אני גם יפה, גם אופה וגם פמיניסטית

בנים משחקים בלגו, בנים חזקים, בנים הם רופאים ובנות אחיות, בנות משחקות בבובות ועגלות, בנות לובשות שמלות מסתובבות ומתחתיהן מכנסיים כדי שלא יראו להן את התחתונים.
אישה טובה היא גם יפה וגם אופה, כדי להיות יפה צריך לסבול, אז תהיי יפה ותשתקי..

8:00 יניב לקח את לירי לגן ואני כבר במפגש נטוורקינג. הצגה עצמית ב- 60 שניות, אני מיקה- MikMik Design – עיצוב שמזמין אושר ואני מעצבת פנים וסטייליסטית לבית עפ"י תורת הפנג שואי. גדלתי כבת של מטפלת אלטרנטיבית בתקופה שבה לא ידעו מה זה ותמיד ידעתי שאי אפשר להפריד בין גוף ונפש.
כשאני מעצבת אני מתייחסת למפה האנרגטית של הבית ויוצרת הרמוניה בין הבית לבין האנשים שחיים בו. אני למעשה יוצרת הרמוניה שמאפשרת לבית למצות את הפוטנציאל שלו מכל הבחינות ובכך להביא שפע והצלחה אישית וכלכלית למי שחי בו. בית או עסק שעוצב עפ"י תורת הפנג שואי לא רק יראה נהדר- הוא גם ירגיש נהדר. גונג. רגע… עוד משפט אחד. שיט. ידעתי שהייתי צריכה להתחיל אחרת.. אני מיקה, נשואה ליניב ואמא של לירי, בן 3 וחצי.. ואז אני נזכרת שגם בפעם הקודמת שכחתי להגיד את זה בדיוק.
למה בעצם? למה כשאני ב'מוד' עסקי הדבר האחרון שאני חושבת עליו זה להזכיר את שני האנשים החשובים ביותר בחיי? למה אין לי מושג איך קוראים לבנות הזוג של הגברים שעבדתי איתם (בהנחה שהן בכלל קיימות), אבל אני יודעת בדיוק מה המצב המשפחתי של כמעט כל אישה שעבדתי איתה כולל גיל הילדים ולמה היא בחרה לקרוא לבכור שלה איתן, במלרע.

10:05 באוטו בדרך חזרה למשרד, ברדיו מתנגן שיר שעושה לי טוב. המחשבות נודדות… מי החליט שעולם העסקים הוא גברי? מה עבר לאישה הזאת מיאהו בראש כשחזרה לעבוד כמה ימים אחרי שילדה את בנה הבכור? למה אפילו אישה כל כך מצליחה לא יכולה להרשות לעצמה להיות רק אמא לכמה שבועות? האם זהו פמיניזם אמיתי?

14:30 עמוק בתוך השרטוטים, ברגע של גאונות מצאתי פתרון לבעיה שניסיתי לפצח בשעות האחרונות. אני מכינה לעצמי כוס קפה, כמה שאני אוהבת קפה, טלפון מאמא שלי, בול בזמן. אני מספרת לה על הבוקר שלי ומבינה שאני קובעת את החוקים.

14:45 אני שוב משרטטת.

16:30 עם הכלבה בדרך לגן, תוך כדי הליכה הראש לי מבין את מה שהלב שלי יודע. יש לי כוח ענק, אני יכולה להחליט איך אני מתנהלת. אני יכולה להחליט לעשות עסקים כמו אישה ולא כמו גבר. אני לא תופסת מאנשים שאף פעם לא עוצרים, לא מועדים ולא נשברים, אני לא קונה את זה.

אני מיקה, אני מעצבת, אני אמנית, אני אמא, אני מיוחדת, קשה לי לקום בבוקר, אני אוהבת לנשק ולחבק, אני אשתו של יניב וזה לא מעניין אותי איך זה נשמע, אני צבעונית, אני יצירתית בטירוף, אני יועצת, אני מזל עקרב קלאסי, אני הולכת עד הקצה ומעולה בזה, אני נופלת לפעמים, אני עוזרת לאנשים לקום, אני חכמה, אני יפה, אני צוחקת, צועקת ובוכה- אני כל מי שאני וזה הפמיניזם החדש.

16:40 אני פותחת את דלת הגן, הספקתי. יש עוד 7 ילדים חוץ מלירי, הוא לא אחרון. אני מתיישבת לידו על השטיח ומחבקת אותו, את מי אמא הכי הכי אוהבת? כמה התגעגעתי אליך חמוד שלי.

פרולוג- היום אני גם אחת משלוש מנהלות של קבוצת נשים עצמאיות שמונה מעל 1000 נשים. אנחנו נפגשות למפגשי נטוורקינג בהם אף אחת לא עומדת עם גונג ומכה עליו אחרי 60 שניות של הצגה עצמית. אנחנו משתפות, מחבקות, מעצימות, מקדמות, מפרגנות ועוד הרבה יותר מזה. אנחנו הפמיניסטיות החדשות, אנחנו עצמאיות מהבטן.

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

14 תגובות

 1. לפני הכל, תודה לכל המפרגנים וגם למי שדרכי לא מתאימה להם- זאת בדיוק הסיבה בגללה כל אחד הולך בדרכו הוא.
  למי ששאל, הנה עוד כמה מילים על הקבוצה מתוך ה'אודות'-
  בקבוצה שלנו יש מקום לתמיכה, לפרגון, להצלחות וגם לקשיים שכולנו חוות כנשים וכבעלות עסקים.
  אחד הדברים הכי מיוחדים בקבוצה הן הפגישות שלנו. אנחנו מאמינות שההיכרות האמתית בינינו היא המפתח לפרגון כנה. לכן, כל שבועיים אנו נפגשות בבית או בעסק ( באזור השרון כמובן ) בפגישות ללא כל עלות המותנות רק בהרשמה מראש.
  אז אם יש כאן נשים עצמאיות שהדרך שלנו מתאימה להן, אתן מוזמנות להיות חלק מהפעילות שלנו בפייסבוק וגם במפגשים.
  זה הלינק לקבוצה- https://www.facebook.com/groups/127976177365612/.

 2. מצטערת שאני הורסת את החגיגה.. אבל לא אהבתי. לא קניתי את זה. לי זה נשמע רע לאסוף את הילד רק בשעות אחה"צ כל יום, רע מאוד

  1. מאיה (וגם רינת, יונית וכל מי שזה נשמע לו רע…) זה בסדר גמור. לכל אישה הדרך שלה, זכינו לחיות בעידן בו אנו בוחרות בכל יום לצעוד בדרכנו. מה שחשוב זה להיות מאושרות בתוך הבחירות שלנו ולדעת שכמו בכל דרך- תמיד אפשר להחליט להתקדם מהר או לאט, ימינה או שמאלה ואפילו לעצור או לחזור. מאחלת לכן להיות שמחות ומאושרות בדרך שבחרתן יום יום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות