אני אמא ויש לי חיי מין

עד כמה שזה נשמע מפתיע, אם להורים שלנו לא היו חיי מין – אז לא היינו כאן.
חבל רק שהם לא סיפרו לנו את זה.
אני זוכרת את הפעם הראשונה, בתור ילדה מתבגרת, שגיליתי שההורים שלי "עושים את זה". וואוו, הרגשתי ממש איחס מהמחשבה הזו שהזוג הזה, שנושא בתואר המכובד "ההורים שלי" גם עושה סקס. למה להם? יש להם כבר שלושה ילדים, זה לא מספיק?!
אחרי שגדלתי עוד קצת והפכתי לנערה ו"עשיתי את זה" עם החבר שלי וזה היה כל כך נפלא, הרגשתי שגיליתי את אמריקה (לפחות) והיה ברור מעל לכל צל של ספק שהמין שייך לצעירים ולא ל"ישישים" בני ארבעים או חמישים. בטח לא להורים שלי, שלא דיברו איתי על מין, אז מה הם מבינים.
מה ההורים שלי סיפרו לי על חיי הזוגיות? על האינטימיות? אולי הכי מתאים כאן המשפט הנפלא של ג'ואן ריברס האלילה: "אני מאשימה את אמי על חיי המין העלובים שלי. כל מה שהיא אמרה לי הוא 'הגבר נמצא מלמעלה, והאישה מלמטה'. שלוש שנים בעלי ואני ישנו במיטת קומותיים."
ואז… התחתנתי. ונולד הנסיך הראשון. וכל כולי הייתי בתוך הגידול שלו, שלא התקדם בהתאם לציפיות. מה לא בסדר? האם אני סתם אמא היסטרית? הרופאים אמרו שיש לו קצת קשיים, קצת קושי במוטוריקה גסה. קצת קושי במוטוריקה עדינה, קצת קושי בתקשורת, קצת קושי בכישורים חברתיים… אבל שכל ילד גדל ומתפתח אחרת ושאני סתם חרדה ומגזימה, כי זה הבן הבכור ואני לא יודעת למה לצפות. אז רצתי איתו לאיבחונים, לקלינאית תקשורת, למרפאה בעיסוק ולכל מי שלעניות דעתי (שהייתה מאד ענייה באמת אז) היה יכול לעזור לפשוש שלי. היום הוא כבר מאובחן כאספרגר (שזה על הרצף האוטיסטי אבל בתפקוד גבוה) אבל אז לא ידעתי מה לא בסדר, וכל רגע פנוי, שלא הייתי בעבודה, הקדשתי כדי לקדם אותו. אחרי 4 שנים הצטרפה הנסיכה, מקסימה ויפה, שרצתה גם היא תשומת לב ותבעה אותה בקולניות, כשלא קיבלה אותה. ואיפה היה בעלי? בעיקר בעבודה.

חצי שנה לא עשיתי סקס ובכלל לא שמתי לב לזה, עד שחברה שאלה אותי "מתי פעם אחרונה 'עשית את זה'". אני, שתמיד מאד נהניתי מסקס, חצי שנה בלי סקס (לא עם עצמי ולא עם בעלי) וזה בכלל לא הפריע לי. נהפוך הוא. הרגשתי הקלה מסויימת.
איך זה יכול להיות, שאשה, שמאד נהנתה מהמגע ומהאינטימיות, לא חושבת בכלל על סקס? לא חסר לה בכלל סקס?


מאד פשוט. אמנם המיניות שלנו היא אינסטינקט השרדותי, אבל יש הרבה אלמנטים שמשפיעים לנו על החשק ועל האופן שהמיניות שלנו תבוא לידי ביטוי. לא סתם אומרים שאיבר המין הגדול ביותר שלנו הוא המוח.
אם אני מותשת, לא מרגישה סקסית, לא מרגישה נחשקת, מרגישה רק אמא ולא באמת אישה, סביר להניח שסקס לא יהיה ברשימת הדברים שאני אהנה לעשות, מקסימום – יעבור לרשימת המטלות ש"צריך" לעשות למען שלום בית. ובשביל שלא יחפרו לנו יותר מדי.
אם רע לי בזוגיות שלי, אחד הסימפטומים הראשונים – יהיה פגיעה באינטימיות, וכתוצאה מכך, גם בחיי המין. ומכאן, הדרך היא די שיגרתית. אפשר לומר, שאני למדתי, שככל שמקיימים פחות יחסי מין, כך פחות רוצים בזה. לפחות במקרה שלי. וזה לא מתכון טוב להשבחת הזוגיות. ממש לא.
בסיכומו של דבר, גירושין היו בלתי נמנעים, במקרה שלי. אבל התובנות שלקחתי איתי בדרך, על הזוגיות ועל הנשיות שלי, על החשיבות של האינטימיות ועל המיניות – הן תובנות שהובילו אותי לשינוי מבורך בחיים. החלטתי ללמוד על הנשיות, ללמוד על המיניות וכל צעד שעשיתי הפך אותי לאדם שלם יותר ומאושר יותר. מאז, מצאתי זוגיות שנייה ומשובחת, הקמתי את "כחול" המרכז למיניות וזוגיות ואני מרצה ומעבירה מפגשים בנושא נשיות ואינטימיות (בעיקר לנשים) ואחת המטרות המרכזיות שלי היא להעביר את ה"אני מאמינה" שלי: אינטימיות היא חלק חשוב מאד מחיי כאישה, מחיי כבת זוג. לנו כבני זוג, לאיכות הזוגיות שלנו.
הילדים שלי יודעים את זה.
תחשבו על זה שכל המחקרים הוכיחו שיש ארבעה דברים שחשובים לכל אדם: אושר, עושר, בריאות, אהבה וביטוי חשוב מאד של האושר, הבריאות והאהבה – זה האינטימיות. אבל אלו דברים שלא מלמדים אותנו בבית הספר. לא מלמדים אותנו איך להיות אנשים מאושרים, איך לשמור על הבריאות, איך לעשות כסף ואיך מוצאים אהבה ומעצימים אותה.
אני מלמדת את הילדים שלי. זה התפקיד שלי כאמא.
הילדים שלי יודעים שאמא היא אישה שנהנית מהנשיות שלה ואוהבת את האינטימיות, כן, לאמא שלהם יש חיי זוגיות טובים וחלק בלתי נפרד מהם זה מין. וזה ברור.
אז כמה זמן עבר מאז ש"עשית את זה"? מקווה שלא הרבה.
מאחלת לך שלא תסבלי מ"כאבי הראש", שתמיד זו תהייה הנאה ולא מטלה ושהאינטימיות בחייך תהא שווה ומספקת, כי אם כן – את בטוח אמא מחוייכת יותר, שלווה יותר ושלמה יותר.

הכותבת היא סיגל צוקר, סקסולוגית, מאמנת ומדריכה למיצוי הנשיות והמיניות.
מחברת הספר: פנטזיות למבוגרים בלבד. מדריכה ומאמנת למיצוי האהבה, הזוגיות והמיניות, בעלת המרכז למיניות וזוגיות "כחול", מרצה ומעבירה סדנאות בתחום מין ומיניות, נשיות, זוגיות וכמובן מנחה מפגשי גיבוש ומסיבות עם אוריינטציה חושנית ומשעשעת.

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

15 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות