ירושלים – הרבה יותר מ"עוד עיר"

צעירים? משפחות?
בין אם אתם סטודנטים, זוגות צעירים, הורים צעירים או משפחות גדולות יותר – חלק גדול מכם מחפש מקום חדש. לפעמים הדבר גם לא קשור לאיפה אתם נמצאים כרגע, אבל אתם מרגישים שנחוץ לכם שינוי אווירה ומקום מגורים. לתל אביבים ושאר העירוניים בינינו – גוש דן יכול להימאס עלינו מאוד בקלות. העומס, הרעש, הלכלוך והחנייה עושים את שלהם. לאלה מאתנו שבאים מהצפון או הדרום ומחפשים לעבור למרכז – גם בהם לא תמיד בוער הרצון לעבור לתל אביב דווקא. הרשו לנו להגיד לכם שהמרכז הצעיר והנכון, השקט ובעל איכות החיים הגבוהה הוא כבר לא בתל אביב – ירושלים, עיר הבירה שלנו, היא הכתובת שלכם.
אז למה ירושלים?

בגלל העיר
יש תחושה ייחודית ושונה למגורים בירושלים. לעיר הזאת יש קצב אחר – רגוע יותר, שקט יותר וחברי יותר. מעבר לזה, מבין הפיוטיים מביננו יש מי שיגיד שלגור בירושלים זו שליחות ציונית ודתית. ילדים שגדלים במרחק הליכה מחומותיה של העיר העתיקה לומדים כבר בצעירותם שיעור חשוב על ההיסטוריה של המדינה והעם שהם משתייכים אליו. חוץ מהציונות והיהדות בעיר, ירושלים מספקת את כל השירותים העירוניים שמטרופולין גדול צריך לספק לתושביו – אין דבר שתוכלו למצוא בתל אביב ויחסר לכם בירושלים. לעומת זאת, לאוהבי מזג האוויר – בירושלים תוכלו לחיות בעיר הגדולה היחידה בישראל שמרגישה מהו חורף אמיתי – ויורד בה שלג מהנה כמעט בכל שנה – ומצד שני מוקפת בהרים יפהפיים ומעיינות מהנים לטיולים בקיץ. את זה – תתקשו למצוא בכל מקום אחר בארץ.

בגלל החברה
ירושלים עוברת מהפכה צעירה. בראש המהפכה הזו עומד, כמובן, ריכוז הסטודנטים הגדול שנוצר סביב האוניברסיטה העברית שממלאים שכונות שמתאפיינות כיום בסטודנטים וזוגות צעירים, שלומדים בירושלים או שסיימו את לימודיהם ובחרו להישאר בעיר. סביבם מתפתחת תרבות של פאבים, בארים ומסעדות שלא הייתה מביישת את האזורים היפים והצעירים של תל אביב – אם כי בטוויסט ירושלמי חברתי ומהנה באופן שונה מזה של תל אביב. נכון, לפעמים זה נשמע מוזר למי שלא גר בעיר – לפעמים כשאנחנו חושבים על ירושלים אנחנו חושבים על חברה חרדית סגורה ועל סכסוך ישראלי-ערבי, אבל ירושלים של היום הפכה למרכז צעיר ושוקק ששווה לחיות בו.

בגלל הכסף
אולי חשוב מכל – ירושלים מצליחה להישאר באופן קבוע זולה בהרבה מהמטרופולין הגדול האחר – תל אביב. דירות להשכרה בירושלים מגיעות לחצי מחיר ופחות מאלה המקבילות בתל אביב, וכך נוצרת סיטואציה אידאלית לסטודנטים המחפשים מגורים זולים בסביבת האוניברסיטה. גם זוגות ומשפחות צעירות שמתקשות להחזיק דירה באזור תל אביב עם התרחבות המשפחה הצעירה שלהם – ימצאו את ירושלים זולה בהרבה, בעיקר אך לא רק מבחינת מחירי הדירות. חיפוש קצר בלוחות האינטרנט, העיתונות והמכירות ימצא מגוון עצום של דירות בירושלים – רובן במצב טוב ומרווחות מאלה שתמצאו בתל אביב, ובוודאי במחיר זול בהרבה, בשכונות הצעירות והסטודנטיאליות של ירושלים. כדאי.

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות