לנהוג בביטחון ולשמור על סטייל

אחד הדברים החשובים ביותר בכל רכב הוא הבטיחות שלו. נהיגה בטיחותית חייבת להיות המטרה הראשונה בעת קניית רכב ורק לאחר מכן יש לבחור ברכב בעל מראה מרשים.

ביטחון ובטיחות
ביטחון ובטיחות הם הדברים הראשונים שצריכים לעניין כל צרכן שמעוניין לקנות רכב. רכב שאינו בטיחותי ורק יפה למראה, הוא רכב שאין לנהוג בו. הנקודות החשובות ביותר אותן יש לבחון טרם קניית ג'יפ קומפאס או כל רכב אחר הן: מבחן ריסוק קדמי, מבחן ריסוק צידי, מבחני התהפכות, מהי מערכות הבטיחות והביטחון ברכב ומהו הדירוג הכללי שלו. הציון המקסימאלי של מבחנים אלו הוא חמישה כוכבים. ג'יפ הקומפאס לצורך העניין, מבטיח נהיגה בטוחה עם ציון כללי של ארבעה כוכבים, כאשר במבחן הצידי הציון שלו הוא חמישה כוכבים. (מבדקים על פי ארגון הבטיחות האמריקאי).

העיצוב המרשים
לאחר בדיקה ווידוא שהרכב או הג'יפ אותו אתם מעוניינים לקנות בטיחותי, כלומר יש בו את כל המערכות הבטיחותיות המתקדמות ביותר והוא הצליח לגרוף ציונים גבוהים במבחני ההתהפכות, התרסקות ויציבות, ניתן לעבור לחלק האסתטי המרשים שלו, כלומר לעיצוב הפנימי והחיצוני של הרכב. בשנים האחרונות שוק הג'יפים ורכבי השטח המשולבים, הוא אחד השווקים המועדפים על צרכנים רבים, גם משום המראה המהודר והיוקרתי שיש לרכבים אלו. במרבית הרכבים הללו מותקנות מערכות לניטור לחץ אוויר בצמיגים, לצד מערכות בטיחותיות נוספות, יחד עם גימורים מרשימים. חשוב לוודא שהעיצוב הפנימי מיוחד ומפנק, אך גם פונקציונאלי וכולל, תא נהג בעל כסאות נוחים שעשויים, או מרופדים בבדים נעימים – עור רך, שברכב מותקן גלגל הגה מתקדם, מתגי תאורה חדשניים, קונסולה עם ריפוד, שטיחונים יפים, מושבים קדמיים שניתן לחמם, אפשרות לכוון את הגובה של מושב הנהג, בקרת אקלים, תאי אחסון רבים בגדלים שונים ועוד. רכבים שנראים טוב חיצונית ופנימית ומאפשרים לנהג ולנוסעים את הנוחות המרבית, הם הרכבים שיאפשרו לכם ליהנות משילוב מושלם של בטיחות וסטייליסטיות.

רכב ובטיחות- חובה לבדוק
• מערכת ABS- מערכת חובה בכל רכב. מערכת זו אחראית למנוע מצבים בהם גלגלי הרכב ננעלים.
• מערכות אחיזה ויציבות- יש לבחור ברכב בו קיימת מערכות שאחראיות לוודא כי הרכב בעל אחיזה מאוזנת ויציבה לאורך כל הדרך. מערכות אלו כמו המערכת הקודמת חשובות מאוד בכל רכב אותו קונים כיום.
• כריות אוויר- המספר המינימאלי של כריות האוויר בכל רכב יהיה ארבע כריות. כמה שיותר כריות, כך יותר טוב.
• חגורות בטיחות- חשוב לבחור ברכב בו יש מספר חגורות בטיחות בהתאמה מלאה למספר מקומות הישיבה ברכב.
• איזופיקס- מדובר על מתקנים שמבטיחים עגינה בטוחה של כסאות התינוקות.

לסיכום, קניית רכב מחייבת בדיקה של כל הקשור אל בטיחות ותקינות הרכב ורק לאחר מכן החלטה באשר למראה החיצוני האטרקטיבי של הרכב.

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות