בתוך בועה ענקית

מהרגע שנולדתן, את ואח"כ אחותך, חשבתי שעליי להכין ספר כזה: ספר תפעול (Manual Book), כזה שינווט עבורכן את הדרך בעולם. המחשבה על הספר החלה כבר בנסיעה הביתה מבית החולים, כשאת בת יומיים-שלושה, בתוך הסל-קל, שהייתי מעדיפה שיהיה מונח בתוך בועה ענקית שתשייט באוויר ותניח את משאה בשלום, בבית.
החשיבה על הספר המשיכה כשחזרת מהגן עם חבורה או עם אף אדום ועיניים נפוחות מדמעות – פשוט ידעתי שעליי לשבת ולכתוב ספר כזה. בספר ירשם במדויק: במי לתת אמון במי לא, ממי ומתי להיזהר, להתעלם, מתי ואיך להגיב. וגם מתי לברוח..

כשהיית כמעט בת שנתיים והבת של השכנים שרטה אותך מתחת לעין – גם אצלי נותרה צלקת, בלב. בפעם ההיא שנחתכת ברגלך הזעירה משבר בקבוק זכוכית בגינה הציבורית, בגלל שרצת יחפה – נשבעתי שלא תרוצי יחפה יותר וחזרתי בי. בפעם ההיא שקיבלתי תמונה שלך מהגן בה לא קינחו את אפך – החלטנו שנחליף גן. בכיתה א' כשהתלמידה הגבוהה דחפה אותך והשתלטה על המגירה שבחרת – התעצבתי אל ליבי ואח"כ שמחתי שהפכתן ל'חברות הכי טובות'. כשהיית בכיתה ד' או ה' ויצאת לסרט, לבדך עם חברה, כ"כ נחרדתי שעד היום אני מצטערת על הנאום חוצב הלהבות שהשמעתי באוזניך כשחזרת… כשהחלו האינטריגות, בגיל העשרה, ניחמתי ואמרתי שלא להיעלב, לא להיפגע תוך שאני מניחה על ליבך תחבושת רחבה, כשליבי שלי שותת דם.
גם כשהיית לנערה מקובלת ואהובה אמרתי את שעל ליבי, את מי מחבריך אני אוהבת ואת מי אני מעדיפה, למרות שאסור בתכלית האיסור להתערב בענייני חברה! בוודאי לא בעניינים שבלב, שבינו לבינה.

זה המשיך והספר הפך לעב כרך, בפרקים של הצבא והאוניברסיטה, הבעל והילדים.. ועוד ארוכה הדרך ורבים ההסברים. הספר הבדיוני הזה קרם עור וגידים. אך, ביני לבין עצמי ידעתי כי הדרך היא החשובה, אין סיכוי שהספר יעזור בצרה הבאה – כי כל בעיה, עומדת בפני עצמה. ובדרך – אהיה שם, תמיד עבורך, עד שלא אוכל עוד לצעוד. אמא כאן תמיד תמיד בשבילך.

את עושה הכל כדי להגן על הילד שלך. בואי לדאוג לו גם לעתיד בטוח – לחצי עכשיו

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

30 תגובות

 1. כאמא ממש טרייה אני יושבת וקוראת וקצת פוחדת מגודל האחריות אבל שמחה לדעת שכולכן עברתן את החוויות האלה ויצאתן חזקות

 2. אם את כותבת מתישהו ספר כזה תשלחי לי אותו כי אם אני אכתוב אז יודעת איך הוא יתחיל אבל יודעת שהוא לא יגמר:)

  1. שלום דיאנה, מדובר בכיסוי ביטוח חיים (ריסק) בגובה 100,000 ש"ח שניתן בחינם בשנה הראשונה, ללא כל התחייבות וללא מסירת אמצי תשלום, להורה שנולד לו ילד בשנה האחרונה.
   מוזמנת לקרוא עוד על הצורך וההטבה בלינק הבא:
   https://www.migdal.co.il/He/insurance/LifeInsurance/Pages/RiskOnline.aspx?utm_source=imashel&utm_medium=banner&utm_campaign=campaign_babybituach

  1. שלום, מדובר בביטוח חיים (ריסק) של ההורה, למקרה שחס וחלילה יקרה לו משהו… את סכום הכיסוי יקבלו המוטבים שלו.
   היכנסו לאתר מגדל, ללא התחייבות וללא השארת אמצעי תשלום וקראו על ההטבה: https://www.migdal.co.il/He/insurance/LifeInsurance/Pages/RiskOnline.aspx?utm_source=imashel&utm_medium=banner&utm_campaign=campaign_babybituach

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות