אמא יוצאת להפלגה

6:55 בבוקר, השעון מצלצל. מסמן לקום סופית מהמיטה. השעון הוא כמובן רק ליתר ביטחון, הרי יש לי מי שמשכים קום בדרך כלל לפני. אהובת לבי בכל בוקר עושה תחרות עם השעון לראות מי משניהם הצליח להעיר את אמא קודם. לפני מספר שבועות ערכנו הסכם לא כתוב, בו הוחלט שהיא יכולה לבוא אלינו לחדר רק כאשר היא רואה אור שמש נכנס לחדר, זה הסימן שלה שהגיע הבוקר, וזו שעה לגיטימית בהחלט לחיבוקים, רגע לפני שצריכים באמת לקום.
היתרון בכך שהיא מעירה אותי הוא כמובן העובדה שאני לא צריכה להעיר אותה, כל אמא יודעת שלא משנה באיזו שעה, להעיר פעוט ישן זו משימה לא פשוטה ובדרך כלל מלווה בקשיים. בפעמים בהן אני כן צריכה להעירה, נחלצות לעזרתי שלל דמויות צבעוניות, מאחר ובתוך 5 דקות אני מחליפה דמויות בקצב שלא יבייש אף שחקנית תיאטרון בהבימה, מהחתול שמיל ועד בולבולית הציפור החייכנית, אחד אחד הם מנסים את מזלם להעיר את היפהפיה הנרדמת, שלא יכולה להתאפק ומתעוררת בצחוק מתפקע למשמע יללות וציוצים.
אחד הטיפים הטובים ביותר שיש לי לתת מנסיוני כאמא הוא להוסיף להתנהלות היומיומית הומור ומשחק. לפעמים, אפשר להשיג הרבה יותר כשמכניסים דמות צבעונית לתמונה, שמצליחה להנעים את הזמן וללוות בדרך הומוריסטית רגעים עייפים, משברים או סתם חוסר מצב רוח.
7:10 היישר מהמיטה אנחנו נכנסות לחדר האמבטיה, כמובן שמדובר בדקות, כי הכל בבוקר מדוד וקצוב בזמן, שם אני מספרת בכל יום את הסיפור הכה פופולרי שחיברתי בשניות תוך כדי פיהוק בוקר והתמתחות רפויה, על השן שרק רצתה לחזור להיות לבנה, וחיכתה לבוקר עד שאהובתי תצחצח שיניים. אורך הסיפור הותאם בדיוק למשך הצחצוח, סוף טוב הכל טוב, אפשר להתחיל להתלבש.
7:15 באיזו תסרוקת נבחר ליום החדש- קוקו, צמה, צמותיים או קוקיות שתיים? לזכותה של אהובת לבי ייאמר כי לעומת חודשי הקיץ החמים בהם השמלות מככבות מדי יום, בחורף אין לה העדפה מסוימת לפריט לבוש זה או אחר. כדי להשלים את הלו"ז של ציחצוח שיניים וסידור שיער אני מעבירה לה וויש של מגבון לח, כך היא גם נקייה בוודאות וגם ריחנית.

7:45 אחרי השקעה של חצי שעה מפנקת בה, נשארות לי 15 דקות שלמות גם לעצמי. מסתבר שהכנות קטנות בלילה שלפני חוסכות דקות יקרות מפז בבוקר, דקות שבסופו של דבר יכריעו אם נאחר או נגיע לעבודה בזמן. מספיק לחשוב על זוג בגדים לבוקר כדי לחסוך לפחות 5 דקות בהייה חסרת תכלית בארון, החלפת שלושה סטים שונים רק בשביל לחזור לראשון שהחזרנו זה עתה.
8:00 אנחנו מוכנות לצאת לדרכנו המשותפת, שתי דקות נסיעה לגן, בהן אנו משוחחות על היום שמתחיל עכשיו, מה נעשה עד שניפגש שוב וכמובן מתרגלות את הפרידה המתקרבת. בין לבין אנחנו מסדרות את השיער, מוודאות שהמגבונים הלחים ה הו כה חשובים נמצאים בהישג יד, מפטפטות, נהנות מהומור פרטי.
בדלת הגן יש חלון שאפשר להתבונן דרכו, ובכל בוקר אנחנו מעמידות פנים שזהו חלון של אוניה. אמא צריכה לצאת להפלגה רגע לפני שהאוניה תיסע בלעדיה. עוד חיבוק עוד נשיקה ואני בלב ים, מנפנפת מהחלון, מפריחה עוד נשיקה באוויר, והופ, מתחילה את פרק ב' של היום- יציאה לעבודה- שבע שעות ששייכות לסיפור אחר, שעוד יסופר.

468 (2)

אם הייתי צריכה לתת טיפ אחד להעביר דקות קריטיות ביום עם פעוטות, כמו התארגנות בבוקר, פרידה בגן, או סתם רגע של משבר סביב חפיפה באמבטיה, הוא לנסות להשתמש בכמה שיותר מילים, הסברים, חיות וחיוכים. לא תאמינו איזה הבדל אפשר לייצר כשהופכים לרגע אחד בלבד להיות שמיל החתול או ציפור שיר מבולבלת.. כמה רגעים של תאטרון, מתובלים בהרבה הומור מצילים רגעים שיכלו להימשך זמן רב..

בחסות האגיס.
המגבונים הלחים האיכותיים של האגיס, עכשיו במהדורה מוגבלת עם נרתיק תלייה אופנתי ונח לשימוש רב פעמי.

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

6 תגובות

  1. אהובת לבי אני עדה שההומור עובד פלאים בדרך המיוחדת שלך למלאכית,
    אוהבת ומחבקת אמא

  2. מה לגבי המגבונים שעידכנו שחייבים להחליף????? אצל מי אפשר להבין מה קרה? ואיפה מחליפים??

    1. אני הבנתי מחברה שדיברה איתם טלפונית שהייתה תקלה בחומר המשמר בסדרה של הירוקים בניחוח עדין.. את זה הם אמורים להחליף לכל לקוחה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות