להזמין הדברה ולישון בשקט – כך תזהי חברת הדברה מקצועית

אסון ההרעלה של משפחת גרוס, שהתרחש לאחרונה עקב השארת חומר הדברה רעיל בבית המשפחה, מעלה לא מעט שאלות, שמותירות אמהות גם היום, כחודש אחרי, חסרות מנוחה.
האם הטרגדיה של משפחת גרוס פירושה הקץ לפעולות ההדברה הביתיות, שעד כה היו עניין שגרתי בנוף התחזוקה של הבית? מה לעשות מעתה והלאה כאשר להקת מזיקים "כובשת" את הבית?
מהי הדרך הטובה ביותר להגן על הילדים? כדי להוריד את מפלס הדאגה, החלטנו לשתף עמכן, אמהות יקרות, אינפורמציה מקצועית חשובה בתחום ההדברה, שתיתן מענה לכל השאלות, ושתותיר אתכן פחות אובדות עצות.
לפני כחודש הורעלה משפחת גרוס מירושלים לאחר שנעשה טיפול הדברה סטנדרטי בביתה.
בני המשפחה שאפו את גז הפוספין, גז רעיל וחזק מאוד, שהושאר באחד מחדרי הבית, מה שהוביל למותן של שתי האחיות אביגיל ויעל, ולאשפוזם במצב קשה של שני האחים יצחק ומיכאל.
האסון היכה בהלם את הציבור הישראלי, בעיקר לאור העובדה שלכאורה, זה יכול היה לקרות לכל אחד מאיתנו. הזמנת מדביר היא פעולה שכולנו מבצעים בבית כאורח קבע, על מנת להפוך אותו למקום נעים ונקי יותר, ואף אחד מאיתנו וודאי לא דמיין מעולם תסריט בלהות שכזה.
מאז האסון הוצפנו בטלפונים של אמהות מודאגות שהבית שלהן מלא בנמלים, בתיקנים או בחרקים לא נעימים אחרים, ושחוששות להזמין שירותי הדברה. אף אחת מהאמהות ששוחחנו איתן לא רצתה מצד אחד שהילד שלה יחלוק את החדר עם חרק לא נעים למראה, שגם יכול לפגוע בבריאותו, אך כל אחת מהן התמלאה בבעתה מצד שני, רק לנוכח המחשבה על ביצוע הדברה בבית. כמדבירים מוסמכים, בעלי ניסיון בשטח של שנים, החלטנו להרים את הכפפה, לחסוך לכן את הטלפון ולחלוק אתכן מספר עצות וטיפים כדי למנוע פאניקה.
אין סיבה להימנע מהדברת הבית, צריך פשוט להיזהר ולהפעיל שיקול דעת.

האסון של משפחת גרוס הוא אומנם קריאת התעוררות לכולנו להיות יותר זהירים, אבל אין שום סיבה לגזור ממנו מסקנה שקשורה בהספדת הרעיון של הדברת הבית כאשר מתעורר צורך בכך.
תאונות דרכים בכבישי ישראל, למשל, מתרחשות מידי יום וגובות קורבנות רבים, ובכל זאת, אבל אף אחד מאיתנו לא חושב לרגע להפסיק לעלות על הכביש. מדוע? כי אנחנו חייבים להגיע לעבודה, וכי אם ננהג באופן בטוח וזהיר, הסיכויים שזה יקרה לנו הם נמוכים בהרבה. אם לרגע נקיש מעולם התעבורה אל תחום ההדברה נבין, שכל שעלינו לעשות הוא פשוט להיות עירניים, להיזהר ולא להתפשר על הדברה בטוחה.
איך עושים את זה? הדברה בטוחה וזהירה קמה ונופלת על בחירת המדביר שלכן.
בשוק ההדברה, כמו בכל שוק אחר, יש רציניים ויש "חאפרים", יש זהירים ויש רשלניים, וכדי להימנע מטרגדיה נוספת נשכיל לעשות אם נבחר את הטובים ביותר.

כך תבחרו את המדביר שלכן: 5 טיפים מנצחים
1. לא משנה כמה שנות ניסיון עומדות מאחורי פעילותה של חברת ההדברה, אם למדבירים שלה אין רישיון והסמכה לעסוק בתחומם, עשו אחורה פנה וצרו קשר עם חברת הדברה אחרת.
רישיון הדברה מוענק מטעם משרד הבריאות לאחר קורס הדברה אינטנסיבי שמקנה ידע וכלי עבודה מקצועיים. מדביר שלא מחזיק ברישיון כזה- אמינותו ואיכות עבודתו בהחלט מוטלות בספק.
2. מדבירים פעמים רבות נוטים לעשות שימוש בלתי מבוקר בחומרי ריסוס והדברה, בטענה שככל שהמינון גבוה יותר, כך פעולת ההדברה תהיה אפקטיבית יותר. העניין הוא, שברוב הפעמים, הכמויות המומלצות לשימוש מספיקות בהחלט ועושות את העבודה, כך שאין שום צורך "רק ליתר ביטחון" להגדיל את המינונים. רצוי לוודא שהמדביר שאתן מזמינות אוחז בהשקפה "שפויה" יותר בנוגע לריכוז חומרי ההדברה בהם הוא משתמש, ושהוא לא שופך "דליים" של חומרי הדברה כשלא באמת צריך.
3. פעולות הדברה מורכבות במיוחד מצריכות רישיון נוסף לצד רישיון ההדברה הסטנדרטי שאמור להיות לכל מדביר. אם פעולת ההדברה הדרושה לכן בבית היא איוד בגז למשל, וודאו, כי למדביר יש היתר לבצע איוד בגז (בישראל אגב, מעטים הם המדבירים שמחזיקים ברישיון כזה).
4. כל פעולת הדברה, גם הפשוטה ביותר, מחייבת שמירה על כללי בטיחות, כמו פינוי כלים מהמטבח (כדי להימנע ממגע של מזון שאנחנו עתידים לאכול עם חומרי הדברה רעילים), יציאה של כל בני הבית למשך מספר שעות עד שיתנדף החומר הרעיל ועוד. אם המדביר המיועד להגיע לבית לא צייד אתכן בהנחיות כיצד להתכונן להדברה ואיך לנהוג במהלכה ולאחריה- סיכויים טובים שלא הגעתן לאיש מקצוע אמין.
5. בשנים האחרונות נכנס אל שוק ההדברה המושג "הדברה ירוקה", שפירושו הדברה המבוססת על חומרים בעלי רמות רעילות נמוכות יותר. על אף שעדיין מדובר בחומרים כימיים ורעילים, בהשוואה לחומרי הדברה אגרסיביים, כמו הזרחן האורגני או ה-DDT, ששניהם נאסרו לשימוש בישראל, אלו חומרים ידידותיים יותר לסביבה, שפוטנציאל הנזק שהם יכולים להסב לאדם הוא נמוך יותר.
רצוי להזמין מדבירים שפילוסופיית ההדברה הירוקה לא זרה להם, וגם משולבת בפעילות השגרתית שלהם.
מדיניות ההדברה של חברת אגרנט-ארנון היא הדברת מזיקים ומניעתם.
כמי שמציגים את עצמם כמומחים מהשורה הראשונה בתחום ההדברה, אנחנו מקפידים להראות את רישיון העבודה שלנו על-פי דרישת הלקוח, אנחנו עושים שימוש מבוקר בחומרי הדברה בעלי ריכוז נמוך יחסית של חומר רעיל, אנחנו לא מרססים כשלא באמת צריך ומשלבים בעבודתינו חומרי הדברה שהם בטיחותיים לילדים ולבעלי חיים, כמו פיתיונות ג'ל, שרמת הרעילות שלהם נמוכה, ושהם מיוצרים תוך הגנה מקסימאלית על בטיחות הילדים ועל בריאותם. פעולות ההדברה שלנו מתבצעות תוך הקפדה מלאה על הוראות הבטיחות, ואנחנו לא מתחילים טיפול באף מזיק לפני שהנחיות הבטיחות ברורות לחלוטין לכל אחד מבני הבית.

הכתבה באדיבות אגרנט ארנון, חברת הדברה מקצועית הפעילה בשוק שנים רבות, מחזיקה ברשיון משרד הבריאות ואיכות הסביבה ומתמחה בכל פתרונות ההדברה ללקוחות פרטיים ומוסדיים.
קליק לאתר אגרנט ארנון

אודות טוב שתדעי

טוב שתדעי הוא מדור הצרכנות והפנאי של מגזין אמא של. טיפים, עצות, המלצות, ידע ובעיקר "מה חדש בשוק". התכנים מופקים ע"י מערכת האתר ונכתבים ע"י צוותים מקצועיים מתוך החברות והגופים המובילים בישראל.

השאירי תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם.

20 תגובות

 1. מומלץ לאתר מכן לבצע פוליש לרצפה https://www.iachalom.co.il

  מומלץ לאתר מכן לבצע פוליש לרצפה
  https://www.iachalom.co.il

 2. עופרה
  לכמה זמן צריך לצאת מהבית אחרי שעושים הדברה מקצועית?

  לכמה זמן צריך לצאת מהבית אחרי שעושים הדברה מקצועית?

  • מיכאל
   היציאה מהביית הנה בכפוף לסוג ההדברה ולמופיע בצורעה ברורה על התוארית. בדרך כלל מדובר בין 3-6 שעות מרגע סיום ההדברה

   היציאה מהביית הנה בכפוף לסוג ההדברה ולמופיע בצורעה ברורה על התוארית. בדרך כלל מדובר בין 3-6 שעות מרגע סיום ההדברה

  • תלוי בחומר, המדביר להדריך אותך מה לעשות לפני וגם אחרי ההדברה. ממליצה על חברת "הדברה מקצועית" 03-5544440…

   תלוי בחומר, המדביר להדריך אותך מה לעשות לפני וגם אחרי ההדברה.
   ממליצה על חברת "הדברה מקצועית"
   03-5544440
   http://WWW.HAD-BARA.COM

 3. ורד פרידברג צביק
  הייתי שמחה להבין האם הדברה ירוקה היא באמת ב-א-מת אפקטיבית

  הייתי שמחה להבין האם הדברה ירוקה היא באמת ב-א-מת אפקטיבית

  • מיכאל
   הדברה עם חומרי הדברה מסונטזית הנה איכותית ושומרת על הסביבה, כמובן שעבודה בזרחנים הנה חזקה יותר ומחסלת חוץ מהחרקים גם…

   הדברה עם חומרי הדברה מסונטזית הנה איכותית ושומרת על הסביבה, כמובן שעבודה בזרחנים הנה חזקה יותר ומחסלת חוץ מהחרקים גם את הסביבה. החוק אינו מאשר חומרים זרחניים ובצדק ומה שקיים היום נ הנו ברמה גבוה וגרם לחברות המיצרות להפעיל את מערכות הפיתוח שלהם והלגיע למוצרים מצוינים

 4. נעמה שילר
  אבל מה זה בדיוק אומר הדברה ירוקה

  אבל מה זה בדיוק אומר הדברה ירוקה

  • מיכאל
   המונח מתכוון להדברה עם חומרים מסונטזים מצמחים, זה חוק בארץ וכל מי שהנו מדביר מוסמך, פועל רק עם חומרים אלו

   המונח מתכוון להדברה עם חומרים מסונטזים מצמחים, זה חוק בארץ וכל מי שהנו מדביר מוסמך, פועל רק עם חומרים אלו

 5. ענבר
  אבל מה זה בכלל צורך בהדברה? איך מבינים שבאמת צריך הדברה ממש של מדביר או שאפשר לסדר את זה עם…

  אבל מה זה בכלל צורך בהדברה? איך מבינים שבאמת צריך הדברה ממש של מדביר או שאפשר לסדר את זה עם בקבוק ריסוס קנוי?

  • מיכאל
   כמו שמתקנים ברז דולף בבית לבד וקמים באמצע הלילה עם בית מוצף .... ואז מזמינים אינסטלטור ... וכמובן חבל על…

   כמו שמתקנים ברז דולף בבית לבד וקמים באמצע הלילה עם בית מוצף …. ואז מזמינים אינסטלטור … וכמובן חבל על השטיח הפרסי שהלך ….

 6. חני סטולרו
  חח איזו תמונה!

  חח איזו תמונה!

  • שלהבת
   עושה כמעט חשק לגדל ג'וקים כחיית מחמד

   עושה כמעט חשק לגדל ג'וקים כחיית מחמד

 7. שושי
  מה זה אומר חאפרים בתחום הזה? איך מזהים אותם עוד מהפירסומים שלהם??

  מה זה אומר חאפרים בתחום הזה? איך מזהים אותם עוד מהפירסומים שלהם??

  • מיכאל
   חאפר = מי שעובד ללא הגדרות מובנות של משרד הבריאות ואיכות הסביבה לגבי מי רשאי לעסוק בתחום ההדברה ולהשתמש בחומרי…

   חאפר = מי שעובד ללא הגדרות מובנות של משרד הבריאות ואיכות הסביבה לגבי מי רשאי לעסוק בתחום ההדברה ולהשתמש בחומרי הדברה.
   בפרסום החברה תמיד מצוין מס' רישיון ההדברה וכמובן צריך להפעיל חשיבה הגיונית לגבי המחיר שכולל בתוכו : זמן הגעה , זמן עבודה , ידע , חומר הדברה מאושר וכל זה לא יכול להיות במחיר של …. ש"ח

 8. קרן מירון רחמני
  איזה דבר נוראאא מה שקרה אצלהם!! טרגדיה

  איזה דבר נוראאא מה שקרה אצלהם!! טרגדיה

 9. ליאן פפר בוחניק
  מה זה 'שימוש מבוקר בחומרי הדברה'?? זה לא אומר שהיעילות היא חזקה פחות?

  מה זה 'שימוש מבוקר בחומרי הדברה'?? זה לא אומר שהיעילות היא חזקה פחות?

  • מיכאל
   לצורך ביצוע הדברות למזיקים שונים, ישנם מינונים המופיעים על תוארית (תווית) הבקבוק ואנו כמדבירים מוסמכים, משלבים גם חומרים נוספים (בכפוף…

   לצורך ביצוע הדברות למזיקים שונים, ישנם מינונים המופיעים על תוארית (תווית) הבקבוק ואנו כמדבירים מוסמכים, משלבים גם חומרים נוספים (בכפוף למידע בתוארית) ויוצרים חומר הדברתי שבו השארתיות שלו פועלת לטווח הקצר ולטווח הארוך, ללא פגיעה בסביבה.

 10. דורין יוסי סיידוף
  איזה אסון מה שהיה להם :((

  איזה אסון מה שהיה להם :((

 11. מיכאלה
  אוייייי כמה חשוב!!

  אוייייי כמה חשוב!!

אהבת? בואי לעשות לנו לייק גם בפייסבוק