לבחור תמיד בטוב

8:30, שבת בבוקר. עם אוזן אחת כרויה, כשהשנייה עמוק בתוך הכרית, אני שומעת את צעדיה של בתי הקטנה (אשר בקרוב תהפוך לבתי הגדולה, רק מכח סדר ההולדה) מחדרה אל עבר חדר השירותים. קרקוש הפלסטיק של הישבנון שהיא מסדרת בעצמה, סדרת חבטות וקפיצות, ולבסוף- זרם קצר של מים שמפסיק. אני רק רוצה לשמר בפורמלין את הרגעים הללו- מי שהייתה עד לא מזמן תינוקת קטנה וחסרת אונים פותחת בעצמה את הברז ומקפידה לסגור אותו, מיד לאחר שסיימה לשטוף לבד ובצורה יסודית את הידיים.
בזמן אמת, המעברים הללו סיזיפיים. הם מורכבים מאינספור תת-רגעים קטנים של ניסוי וטעיה, לא מעט תסכול וטיפין-טיפין של הצלחות המצטרפות זו לזו, עקב לצד אגודל.. מתוך ברבור בלתי מובן מבליחה יום אחד מילה פשוטה, אשר ברבות הימים מצטרפת לעוד מילה ויוצרת משפט ופתאום. כל הסודות והמחשבות הכמוסים של הפלא הקטן מתגלים להם. ובאמצע- כל אותם חבלי הלידה. כל אותם קשיים, לבטים ופחדים.
כשהורים מסתכלים אחורה והזכרונות מבליחים, מה לעשות, בצורה מקוטעת וסלקטיבית, נראה שהמעבר הזה בין שלב התינוק חסר האונים, המטופל לגמרי לכל צרכיו, ושלב הפעוט הדעתני, העצמאי והסקרן נעשה ברגע או שניים ממש. אין ברירה אלא להאמין שפעם הייתה פה ביצה וידיים שהפריחו את השממה..

לפעמים אני חוטאת במחשבה- אילו רק הייתי יכולה להקרין על מסך גדול את התוצאה לשבריר שנייה ובכך לקבל את הנחמה שבוודאות.. אך הוודאות היחידה שקיימת היא הרי שכולנו באנו והולכים לאותו מקום. כל מה שקורה באמצע הוא בחירה חופשית שלנו, מושפע מן המזל ומאיזו רגל קמנו בבוקר. איזו צידה אפשר לתת לילד לדרך כזו, למסע עצום כזה, שבדרך כלל לא רואים בו ברור, והכל נעשה בו בצורה דינאמית ותוך כדי תנועה?

בבטן זעה ונעה לה הזדמנות נוספת להתחיל את הכל מהתחלה ואני מביעה משאלה קטנה- למרות שאנחנו לא יודעים מה מעבר לפינה הקרובה ביותר, שלא יאבד הביטחון. המשאלה שלי עבור ההזדמנות הנפלאה שמתפתחת אצלי בבטן, היא לבחור תמיד בטוב, לדעת שהכל יסתדר, תמיד להאמין שהיא מסוגלת, שאני מסוגלת עבורה. ולהיות בטוחה שאני תמיד אגן עליה ואעניק לה ביטחון.
אולי אני לא יכולה להעניק לה הבטחה וודאית שהכל יהיה ורוד אבל את האמונה שאת הדרך היא תוכל לצלוח אני הולכת להחדיר בה בכל נשימה ונשימה..

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

16 תגובות

  1. כשנכנסתי שבוע שעבר היה משהו עם פעילות צילומים להריוניות.. ..איפה זה??

  2. לשמור בפורמלין רק את הרגעים מגיל 8 חוד' ומעלה.. לא לפני. אין צורך! מגיל 8 חוד' הכל זורם ויותר נחמד. לפני זה אין שינה אין נוחות אין זמן לחיות..התינוק לא יודע מה הוא רוצה עצמו וההורים לא יודעים איך לעזור לו..ביעוס

  3. יש בעיה עם הדף שם באתר של מטרנה???? כי לא קיבל שום דבר שמילאתי בפרטים

  4. לבחור תמיד בטוב.. זה כזה חזק. קסום.. מתאים לכולנו בכל גיל.. שתמיד נהיה מבורכים ונדע לבחור את הנכון והרצוי

  5. הלוואי שתמיד נרגיש אותם ונוכל להיות המגן שלהם בכל מצב.. זה הבסיס של ההורות. שלא ישארו חשופים בלי השמירה שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות