כשהרגשתי שהתמונה לא שלמה

ההתלבטות לגבי הריון שלישי הייתה גדולה. אצלי מדובר בפרק ב', זוגיות ללא נישואים. ילדתי את ביתי הראשונה, נילי, בגיל 36 ויחסית מהר הבאתי גם את ביתי השנייה יולי בגיל 38, במחשבה שבזאת "סגרתי את הבסטה".
לקראת גיל 40 ובעקבות הפיכתי לאמא במשרה מלאה התחיל "לדגדג" לי שוב. הבנות מילאו את חיי והיוו את מקור האושר העיקרי שלי אבל עדיין הרגשתי שמשהוא חסר, שהתמונה לא שלמה. החשש היה ענק, ליוו אותי פחדים מסיבות מגוונות, וזה לא קרה. ניסיתי להדחיק אבל הרצון לילד נוסף לא עזב אותי, והחלטתי שמהיכרות עם עצמי רוב הסיכויים שאתחרט על משהו שלא עשיתי מאשר על משהו שכן עשיתי ותוך חודש מרגע ההחלטה ה 'אמיתית' זה קרה, מהר מהצפוי וכשבוע לפני ששי הבן זוג שלי יצא לחודש וחצי מילואים.

יפה שלי,
כן, כן, יפה שלי אני יודעת מההתחלה שתהיי יפה, כי יפה בעיני זו הדרך בה את מסתכלת עליי והדרך בה אני רואה את עצמי דרכך. מההתחלה אני רוצה להעניק לך את החופש להיות מי שאת כי זה מה שעושה לי טוב כשאני מביטה בבנותיי ואת עומדת להיות השלישית. ברור לי שתהיי שונה מהן ודומה להן כאחד. מהתחלה תפתחי אופי שיוקרן החוצה לכל מקום שתלכי ושיגרום לי להתגאות בך.
מעולם לא הייתי כה מסופקת מתפקיד כמו שאני מסופקת מתפקידי כאמא בזכות אחיותייך ובקרוב בזכותך, כי אתן מאתגרות אותי כל יום מחדש, שומרות על הגחלת שלי, מסקרנות אותי ומספקות לי אין ספור אפשרויות להמשיך להתפתח וזה בדיוק גם מה שאעניק לך בתמורה, חזרה, מההתחלה.
אינני זוכרת התרגשות כזו לקראת לידה כמו הפעם. כי הפעם מצפות לך יחד עם אבא ואיתי גם אחיותייך. את עומדת להיוולד לתוך משפחה מגובשת שכל כולה מוכנה לקבלך בזרועות פתוחות ולקבל את השינויים, ההפתעות והאתגרים שיבואו בעקבות לידתך באהבה גדולה.

אז תמשיכי לגדול בבטן שלי, אני אמשיך לשמור על עצמי בשבילך, אמשיך ללמוד דרכך, להשמיע לך שירים, לדבר אלייך, לתת לאביך ואחיותייך לדבר אלייך ולקוות שמההתחלה תרגישי כמה אוהבים אותך ומוכנים לקראתך,
אמא.

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

18 תגובות

  1. אין מה להתלבט כי אם אפשר אז הולכין על זה. כל ילד מביא את הברכה שלו. מאחלת לך הריון שמח ועגול :)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות