המוצרים החשמליים שישמרו על ילדינו

כל הורה נמצא בדאגה מתמדת למצבו של הילד שלו. גם אם לעיתים החשש הזה אינו נראה רציונלי, דומה שלא ניתן להוציא אותו מהמשוואה. מה שכן אפשר וגם מומלץ לעשות הוא להגדיל את השקט הנפשי, וזאת באמצעות רכישה של מכשירים חשמליים מסוגים שונים, שיכולים להגן על הילדים, או לחילופין למנוע פגיעה פיזית שלהם כתוצאה מהשימוש בהם. אז על אילו מכשירים חשמליים מדובר?

כיריים בטיחותיות: יש דבר כזה
כיריים מקבלות תפקיד משמעותי בכל מטבח, אך גם מדירות שינה מעיני לא מעט הורים. כיריים מגז כוללות בתוכן לא מעט סכנות, ובכלל זה סכנת דליפה (עלולה להביא לשריפה) או כוויה (תוצאה של מגע לא מתוכנן עם המשטח הלוהט). סכנות אלה, כמובן, גדלות פי כמה כאשר יש ילדים בסביבה. אחד הפתרונות היעילים והבטוחים ביותר, מהבחינה הזו, הוא לעבור לכיריים חשמליות, או לחילופין לכיריים אינדוקציה.
כיריים חשמליות אינן כוללות בתוכן סכנת דליקה או בעירה, כמובן, כשהחשש העיקרי הוא ממגע עם המשטח לפני שהוא מספיק להתקרר – לרוב נדרשות מספר שניות לצורך זה. פיתוחים טכנולוגיים שונים, דוגמת נורית ביטחון המתריעה מפני זליגת נוזלים, יכולים בהחלט לסייע. בנוסף, ברוב הדגמים החדשים של הכיריים החשמליות, קיים לחצן נעילת מקשים המונע מהפעלה בלתי-רצויה של הכיריים ובכך מונע סכנה שילד יפעיל את הכיריים ללא ידיעת ההורה. כיריים אינדוקציה מבוססות על זרם מגנטי אך ורק בין אזור המגע לכלי הבישול, כך שהקירור המיידי מקטין עד מאד את הסיכויים לכוויה כתוצאה ממגע.

מזגנים ורדיאטורים
הצורך של חימום או קירור הבית עולה פעמים רבות. הבעיה היא שבכוחם של חלק מאמצעי החימום האלה לכלול לא מעט סכנות עבור הצעירים (ובכלל), ובכלל זה סכנות הנובעות מהמגע האפשרי עם אש גלויה, או מהשארת אמצעי החימום דלוק שעות ארוכות מבלי משים לב.
מהבחינה הזו, דומה שאת מפזרי החום ותנורי החימום מומלץ להוציא מחוץ למשוואה בבתים הכוללים ילדים. תחת זאת, מיטב המומחים יטענו בפה מלא כי רדיאטורים ומזגנים הם הבטוחים ביותר, למטרות אלה, במשפחות בהן יש ילדים – כל עוד שומרים על אמצעי זהירות בסיסיים גם ביחס אליהם, כמובן.

מוצרים למניעת שיכחת ילדים ברכב
בשנים האחרונות, בחודשי הקיץ, זה קורה יותר מפעם אחת: הורה שוכח ברכבו את ילדו, כשמזג האוויר הלוהט עלול להביא לתוצאות טרגיות במיוחד. מצב שכזה עלול לקרות, בנסיבות מסוימות, לכל הורה, ולכן פותחו בשנים האחרונות מוצרים טכנולוגיים מסוגים שונים, שתכליתם להתריע מפני מצבים פוטנציאליים של שיכחה שכזו. המוצרים אינם תחליף להתנהגות אחראית, כמובן, אך יכולים לסייע להורים לזהות במהרה טעויות שלהם, כשהן מתרחשות.
על אילו מוצרים מדובר? ראשית, אפליקציות שונות לטלפונים החכמים: כזו השולחת הודעת תזכורות לטלפונים של ההורים בשעות קבועות, או אפליקציה המזהה עצירה של הרכב ומתזכרת את הנהג ברגע הקריטי של היציאה ממנו. פיתוחים מתקדמים אחרים הם מערכות, מבוססות חיישנים, שמזהות מצבים בהם ההורה יוצא מהרכב ומשאיר בו את ילדו, או משדרים – אחד לילד ואחד להורה – שמתריעים כשנוצר מרחק בין מספר מטרים ביניהם.

אודות טוב שתדעי

טוב שתדעי הוא מדור הצרכנות והפנאי של מגזין אמא של. טיפים, עצות, המלצות, ידע ובעיקר "מה חדש בשוק". התכנים מופקים ע"י מערכת האתר ונכתבים ע"י צוותים מקצועיים מתוך החברות והגופים המובילים בישראל.

השאירי תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם.

5 תגובות

 1. אנה שוורצמן ישראל
  בדיוק מתלבטת אם ללכת על כיריים חדשות כאלו..בדירה החדשה שאנחנו מארגנים

  בדיוק מתלבטת אם ללכת על כיריים חדשות כאלו..בדירה החדשה שאנחנו מארגנים

 2. עומרית
  מה לגבי מפזרי חום? יש הנחייה ברורה שאסור להשתמש בהם בבתים עם ילדים?!??

  מה לגבי מפזרי חום? יש הנחייה ברורה שאסור להשתמש בהם בבתים עם ילדים?!??

 3. נעמה אסולין
  הם יותר בטיחותיות מהכיריים הרגילות??

  הם יותר בטיחותיות מהכיריים הרגילות??

 4. נוגה פישר גדות
  זו ההמצאה הכי טובה שיש למטבח

  זו ההמצאה הכי טובה שיש למטבח

 5. ג'וליה
  תמיד נראים לי מסובכים.. .

  תמיד נראים לי מסובכים.. .

אהבת? בואי לעשות לנו לייק גם בפייסבוק