הבת שלי לא מדברת איתי, מישהו טרח להגיד לה שהייתי אמא לא טובה

ארבע שנים שאנחנו לא מדברות.
הבת שלי בת 12 ומאז גיל 8 דיברנו בחגים ומדי פעם בארועים משפחתיים.
מישהו טרח להגיד לה שהייתי אמא לא טובה. שאמא לא מתנהגת ככה.

קצת אחרי שהגדולה שלי הגיעה לכיתה א, אבא שלה ואני התגרשנו. היו צעקות היו ריבים הייתה אטימות והכבוד גם הוא נעלם. את פרק א סיימנו כשהיא אצלו והתאומים הקטנים אצלי.
אומרים שצריך לדעת ממי להתגרש ולא רק עם מי להתחתן ואני, כשהייתי צעירה בת 20, חשבתי שזכיתי בלוטו. הוא בא ממשפחה מבוססת, דור שני למשרד עורכי דין מהנוצצים שיש, ואני? אני הייתי חיילת שהשתחררה והתאהבה בחיים הטובים.

אבל אז הגיעה מיכל, סטאז׳רית חתיכה שהבינה שידע ונסיון לא מספיקים ואם היא תישאר עד השעות הקטנות של הלילה במשרד עם הבוס אז הדרך תתקצר.

כשהייתי מתקשרת אליו היא הייתה עונה שהוא בישיבה. מזכירות החברה ניסו לרמוז לי אבל מי יכול לשפוט אשה-אמא שמתחילה את היום ב 5:00 עם הנקה ועד 9:00 עדיין מסתובבת עם טרנינג מוכתם משאריות מרק טחון וטיפטופי גרבר.

הבת שלי בת 12 ומאז גיל 8 דיברנו בחגים ומדי פעם בארועים משפחתיים.
מישהו טרח להגיד לה שהייתי אמא לא טובה. שאמא לא מתנהגת ככה.

שופט בית המשפט החליט שהילדה צריכה להיות עם אבא שלה ובהסדרי הראיה אני יצאתי חבוטה ופגועה.
חשבתי שנוכל להתראות בכל יום או לפחות יום כן יום לא אבל נשמות טובות אמרו לה שאמא ״לא בעניין".
ביום הולדתה ה 10 הגעתי לבית הספר עם מתנה ארוזה בצבע ורוד. אני עדיין זוכרת אותה בגיל 4 כשלמדנו יחד את הצבעים ויחד בחרנו שורוד יהיה הצבע האהוב עליה.
אבא שלה חיכה גם הוא ליד שער בית ספר. הוא ישב לו סגור בתוך הג׳יפ השחור החדש שלו, שומע את אייל גולן בקולי קולות וכשהיא עברה לידי הוא ציפצף והאיץ בה להצטרף אליו.
הבת שלי לקחה את המתנה ורצה עם המתנה לכיוונו.

נכון, אני לא עשירה. ונכון, אני לא מקושרת במקומות הנכונים. אבל אני אמא. אמא שקרעו חלק מהלב שלה.
אמא שמסתובבת עם חור שחור בלב. אני אמא שמאמינה שיום אחד אני אוכל לשבת עם ביתה ולהגיד לה אני אוהבת אותך. תמיד אהבתי אותך.

אבל עד שזה יקרה, הבת שלי בת 12 ומאז גיל 8 דיברנו בחגים ומדי פעם באירועים משפחתיים.
מישהו טרח להגיד לה שהייתי אמא לא טובה. שאמא לא מתנהגת ככה.

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

23 תגובות

 1. תמשיכי להתקרב אליה אל תפסיקי בסוף היא תבין שהלב שלך תמיד היה פתוח לקראתה זה יבוא.אל תתיאשי אף פעם.

 2. את מקסימה ואמיתית . אל תתייאשי לרגע . ביתך בטוח צריכה אותך . אל תפסיקי לנסות . גיל ההתבגרות רצוף קשיים והיא משתוקקת ודאי לאמא לשים עליה את הראש . תמשיכי לשלוח לה הודעות להתקשר והיא בעזרת ה תחזור !!

 3. איילת:) אל תצטערי. בסופו של דבר, הילדה תחזור אליך. תמתני את ה"חיזורים", אחריה. כנראה שהיא אוהבת את תשומת הלב שלך. היא יודעת שאת אוהבת אותה ונעים לה שאת כל הזמן מנסה להתקרב אליה.

  הבת הגדולה שלי, הפסיקה את הקשר בנינו בגיל 30 בערך מתוך קנאה באחותה הקטנה. היא החליטה בעצמה שאני אימא לא טובה. בין האבא שלה וביני יש קשר מצויין למרות שהתגרשנו 0בגלל ההורים שלו ששכנעו אותו כי לא טוב לו איתי) לאחותה יש את כל מה שהיא רצתה, אבל לא הצליחה להשיג (תעודות הצטיינות מהתיכון וממשרד החינוך, תואר ראשון, תואר שני, עבודה שווה ומתגמלת ועוד) לכל הדברים האלה נדרשת השקעה והיא פשוט לא השקיעה, אז היא החליטה שאני אימא רקובה וניתקה קשר.

  אני, בהתחלה ניסיתי, אבל באיזה שהוא שלב ויתרתי עליה. לא הכרתי את הנכדים שלי. היום היא מחזרת אחרי ואני די אדישה.

  המסר שלי אליך,תוותרי, תחיי את החיים שלך. את עשית הכל בשבילה, אם טוב לה עם האבא שלה, שיבושם לה. אני מבטיחה לך שכאשר תרפי, היא תגיע אליך בריצה ותרצה אותך הכי הכי.

  הגיל הזה שהיא נמצאת בו, זה גיל "ההתמרדות והדווקא" כשילדים בגיל הזה מגלים כי הצד השני לא ,מעוניין" הם עושים הכל כדי שהוא כן יהיה מעוניין. אז תהיי חכמה:)

  (הבת הקטנה (30) אוהבת אותי, מכריזה כל הזמן שאני האימא הכי טובה בעולם וכמובן שגם הקשר עם אחותה מנותק)

 4. איילת, אל תוותרי המשיכי להילחם ולהתעקש. תבקרי אותה בביה"ס ותנסי להתקרב אליה כמה שיותר. גיל 12 זה גיל מאוד חשוב עבורה היא זקוקה לך יותר מכל. מאחלת לך הצלחה רבה!

 5. אל תוותרי עליה היא זקוקה לך ואת לה. קחי אותה לשיחה כנה . היא בטח רוצה ליטוף ושיחת אמא בת ומתנות לא יקנו אותה

 6. מרגש. כל הכבוד לכותבת על האומץ לספר ולחשוף! אני מאחלת לך שהכתיבה תסייע בריפוי חלקי, ובטוחה שבתך תתעורר יום אחד ותגלה את האמת. והאנשים הרעים? יקבלו את שמגיע להם, אם לא היום, בעתיד!

 7. אני לא יודעת אם תוכלי להחזיר את הגלגל אחורה ולשנות את מה שהיא מאמינה עליך.. יש לי סיפור כזה במשפחה, אצל אח של גיסי.. וזה נוראי! זה בלתי אפשרי להחזיר את הגלגל אחרי שהרעילו אותם והכניסו להם לראש משהו כזה חזק.. נוראא

  1. לא לוותר, לוותר זה להסכים עם זה… תתעקשי , גם אם לא נעים, יום אחד זה יחזור אלייך בענק ותרווחי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות