חלי ממן: חפשי תמיד מישהו שיאמין בחלומות שלך

600x210_b

למרות ההצלחה המדהימה, מאות רבות של קבוצות בכל הארץ, דמות בארץ נהדרת, תכנית טלוויזיה מצליחה, ליין המוצרים הגדל והמתפתח שלה שבעקבותיו נפתחה החנות האינטרנטית, היא זוכרת תמיד את הבסיס ולא שוכחת לרגע את ההתחלה, האתגרים והקשיים.
ישבתי עם חלי ממן, כוהנת הדיאטות האהובה בישראל, לשיחה על חלומות, שאיפות, מוטיבציה ובעיקר המון השראה ממי שבנתה את עצמה בעשר אצבעות וכיום מהווה מודל לחיקוי כאישה וכאשת עסקים.

התחלת הדרך (החלום, הקשיים והאתגרים)
התחתנתי בגיל 19, ילדתי את לי בתי הבכורה בגיל 20 ובגיל 21.5 הייתי כבר אמא לשתי בנות.
בשנים הראשונות של הנישואין הייתי חלק מהעסק של בעלי כקבלן בניין ועבדתי איתו. הייתי תמיד עמוסה במטלות ועסוקה מאוד בבית ובעסקי הנדל"ן.
כשהגעתי למשקל של מעל 100 ק"ג החלטתי ללכת לקבוצת תמיכה להרזיה והשלתי 35 ק"ג. הגעתי למשקל היעד שלי בתחושה שאין לי כלים לשמירה על ההישג, בתחושה שעשיתי שינוי אבל אין לי את הבסיס האמיתי שאיתו אני תכלס ממשיכה הלאה.
נשארתי עם טעם של עוד, עם רצון בוער למצוא את מה שיעצים אותי ויחזק אותי ברמה היומיומית.
בשנת 2000 כשהייתי בת 26 ובהריון עם בתי השלישית, אמא שלי אהובה הודיעה לי שהיא גם רוצה להוריד במשקל והיא צריכה את עזרתי. ניסיתי להתחמק ממנה בתירוץ שהיא לא מספיק רצינית וזה לא יעבוד. היא התעקשה, לא וויתרה לי, וזה בדיעבד מה שהוביל אותי לכל מה שיש לי היום. שלחתי אותה לרזות בקבוצה והבטחתי לה שאם תרד אגיע אליה אחת לשבוע לשמירה. היא השילה 17 ק"ג והגיעה לשמירה וחיכתה לי "לפרוע חוב". כשהגעתי אליה היא חיכתה עם עוד 6 חברות ו.. משם זה רץ. כך השמועה התגלגלה. החברות הביאו חברות נוספות.. וכך הלאה.. את הקבוצות הראשונות עשינו בבית של אמא שלי בקרית מוצקין עם כיסאות פלסטיק וכיבוד ביתי. אחרי תקופה קצרה התפתחנו והתחלתי לקבל קבוצות בעכו, במבנה שמיקו בעלי הקים סמוך לבית שלנו.
כך נשאבתי לעשייה החדשה, בלי תכנון מוקדם. השמועה עשתה לה כנפיים, התוצאות דיברו בעד עצמן מפה לאוזן וככה השיווק שלנו החל.
תוך תקופה קצרצרה מצאתי את עצמי עושה הכל: בבוקר מעבירה קבוצות, לפנה"צ מקבלת את הבנות ומגישה להן ארוחות חמות, עונה בין לבין לטלפונים, מכינה את החומר העיוני והמעשי, מסייעת למשתתפים, מתקשרת למי שנתקע או קשה לו, ובשעות אחה"צ שוב מעבירה קבוצות.
ב 5 שנים הראשונות לא הבנתי שאני עובדת. הרגשתי שאני עוסקת בתחביב, שאני נהנית לעזור לאנשים. רק בקורס השלישי או הרביעי נפל האסימון שזו פרנסה.

מתי הרגשת שאת בכיוון הנכון?
מדיי וואן הבנתי שהכיוון הוא נכון, הרגשתי שאלוהים אוהב אותי ושזכיתי כי זו שליחות.
השליחות התעצמה עם השנים כי הבית החם שלנו מפרנס מעל 130 משפחות.

קרדיט צילום רוני מטס
קרדיט צילום רוני מטס

איך משלבים משפחה וקריירה?
עד לפני שנים ספורות אמרתי תמיד "כשאני אמות יהיה רשום על המצבה היא מתה מנקיפות מצפון".
המצפון ניהל אותי והעיק עליי מאוד. אבל הפידבקים המדהימים מהבנות שלי והפרגון שאני מקבלת מכל בני משפחתי מחזקים אותי וגרמו לי עם הזמן להבין שזה לא תמיד עניין של כמות – אלא של איכות. יכול להיות שהבנות שלי קיבלו מעט שעות אמא ביחס לאמהות אחרות אבל נוכחתי לדעת שהן מעולם לא השוו אותי לאף אמא אחרת.
זכיתי למזלי ב- 4 בנות שהן 4 גרופיות צמודות שמביטות עליי כמודל לחיקוי ומעריצות את העשייה שלי.
אין ספק שלומדים לנהל את היומן ולתכנן את הזמן כך שיספיק לכל בני הבית. והכי חשוב בעולם לשתף את המשפחה בעשייה עצמה, כך הם חשים שותפים לדרך והם יכולים להבין את האופרציה מבפנים. ואז במקום 'לקטר' הם נהנים ומחזקים.

מהלך יזמי שאת גאה בו
ביום ששחררתי והבנתי שהעסק צריך לצמוח. שחררתי את הוואן מן שואו. אני נותנת אמון מלא בצוות הנהדר שלי ומאפשרת לכל אחד למלא את הנישה בה הוא הכי טוב

מה התחדש ב 2017 ומה נראה ב 2018
התרחבנו לכל רחבי הארץ, פתחנו עשרות קבוצות חדשות, כי אם בעבר היינו מוכרים מאזור קרית שמונה עד נתניה, כבר תקופה ארוכה אנחנו רשת ארצית, עם נציגויות בכל אזור המרכז והדרום. נוסף למוצרי הבריאות שיש לנו שכוללים לחמים, לחמניות ופיתות, צירפנו עוגיות, סירים וכלי מטבח שימושיים שמהווים חלק ממכלול המוצרים הרשמי שלנו, והעמקנו את ליין חטיפי האנרגיה. תכנית הטלוויזיה שלי בערוץ 10 עם אולגה רז המשיכה לצבור תאוצה, עד שירדה מהאוויר להפסקה. יצאנו עם שירות חדש לקהל, קו וואטסאפ אונליין, מענה אישי בו צוות ייעודי עונה, מייעץ, מסביר ומטפל בכל פנייה מכל סוג. פתחנו את חנות המוצרים האינטרנטית שלנו, דרכה אנחנו משרתים את כל קצוות האוכלוסייה.
אנחנו ממשיכים לפתוח קבוצות נוספות במגוון אזורים בארץ.
כיום אנחנו מונים 140 סניפים בארץ עם כ- 350 קבוצות.

עצת זהב ליזמית המתחילה
דבר אחד הוא: לדעת לשתף את האדם שמאמין ביכולות שלך. לפעמים אנחנו עם חזון וחלום ואנחנו צריכים פוש, וכדי לקבל את הפוש הנכון אנחנו צריכים לפנות לאדם הנכון אשר מאמין בנו בכל ליבו.
דבר שני: לדעת לבדוק האם את יכולה לעמוד בהפסד ולא לראות רק את הרווח. בדרך כלל מספרים לנו כמה אנחנו יכולות להרוויח, ואני מזכירה לדעת לבדוק תמיד האם אנחנו יכולות לעמוד בהפסד. לדעת לקחת סיכון ממקום בוגר, שקול.
דבר שלישי חשוב: לא לתת לצער על האתמול והפחד מהמחר לקלקל לי את ההווה.
ודבר רביעי: תמיד לראות את האדם ואת הנפש שלו. תמיד לחשוב איך היית רוצה שהבוס שלך יתנהג איתך וכך להקרין החוצה. לא להסתחרר ולא לשכוח את הבסיס.

עם מי את מתייעצת בהחלטות עסקיות חשובות
קודם כל עם עצמי. אולי זה לא פוליטיקלי קורקט, אבל קודם כל חושבת עם עצמי לבד. לאחר מכן משתפת את בעלי והכי חשוב בשביל הפיניש, את חברתי הטובה נאוה.


נאוה היא נאוה קול, אשת עסקים, יזמית, הבעלים של בית הספר למקצועות היופי "נאוה קולאז'". איתה יש לי, מעבר לחברות נפלאה של עשרות שנים, גם הרצאה קרובה שאני מאוד גאה בה. הרצאה של שתינו, ביום ג' הקרוב 31/10, על העצמה נשית והגשמת חלומות. כל ההכנסות ממנה יתרמו לעמותת "יוזמות עתיד".
קליק לרכישת כרטיסים

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

13 תגובות

  1. כמה כוח זה מעניק.. כמה עידוד.. השאיר אותי עם תחושה שדברים טובים קורים לאנשים טובים…שאם מתעקשים ונלחמים ומאמינים בדרך אפשר לנצח ביג טיים

      1. יש כבר בדימונה.. לגמרי יש. בדיוק דודה שלי ביררה לגבי הסניף ומתכננת להתחיל אחרי חנוכה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות