כבר לא מפחדת

כבר שנים שאני מפחדת. הפחד משתק אותי, גרם לי לוותר על עקרונות, לפעול בניגוד לצו מצפוני, ואני יודעת שההמתנה אין בה דבר- אני רק דוחה את הקץ. ובכל זאת, בימים כתיקונם אני עדיין לא מצליחה להביא את עצמי לשבת על הכיסא הזה ולעשות את מה שאני חייבת.
משהו בחדר הזה, בצליל המכשירים, במגש הטיפולים, מכניס אותי לחרדה נוראית. לא משנה כמה מליוני אנשים חולקים את אותה חרדה איתי, מגדול עד קטן, אין שום דבר שיצליח לנחם או להרגיע. כל כך הזנחתי בשנים האחרונות עד שכבר התחלתי להאמין שאי אפשר להציל.
אבל החיים כמו החיים יש להם דרך משלהם לגרום לנו להתמודד עם הפחדים שלנו. אצלי מדובר בכפייה. רק כאב בלתי נסבל יכול לגרור אותי למקום אליו מתנקזים כל פחדיי כולם- מרפאת השיניים. הפעם זה תקף אותי לעת ערב באמצע ג'וגינג מטורף. הרגשתי בליטה הולכת ותופחת מעל השן הבעיייתית, המוזנחת, שאני מתעלמת ממנה כבר שנים. מערכת היחסים ביננו היא רחוקה ולא מחייבת, אני מתעלמת מקיומה, והיא מזכירה לי שהיא קיימת מדי עם, שולחת תזכורות כואבות במיוחד.
למחרת היום, החלטתי שאין מנוס. אחרי שגרגרתי מלחייה שלמה בכוס מים הבנתי שהפעם חייבים להפסיק למרוח ולהתחיל לטפל. בכל. בשן, במה שהתנפח מעליה ובעיקר בפחד. וכך, נחושה בדעתי, התקשרתי למרפאה בניסיון להציל את מה שעוד נשאר, והתחלתי לספור את הזמן לאחור עד שעת השין שנקבעה ל-18:45 בערב. מיותר לציין שככל שעברו השעות כך הלך והתבצר לו הפחד בתוכי, וכבר כמעט הצלחתי לשכנע את עצמי שהנה, עבר לי.

התברר שהרופאה אליה הוזמנתי מתעכבת, המתנתי בחוסר חשק, עד שפתאום, ראיתי דלת נפתחת ומתוכה יצאה אליי אישה חייכנית במיוחד. הזדרזתי לבדוק במי מדובר, אחרי הכל רופאי שיניים מחייכים זה לא דבר של מה בכך ומשגיליתי שזו רופאת ילדים, התיישבתי על הכיסא בלי היסוס, נכונה מתמיד. לאחר כמה דקות של שיחה וצילום חלל הפה התברר לי שבחרתי נכון. מתברר שכל הסיפור התנקז לכיס חניכיים וניקוי יסודי יספיק לפתור את הבעיה. שחררתי אנחת רווחה, כל התסריטים הגרועים ביותר חזרו למגירה (לפחות עד הפעם הבאה) יצאתי בחיוך מהחדר, עם המלצה לשטיפת מי פה, אך לא לפני שהרופאה החביבה עליי הכריזה, "הנה, השיננית פנויה עכשיו, בואי היא תעשה לך ניקוי.." ואני חשבתי שאצליח להתחמק משם בלי לבהות באור הלבן הנוראי.
בסופו של דבר, כמו כל עימות מול פחד, השד לא היה נורא כל כך. עברתי ניקוי מאסיבי של אבנית, לא נעים בכלל, כאבים נוראיים בכל לחיצה אבל ניצחתי את עצמי בגבורה. יצאתי משם עם חיוך כואב מאוזן לאוזן, הנפיחות ירדה פלאים, והייתי כל כך גאה בעצמי עד שקבעתי תור לתחילת טיפול בשן הבעייתית שלי. אין לי מילים לתאר את התחושה הטובה של אחרי, הסיפוק בלפתור את הבעיה ולא רק למרוח ולדחות. הפחד כמובן לא נעלם, ועל הדרך קיבלתי תזכורת ליובש שמכה לי בשפתיים ואני לא עובדת על פתרונו.. אבל קודם כל הבנתי שאת טיפול השיניים הבא אני הולכת לעשות אצל רופאת הילדים שהסכימה באדיבותה לטפל בילדה הגדולה והפחדנית שאני. ובאותה הזדמנות, בלי לוותר על רוח הנחישות, פתחתי את שפופרת המשחה לשפתיים יבשות של פלקסיטול שקיבלתי.

כבר זמן מה אני סובלת מיובש בשפתיים ובעוונותיי לא מטפלת ברצינות. כל פעם משכנעת את עצמי שזה נקודתי, שזה יעבור מעצמו, שזה לא מצריך התערבות, שאין צורך לדאוג. אבל די, לא מתאים. הגעתי להבנה שמספיק למרוח ולתרץ. עניין הטיפול תלוי בי והוא החלטה פנימית שלי.
מרחתי את המשחה לשפתיים יבשות של פלקסיטול ונהניתי ממרקם נעים ורך, בטעם מנטה עדין ובצמיגות נהדרת.
מס' דקות לאחר המריחה הראשונה מרחתי שוב וכמעט מיד הרגשתי הקלה ניכרת בשפתיים. לאחר שעה כבר לא זכרתי למה דחיתי ודחיתי והסתובבתי סביב הזנב של עצמי בתקופה האחרונה. והבטחתי לעצמי להמשיך לטפל, אמיתי. בלי למרוח בתירוצים.

באדיבות פלקסיטול – מפסיקים למרוח ומתחילים לטפל!
לקבלת דוגמית חינם – הקליקי כאן

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

32 תגובות

 1. זה אמור להיות בפארמים או רק בקופ"ח ובתי טבע וכאלה? כי אני לא זוכרת שנתקלתי במשהו כזה עד היום

   1. אלה שלום,
    מוצרי פלקסיטול נמכרים ברשתות הפארם ובבתי המרקחת.
    בברכה, צוות פלקסיטול.

 2. תעבירי לי קצת מהאומץ והביטחון הזה. יש לי בשבוע הבא טסט לאוטו ואני לחוצה אש אשששש ואין לי דרך לדחות את המכה הזאת

  1. מרינה שלום,
   המחיר המרבי של פלקסיטול משחה לשפתיים הנו 35 ש"ח.
   בברכה, צוות פלקסיטול.

  1. לילך שלום,
   פלקסיטול משחה לשפתיים מכיל נוסחה טיפולית וייחודית המכילה אוריאה.
   בברכה, צוות פלקסיטול.

  1. ענת שלום,
   המוצר מכיל 10 גרם של משחה והמחיר המרבי הנו 35 ש"ח. חשוב לציין כי בזכות המרקם העשיר מספיקה כמות קטנה.
   בברכה, צוות פלקסיטול.

  1. רותם שלום,
   המוצר ויטמין D1000 מתאים לסובלים מחסר בוויטמין D, מדובר בצורת לקיחה שונה בלבד.
   בברכה, צוות אלטמן.

  1. היי מור,
   תודה על התגובה :) לרופאה קוראים ד"ר יוהאנה, אני גרה ביקנעם… וכמו שכתבתי- היא רופאת ילדים של הקופה

 3. לי יש סרט מרופאי שיניים ודוחה את זה כבר מלא זמן. לא מצליחה לשנות את זה לא מצליחה להרגיע את זה, התירוצים חוגגים כאילו אין מחר ולא רואה איך משנה את זה

  1. תודה לכל מי שקראה, וכמובן הגיבה…
   אל תדחו- לכו לטפל :) אולי תפגשו רופאת ילדים מקסימה שתעשה איזה קסם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות