"לך תז***ן" זו בכלל עצה בריאותית

אם אני סופרת את כל התועלות שיש למעשה האהבה, לבד ו/או ביחד, אז להגיד למישהו "לך תז***ן"זו בכלל עצה בריאותית
אמא שלי הייתה מורה, מחנכת, מהזן הפרהיסטורי, שהאמינה שהמקצוע שלה הוא שליחות מדרגה ראשונה. לכל התלמידים ה"מופרעים" שהיו בכיתה שלה, היא הייתה מחלקת משימות רבות אחריות ואם צריך, הם היו מגיעים אלינו אחרי הצהריים, כדי לקבל חיזוקים נוספים. זה תמיד היה מפתיע אותי, איך בסוף השנה, אותם תלמידים ש"סומנו" כבעייתיים, היו המובילים בכיתה. אני זוכרת פעם אחת, כשהייתי נערה ושוחחנו על זה, היא אמרה לי, שכשמסבירים למישהו מה יצא לו מזה, למה כדאי לו והוא מבין שהוא ירוויח, אם זה מלהיב אותו – הוא יהיה מוכן להתאמץ ולצאת מאיזור הנוחות שלו. אמא שלי פשוט ידעה שזה עובד.
לפני כמה זמן, באחד ממפגשי הנשים התנהל דיון מאד רציני בנושא: סקס – זו עבודה או הנאה.
נכון, יש זמנים בחיים שחלק מאיתנו מרגישות שזו מטלה כמו כל מטלה אחרת, אבל בתכלס, מכיוון שהתשובה היא לא איזו פיליפינית שתעשה את זה במקומנו, אני נוטה לחשוב שקיימת התובנה שזו לא באמת "עוד מטלה".
למה לנו, בתוך כל שלל המטלות שלנו, הילדים, הבית, העבודה וכד' לדחוס גם סקס? לא היה נחמד יותר אם היה ברור שסקס לא יהיה פה? שאפשר לישון בשקט? להתעלף על הספה? לחסוך תירוצים?
הסיבה הראשונה: כי זה כיף. אם את לא מותשת. אם פינית זמן. אם את רגועה. זה עונג. זה אף פעם לא יהיה כמו בהתחלה, אבל עם הגישה הנכונה זה יכול להיות אפילו עוד יותר טוב.
זה מרגיע. אם היה לך יום לחוץ ואת רוצה קצת לשחרר מתחים, ללא ספק זה יסייע לך בהורדת לחץ הדם והמתח הנפשי, עם כל האנדורפינים את תהיי בהיי ותרגישי ממש טוב עם עצמך.

זה טוב נגד כאבים – הורמון האוקסיטוצין והאנדורפינים המשתחררים בעת קיום יחסי מין פועלים כמשככי כאבים, כך שלמעשה, אם כואב לך הראש זה יכול לסייע. לא מסייע במקרים של מיגרנה. מנסיון. אותו אוקסיטוצין אגב, גם מקדם שינה טובה יותר.. ושינה טובה יותר מסייעת בשמירה על המשקל ולחץ הדם. כמובן שעוד תועלת משנית זה הכושר הגופני וסיבולת לב ריאה שמשתפרים.
זה גם נוגד דיכאון, ידעתן? בגלל כל הורמוני האושר והאנדורפינים. לא סתם היינו אומרים על מורה חמוץ פנים: אשתו לא נתנה לו… אנשים שמקיימים יחסי מין על בסיס קבוע הם מאושרים יותר.
ובל נשכח, רמות ההמוגלובין איי עולות בגוף, מה שמחזק לנו את המערכת החיסונית, כך שאם יש לך חברה שמצוננת הרבה מאד זמן, להגיד לה "לכי לה***ן" זו בכלל עצה בריאותית.
מינון: לפי הצורך. אבל שלא יגיע למצב שאת לא זוכרת מתי פעם אחרונה.
תקף גם בשימוש לבד. לא בתוקף אם את מזייפת.
אזהרה: סקס עם בן/בת הזוג משפר את האינטימיות – חווית האורגזמה מעלה את רמת הורמון האוקסיטוצין שאחראי, גם ליצירת תחושה של גיבוש ובניית אמון הדדי, כך שהעובדה שאת שוכבת עם חיוך אווילי על הפנים וחופרת לו כמה שאת אוהבת אותו, תורמת ליציבות של הזוגיות שלכם. לא פרט שולי כלל וכלל.

הכותבת היא סיגל צוקר, סקסולוגית, מאמנת ומדריכה למיצוי הנשיות והמיניות. מחברת הספר: פנטזיות למבוגרים בלבד. מדריכה ומאמנת למיצוי האהבה, הזוגיות והמיניות, בעלת המרכז למיניות וזוגיות "כחול". מרצה ומעבירה סדנאות בתחום מין ומיניות, נשיות, זוגיות וכמובן מנחה מפגשי גיבוש ומסיבות עם אוריינטציה חושנית ומשעשעת

לאתר כחול – המרכז למיניות וזוגיות

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות