כך נטפל בפיגמנטציית הריון

הרבה לפני שהבטן 'יוצאת' הפנים שלך יסגירו את העובדה שאת בהריון. יש מי שזוכות לעור זוהר ומלא חיוניות ויש מי שתזכה ל"מסכת הריון", המונח שמתאר בשפה מקצועית הופעה של כתמי פיגמנטציה על הפנים. למדע אין הסברים מדוע הכתמים מופעים דווקא על הפנים, ולא על הזרועות למשל, אבל הסיבה ברורה וידועה – השינויים ההומונליים והעליה ברמת האסטרוגן מפעילים את הורמון ה-MSH* והוא זה שמכהה את הפטמות, יוצר פס כהה במרכז הבטן ומכהה נקודות חן.
התופעה זכתה לכינוי "מסכת הריון" כי היא מופיעה על המצח, הלחיים ומעל לשפה העליונה. אם את סובלת מהתופעה, הטיפול העיקרי בתקופת ההריון וחודשי ההנקה יתמקד בהגנה על העור מפני קרינת שמש. קרינת שמש, ולו גם הקלה ביותר, תגרום לכהות מייידית של מסכת ההריון על ידי גירוי פיגמנט המלנין.

imgs

את מסנני הקרינה צריך לבחור בהתאמה לסוג העור, אולם הם חייבים להיות לפני התקן האירופאי החדש שבו התכשיר מסנן גם את קרינת ה-UVA הגורמת לנזק עמוק יותר בשכבות העור. את מסנני הקרינה יש למרוח כל יום בבוקר ואם עוסקים בפעילות חוץ יש לחזור על המריחה לפי זמן השהייה בשמש. בישראל מומלץ למרוח מסנן קרינה גם בחורף מפני שדרגת הקרינה עדין דורשת דרגת הגנה של 15 SPF.
בתקופת ההריון מומלץ להזין את העור בלחות מרוכזת ולא כדאי לעבור טיפולי פילינג מכל סוג שהוא או להשתמש ברטינול. בהתייעצות עם קוסמטיקאית מומחית ניתן לשתמש במוצרים המכילים ריכוזים נמוכים של חומצות אלפא ובטא-הידרוקסיות כדי לשמור על עור רענן וחלק, אבל אלה לא יבהירו את הכתמים.
בתום ההריון וההנקה כדאי לך להתייעץ עם קוסמטיקאית לגבי טיפול הבהרה מתאים. כאן המקום לציין שהטיפול בכתמים משלב שני פרמטרים עיקריים: התמדה וסבלנות!
כדי להגיע לתוצאות אופטימליות יש לשלב טיפול מקצועי להבהרה ולהשתמש מידי יום בתכשיר ממוקד כמו סדרת " רטינול פורטה" של ג'יג'י המכילה חומרי הבהרה יעילים. במקביל יש להמשיך ולהמנע מכל חשיפה לשמש. במידה ותקפידו על טיפוח נכון הכתמים יעלמו לגמרי בפרק זמן של שנה, אבל.. יופיעו שוב בהריון הבא.

*הורמון MSH – הורמון המיוצר ומופרש על-ידי בלוטת יותרת המוח; הוא מגרה פיזור בעור של מלנוציטים, שמייצרים את הצבען (פיגמנט) מלנין.

להתייעצות ושאלות נוספות ניתן לפנות למיכל חלילי, מדריכה ראשית מעבדות ג'יג'י, במייל [email protected]

באדיבות מעבדות ג'יג'י קוסמטיקה
לקוסמטיקאית הקרובה אליך הקליקי כאן

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

20 תגובות

  1. צריך להשתמש במסנני קרינה כדי למנוע היווצרות של פיגמנטציה נוספת.ייצור מלנין הוא דרך ההגנה של הגוף לשמור על העור .כל המערכת הזו רגישה יותר בזמן הריון .

 1. לא מתכוונת להזניח וכאלה.. ..ץאבל שתפו אותי מה קורה אם לא מטפלים כמו שצריך? נשארים צלקות?

  1. לא נשארות צלקות אבל הכתמים נשארים ושוקעים לשכבות עור עמוקות יותר.

  1. מטפלים בעור לפי צרכיו .אין מניעה לעשות טיפולי פנים בהריון פרט לכמה חומרים שלא מותרים לשימוש ומכשור חשמלי שלא משתמשים בו לנשים בהריון.

 2. אליי הגיעה שמועה שאם מקפידים על מים ושותים המון במהלך ההריון הפיגמנטציה לא מגיעה לבקר..

  1. חשוב מאוד לשתות מים אבל לצערי זה לא כל כך פשוט ואין שום קשר בין השניים .

  1. ניתן לעכב ולמנוע את התופעה גם בזמן הריון.חומצה אזלאית מותרת לשימוש בהריון,גם חומצות אלפא ובתא הידרוקסיות ואין שום בעיה לטפל בעור כבר בזמן ההריון .

  1. לא מחייב שהכתמים יחזרו אך מי שיש לה נטיה סביר להניח שתסבול מהתופעה .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות