהם אבל יותר מזה אין לילד דרך לצאת החוצה. אין פרסומות או תכנים שבהקלקה אחת מהירה הוא כבר לא במשחק אלה באתר קניות ומשם בקפיצה הוא באתר פורנו רך וגם קשה.

555

האתר הסוד של מיה הוא סביבה מוגנת כזאת. הילד לא יכול לצאת מהמשחק ולא לדבר עם ילדים אחרים או מבוגרים מחופשים לילדים. אתם כהורים יכולים לקבל דוח על הפעילות שלו במשחק, על ההתקדמות או על המקומות שהוא משחק בהם.

במקביל תחום שלם מיועד להורים ולשאלות התפתחות על ילדים, כמו מהן לקויות למידה בגל הרך או איך לפתח יצירתיות. מוזמנים להיכנס לאתר ולהכיר או לעמוד הפייסבוק

נכתב באדיבות אפרת מונשרי גורן. מומחית להורות, מג'נגלת תמידית בין עבודה, ייעוץ, בישול וארבעה ילדים.
קליק לדף הפייסבוק של אפרת

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

33 תגובות

 1. בני כמה הילדים שלך ובאיזה עולם את חיה שאתם עדיין משחקים משחקי זכרון ולגו??? ולא מדליקים טלוויזיה??

 2. אני מאוד אוהבת את הסוד של מיה אבל קצת מבולגן שם ואם אפשר היה לסמן וי ליד פעילות שכבר עשינו או כאלו שלא סיימנו יהיה מעולה

  1. בטי זו שאלה טובה. אני לא חושבת שהטלוויזיה שדולקת כל הזמן היא משהו חיובי. אני מנסה למצוא איזון שמתאים לי. מתארת לעצמי שבכל בית האיזון אחר או העדפות שונות :)

  1. המשחק מיועד לילדים מגיל 3 ויש בו כל מיני רמות משחקים. זה מתאים גם כמשחק, גם כהכנה לגן או לבבית ספר וגם למי שרכש ראשית קריאה

  1. תאיר, אלו משחקים חינוכיים לימודיים בנושאים שונים כמו חשבון, עברית, לימוד אנגלית, סיפורי תנ"כ, מוסיקה ועוד . הם באתר אינטרנט בשם הסוד של מיה.
   יש גם משחקי קופסה בנושאים של עברית וחשבון
   תנסי…

 3. הבת שלי בת 4.5 ויש לה עוד שנה בגן ולמרות זאת אנחנו עם הסוד של מיה לומדות אותיות ראשונות

  1. יש אתר אינטרנט ובמקביל יש משחקי קופסה. כתובת האתר רשומה בסוף הטור שלי ואפשר לנסות חלק פתוח חינמי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות