טיפים קטנים ומפתיעים לילדים בקיץ

ילדים בחופשת הקיץ תמיד מחפשים אחר תחומי עניין חדשים. מה שמתחיל בתור ימים ארוכים של רביצה מול הטלוויזיה או המחשב הופך לשגרה משעממת ודורש לא מעט השקעה של זמן ומשאבים גם מצד ההורים. יחד עם זאת, ניתן לפתור את רוב הבעיות המלוות את שגרת הקיץ של הילדים באמצעות מספר טיפים קטנים ומפתיעים. חלק מהטיפים דורשים שימוש במכשירי חשמל אך היתרון שלהם הוא התאמה לבנים ובנות בכל הגילאים.
הטיפ העיקרי להורה המעוניין להפתיע את הילדים בחופשת הקיץ הוא כמובן הכנת ארטיקים. אפשרות אחת היא ללמד את הילדים כיצד להכניס טעמים מועדפים אל תוך כלי ייעודי, לקרר אותו בתוך מקפיא ולהמתין מספר שעות עד לתוצאה המרעננת. אפשרות שנייה היא להכין ארטיקים עבור הילדים ופשוט להגיש אותם ברגע לא צפוי. ארטיקים משדרגים את החיים של הילדים בחופשת הקיץ ומתאימים גם לאירועים חברתיים כמו מסיבות, ימי הולדת וכן הלאה.

מה עוד אפשר להכין עם המקרר?
מי שכבר נמצא ליד המקרר ישמח למצוא המון מתכונים אטרקטיביים, המצליחים לשלב בין המאפיינים הייחודיים של הקיץ הישראלי לבין חומרי גלם פופולאריים כגון אבטיח, מלון וכן הלאה. ילדים שמאסו בארטיקים יכולים לנסות להכין עוגה או קינוח. הם לא צריכים יותר מדי מכשירי חשמל ותמיד יש להם אפשרות להיעזר בהורים הנמצאים בבית. הטיפ העיקרי בהקשר הזה הוא לתת לילדים להתנסות לבד. הרבה ילדים מגלים בתקופת הקיץ תחביבים שאין זמן עבורם במהלך שנת הלימודים. הורים שיודעים לנצל את זה מגבירים את תחושת הביטחון של הילד, עוזרים לו לפתח עצמאות ותורמים גם ליכולות הקוגנטיביות והמוטוריות שלו. תנו לילד הדרכה קטנה על המקרר, ודאו שהוא יודע להשתמש בו היטב ואל תשכחו ללמד אותו לסגור את הדלת על מנת למנוע בריחה של קור.
מזגן ומקרר הם מכשירי החשמל המזוהים ביותר עם הקיץ הישראלי. הורים המתכננים להשאיר את הילדים לבד במהלך החופש הגדול צריכים להיערך עם רשימת קניות מתאימה: עדיף להכניס אל המקרר פירות וירקות במגוון צבעים, להרגיל את הילדים לשתות מים במקום משקאות מוגזים ולתת להם להתפנק עם הארטיקים רק פעם ביום. אין סיבה להפוך את הקיץ לתקופה נטולת חסמים או גבולות עבור הילדים. דווקא בחופש הגדול נמדד כוח הרצון של ההורים והיכולת שלהם להתמודד עם צרכי הילד.

מתאווררים מחוץ לבית
כפי שכל הורה יודע כבר בגיל מוקדם של הילדים ובני הנוער, חשוב לזכור מדי פעם לצאת מהבית ולהתאוורר בשמורות טבע, מוזיאונים, אטרקציות ופעילויות. בתקופת הקיץ יש הרבה מבצעים והנחות על פעילויות ילדים בגילאים שונים. אפשר להשתמש באתרי האינטרנט העוסקים בתחום, להתייעץ עם אנשי חינוך ולבדוק גם מול הילדים מה מעניין אותם ויכול להוות עבורם הזדמנות לחוויה בלתי נשכחת.

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

9 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות