אתה תשלם על המעשים שלך

אני לא צריכה את הכסף שלך בשבילי, רק בשבילם. רק בשבילם ואתה יודע את זה. הילדים לא יודעים אפילו למה בעצם התגרשנו. הם לא יודעים דבר. זאת אני שצריכה להחזיק הכול בפנים, לנשוך את השפה ולהתאפק. אני הרי לא רוצה שהם ישנאו אותך, אני רוצה שיהיה להם אבא.
כי אתה יודע שאני לא יכולה לעשות לך כלום, שאי אפשר לתפוס אותך, שאי אפשר להכריח אותך. הרי הכול בעולם הזה מגיע לך, הכול שלך וכלום לא יקרה לך.. אבל לא, תזכור ותדע שעל הכול בסופו של דבר עוד תשלם. הימים יעברו והילדים יגדלו ואתה, אתה כבר לא תעניין אותם.
נמאס לי לפחד מהקריזות שלך וממך. כאילו שהכול מותר לך, שאתה יכול לעשות הכול. לשלם או לא לשלם, כמה שאתה רוצה וכמה שנוח לך. לראות את הבנות או לא לראות אותן, מתי שנוח לך ומתי שאתה רוצה. והלוואי והיית רוצה יותר, הלוואי והיה אכפת לך יותר, אבל לא. כמו תמיד, אכפת לך רק מעצמך.
אתה רק בורח מהר יותר ורחוק יותר.
יש מי שחושב שאני מסכנה, פראיירית. שואלים אותי למה אני לא נלחמת, אבל אני יודעת שאין לי במה, אין לי איך, ובמלחמה כמו במלחמה – אין מנצחים, יש רק מפסידים. והילדים הם שיפסידו – את הקצת שיש להם, את הביקור הקצר אחת ל-3 חודשים, את הידיעה שיש להם אבא.
חשוב לי שתדע שהבנות שלנו גם הן לא פראייריות, הם חכמות ומבינות. אחת לשנייה הן אומרות: "אל תחכי לאבא, את סתם תתאכזבי, הוא תמיד מאכזב". איך? תגיד לי איך? איך לך זה לא כואב?

אני מקווה ומנסה לתת להן את כל האהבה שאפשר, רק כדי לפצות על מה שהן לא מקבלות ממך. הלוואי ותתעורר לפני שיהיה מאוחר, הלוואי. ואני? אני אמשיך ללכת על על קוצים, על גחלים, רק בשבילן.
מסתלקת אל הלבד שלי.
כבר חודשים ארוכים מידי אני עוברת תהליך, מנסה לשכנע את עצמי שצריך לראות את התמונה במלואה, שאלו החיים ושזה בסדר, ואולי אין לי את כל הכלים להבין באמת. כבר חודשים אני מדקלמת את הפחדים והחששות שלי בניסיון להפוך אותם לאמת שמוכרחים לחיות בתוכה.
אתה אדם עצוב שהרס במו ידיו את הדבר הכי יקר לו בעולם, אדם שבגלל טיפשות וחוסר מחשבה ויתר על הילדים שלו.
ואתה איש חולה, אני יודעת, ומוזר לומר אבל אני מרגישה לפעמים גם חמלה כלפיך. אני מרחמת עליך, איש אומלל ואשם, אדם שהחיים שלו הם לא יותר מאוסף של כישלונות וכאבים, ואני בטוחה שלא לקחת בחשבון את המחיר הנוראי שתאלץ לשלם על המעשים שלך. אבל בינינו, את המחיר האמיתי זו אני שמשלמת, אבל לא לנצח, כי אני לא אכנע ולא אהפוך עצמי לעבד של כאבי.
אין לך אמת לתת, היא לא קיימת בינך לביני, בינך לבין עצמך או בתוכך, אז הפסקתי לבקש אותה.
אני מאחלת לך את כל הלילות שהיו לי בלי שינה, אין ולא תהיה לך סליחה . כי אני אני בוחרת להפוך את המשבר שהבאת אל חיי להזדמנות אמיתית, הזדמנות לצמיחה מחודשת, להתעוררות ועוררות הרגש. וכן, אעשה את הכל, כדי להפוך לאדם שמגיע לי להיות, אשה מאושרת, שמחה ושלמה.
האם פעם שאלת את עצמך איזה מין אדם אתה אם אתה מנצל בצורה כל כך חולה, קרה, עלובה ומחושבת את רגשותיהם וחולשותיהם של בנותיך. משאיר להן צלקות ופגמים על הנפש.

האם מעולם עצרת לחשוב שזה לא מגיע להן ולא הוגן?
רציתי לומר לך עד כמה אתה אדם ריק, עלוב ואומלל בעיניי. אני מרחמת עליך, אדם עצוב בלי עמוד שדרה, או אמת פנימית שמובילה ומניעה אותו לפעול בהגינות ובכבוד כלפיי האנשים בחייו.
איזה אדם עם ערכים יתנהג כמו שאתה מתנהג לבנות שלך?זה אוכל אותך, משאיר אותך לבד, והיחיד שמאמין לשקרים של עצמך זה אתה, כי את הזיוף רבים רואים מקילומטרים. ויש מעטים כמונו, שבסוף מגלים אותו בתהליך ארוך וכואב, נחרדים לגלות כמה הוא עצום.
מקווה שמשהו בי נרגע.
אולי אפילו מגיעה לך תודה כי בזכות האדם שאתה אני יודעת בדיוק מה אני לא רוצה, מהכעס והכאב צמחה ההבנה הצלולה שאני לעולם לא אהיה אתה.

אהבה לילדים היא תוצאה של כבוד, של דרך, של תחושת בית, של בטחון ודאגה.
ואתה? אתה כל כך רחוק מזה.

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

19 תגובות

 1. אמא יקרה- את יקרה והכי טובה לבנותייך. ועם אבא כזה עשית בחכמה שהרחקת אותו מהן.
  אני במקומך הייתי משקיעה כבר עכשיו בבנות בהעצמה והכוונה אישית- ששום דבר ממנ שהוא עושה או יעשה לא יפגום בהערכה העצמית שלהן ושידעו מה הן שוות וידעו לזהות גבר כמו אביהן כדי לבעוט בו כמה שיוצר רחוק.
  לגבייך כמו שכתבת את למדת ולומדת ובע״ה תזומן אלייך זוגיות חדשה מגשימה ואוהבת

 2. יעל שלום,

  עצוב לקרוא. אותנו מאוד מצער ומאכזב שהמדינה בעצם "מאשרת" לאבות שאין להם כל אחריות הורית לילדם אחרי הפרידה (מלבד הנושא הכספי כמובן) ובכך פועלת בניגוד לטובת הילד.

  מוזמנת להצטרף אלינו לעשייה לקידום שינוי חברתי כך שלשני ההורים תהיה חובה בחוק להמשיך ולהיות הורים לילדם.

  גיא רוה
  הורות משותפת=טובת הילד

 3. חוקי גירושין ארכאיים בדעה שהיתה נכונה לדור ההורים שלי בה אמהות מגדלות ת׳ילדים ואבות רק משלמים עליהן.
  הגיע הזמן לשינוי לאחריות הורית וכלכלית משותפת . לאבא כיום זעות לראות את ילדיו ולאמא חובה .. הגיע הזמן שזו תהיה חובה על שניהם.
  זה כמובן לא יתפור את כל המקרים אבל לפחות יצמצם.
  עצוב על הילדות

 4. לא ברור. המכתב עצמו יפהפה, המילים בו עוצמתיות והשנאה יוקדת. לא ברור על מה? לא ברור מה חלקך. זוגיות זה לא אחד ועוד אחת, זוגיות זה שתיים. אני יכול להניח כי הוא לא אדם מושלם, אך גם את לא. אין אנשים מושלמים, לא נמצא כאלו גם אם נחפש אותם עד סוף ימי חיינו. תמיד נתפשר, גם כאשר לא נחשוב כך.

  ועדיין, לא הצלחתי להבין על מה השנאה? לא הצלחתי להבין על מה הטחת העלבונות? לא הצלחתי להבין מה את רוצה מהקורא המסכן שמשקיע מזמנו לקרוא מסמך שנאה אנושי ולא הוגן. לא הוגן, כי חלקך בכישלון הינו עלום. שני אנשים נפגשים, מתאהבים, מקימים בית ומשפחה ולא במקרה..יש משהו, יש חיבור, יש אהבה, יש "משהו". יום אחד זה פשוט נעלם? האם אני עצמי שה תמים? הוא משפיע עליך כמו שאת משפיע עליו, אולי קצת פחות, אולי טיפה יותר. הצגת אותו כאילו הוא אדם חסר צלם אנוש, ומבלי לחשוב כיצד זה משקף אותך בתוך המכתב היפהפה הזה… אם הוא באמת כך, מה זה אומר עליך? היכן החלק שלך? קל להאשים את הצד השני, קל להפנות אצבעות מאשימות. זה הרבה יותר קל מביצוע הדבר האמיתי והמתבקש של גילוי העצמי מפרספקטיבה אחרת, נטולת אינטרס.

  חבל,

  מאחל לך כל טוב ומציאת זוגיות בריאה יותר.

 5. תיארת את זה טוב.. הוא נשמע אדם חולה. אני מקווה שאני לא חושדת בכשרים אבל ככה זה מצטייר :(

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות