המרכיבים שמייחדים אותי כאמא

מאז שאני זוכרת את עצמי אני אדם אופטימי עם רגליים על הקרקע.
יש דברים שאני גם נלחצת מהם מאוד בקלות אבל באופן כללי אני יכולה להעיד על עצמי שבמדד האופטימיות בהשוואה לאנשים קרובים אליי בחיי, אני בהחלט מעל הטווח הממוצע.
באחד השיעורים הראשונים בפקולטה למשפטים אמר לנו המרצה לאתיקה שבאוניברסיטת הרווארד ערכו מחקר הבודק את השפעת התחום בו בחרנו לעסוק- עריכת דין- על האופטימיות הפנימית. תוצאות המחקר המדאיגות בהחלט הראו כי קיים קשר ישיר בין פסימיות לבין אנשים הבוחרים בעריכת דין. אחוזי המדד צנחו באופן דרסטי, וכל זכר לאופטימיות המלהיבה של הסטודנטים בשנתם הראשונה ללימודים נעלם כלא היה לאחר 10 שנים ויותר במקצוע. יש האומרים כי עורכי דין הם אנשים פסימיים כי הם תמיד חייבים למצוא פתרון לתסריט הגרוע ביותר . אני לא יודעת מי ערך את המחקר אבל לי דווקא נראה שהיכולת למצוא פתרון למצבים קשים חייבת להיות קשורה לאופטימיות ולאמונה שיכול להיות טוב.
כך או כך, אני עדיין בתחילת הדרך ואני משתדלת להיות אופטימית. אני משתדלת לשמר את הרכב האופטימיות והאמונה בטוב ולהעביר את ההרכב החשוב הזה לביתי. מדובר במתנה מיוחדת שהעניק לי אבי. ואני שומרת עליה כעל הנכס היקר ביותר שלי.
אומרים שצחוק הוא אחד הגורמים המשפיעים על בריאות טובה. לצחוק זה חשוב ובריא, ואם לומר את האמת אנשים צוחקים תמיד נראים לי יפים במיוחד. באף שיר לא נאמר כשאת צוחקת את לא יפה, וזה בטח קשור לעובדה שחיוך משנה הכל לטובה. חיוך מכניס מרכיב של חיוניות ואור.

כשנכנס תינוק הביתה נכנסת איתו שמחה וצחוק אמיתיים. כאלה שלא היו קיימים לפניו. השמחה והצחוק הבריאים האלו היו לי מתחילת הדרך כאמא נרגשת. והם אלו שמרכיבים את הפאזל המשפחתי שלי.
אחד הדברים שאני מקפידה עליהם מהיום הראשון בו הפכתי לאם הוא תמיד להשאיר מקום לצחוק. הופתעתי לגלות עד כמה צחוק וחיוך יכולים לפתור משברים חמורים ביותר. בבקרים בהם אהובת לבי מתעקשת לבחור דווקא את החצאית שבכביסה, בלילות שמתחילים לפתח פחדים, בפרידה קשה בגן, ברגע של כעס, בניסיונות לבדוק גבולות חינוכיים. שם הצחוק והחיוך עוטפים הכל באריזה יפה ואופטימית.
השבוע אמרה לי הגננת שלאהובת לבי יש שמחת חיים שמספיקה לעשרה ילדים. זו המחמאה הטובה ביותר שאני אמא שלה, יכולה לקבל.
אימהות מורכבת מרגעים קסומים. היא רצופה בלמידה. החל מהלידה עצמה- נס יצירת החיים. ועד לצעד הראשון והמילה הראשונה שהיא ללא ספק המילה החשובה ביותר שנאמרה לי עד כה. כל כך הרבה מילים נכתבו על מציאת אושר, על תחושת אושר ועל מהו אושר עבור בני האדם. ועבורי מרכיבי האופטימיות והאושר הם אלו שמייחדים אותי כאמא

מטרנה Extra Care היחידה עם הרכב ה-M המכיל: שומן בטאפלמיטאט עם חומצת שומן פלמיטית הנמצאת בחלב אם, אומגה 3 ו- 6 ופרוביוטיקה.

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

25 תגובות

  1. תודה על הפוסט שלך מאוד נחמד פוסט מאוד אינפורמטיבי אנחנו אוהבים את זה ואנחנו גם את אותו הדבר בעסק הזהand ומזמינים אתכם לבקר באתר שלנו.

    1. ממליצה לך להתחיל עם ארוחה אחת בבוקר של מטרנה א"ק שהוא המוצר שהכי התאים לפיצקי שלי, למחרת תני שוב באותה שעה מכיוון שחשוב לוודא עיכול תקין של המזון החדש וכך הלאה….

  2. חיוך באמת מכניס מרכיב של שמחה ואור. הלוואי שאני אזכור לחייך יותר עם כל הטרפת של היומיומ.אני ממש צריכה לשים לעצמי תזכורת על זה

  3. השמחה והצחוק מגיעים כשהתינוק החדש הזה ישן..ורגוע.. ולא בזמן שהוא סובל אימים מגזים, שיניים, תפרחת חיתולים ועוד שאר בלאגנים

  4. הלוואי שהיינו יכולים לשמור על אופטימיות ועל שמחת חיים במציאות הקשה שסביבנו.. הללוואי..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות