לחיות עם הזמן בהרמוניה

האמת היא שתמיד רציתי להיות ספונטנית, משוחררת כזו. אחת עם שיער גולש בצבע זהב וחיוך ממזרי על שפתיים. אחת כזו שאין לה בעיה להגיד "בטח שנקפוץ אתכם לכנרת או להימאליה או להרי האנדים או לשבוע הישרדות בשטח.. אני הרי ספונטנית ויש לי שיער גולש".
אבל אלוהים לא חנן אותי בשיער גולש ולא בצבע זהב וגם לא בספונטניות. לקח לי המון שנים וכמה שיחות טובות עם אלוהים להבין שאני בחורה רגילה עם שיער נחמד בצבע אפור עכבר שאוהבת דברים מתוכננים אבל מעוניינת שיבואו עם קורטוב של ספונטניות אז בשביל הקורטוב הזה, הייתי מנסה לא לתכננן את היום שיבוא או מנסה לזרום ולראות מה יהיה בשישבת.
אבל הזרימה ממני והלאה אני זרמנית גרועה, נתקעת בכל מיני מערבולות, מנסה לשחות כנגד הזרם, נעצרת בכל מיני אפיקים. כנראה שפשוט לא נועדתי לזרום. אני נועדתי להתבונן על הזרם ולתאר בצורה פיוטית את זרימתו ומכיוון שאלוהים הכול יכול חנן אותי גם בחולמניות יתר אני חייבת להיות מתוכננת.
להיות מתוכננת אומר שאני עובדת עם הזמן ולא כנגדו ובצורה הזו אני משתמשת בזמן בלי פחד, בלי לחתור קדימה ובלי לנסות לחסום אותו כל הזמן. פשוט משנה את המשוואה שבה אנו מתייחסים אל הזמן.
בצורה הזו אני חיה עם הזמן בהרמוניה.

דבר ראשון אני מנהלת רשימת משימות מה עליי לעשות. אני רושמת על דף את כל המשימות שאני צריכה לבצע. כשיש לי רשימה אני מכניסה אותה לתוך משבצות של זמן. יום. יומיים. שבוע. שבועיים. שעה. שעתיים. אני מנהלת יומן משימות שמסונכרן לי עם החיים. זה אולי הדבר הכי לא ספונטני שעשיתי בחיים שלי אבל הוא בהחלט מאפשר לי לדעת בתוך ים המשימות איפה אני בוחרת את הזמן לעצמי ואיך אני מפנה אותו.

מתוך בחירה אני קמה כל בוקר ב 05:00 ועושה מקלחת ארוכה וטובה, אז אני נזכרת איך קוראים לי ומאחלת לעצמי דברים טובים ליום שמתרגש לזרוח על העולם.
מתוך בחירה כל יום בשעה 21:00 אני לוקחת לי שעה שסוגרת לי את היום שבו אני מברכת על מה שנעשה או על מה שטרם בוצע, שעה שאני חושבת על המחר ושעה שאני מסתכלת בהבנה שגם היום כנראה הסלון יהיה מבולגן.
קוראים לי הדר ואני משתדלת למקסם את הזמן שלי ביום.
קוראים לי הדר ואני מתוכננת.

בחסות אסם.
כשתרצו להכין פתיתים לילדים, לא תצטרכו לפנות זמן נוסף ביום שלכן. זמן ההכנה של "פתיתים פלוס עדשים" עומד על 6 דקות בלבד!

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

18 תגובות

  1. ממש מבינה אותך.. כמה שאני מנסה לזרום ולהיות מגניבה זה לא עובד טוב. מרגישה כל פעם שאני נתקעת כמו עגלה ישנה

  2. אין לי כוח לקום מהמיטה לפני 6:30 בבוקר. אין בכלל.. ולהכניס עוד מקלחת על הבוקר זה ממש תיקים באפילה

  3. קשה לי להיות מתוכננת. קשה. כבד עליי. אבל את צודקת כשיש ים משימות חייבים לעבוד מסודר עם יומן,אחרת דברים מתפקששים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות