כך תענגי את עצמך!

אם את עייפה, סובלת מתשישות, מצב הרוח שלך לא משהו או שמא את מחליפה מצבי רוח בקצב מסחרר, אם את חשה בדיכאון או סתם אין לך חשק – אולי את סובלת מתופעה עתיקת יומין שנקראת 'היסטריה' ובטח תשמחי לגלות שיש לזה טיפול שהצלחתו הוכחה במשך מאות שנים.

מותשת?
כן, מסתבר, שעוד בימי קדם, גם הסבתא של הסבתא של הסבתא שלי ואולי גם שלך, סבלו מההשפעה של "ההורמונים הנשיים". אפשר לקרוא תיאורים של התופעה החל מהפפירוסים המצריים, דרך חכמי יוון והיפוקרטס בראשם ועד התקופה הויקטוריאנית, שאז התופעה זכתה לשיא הפרסום. במאה השניה לספירה הנוצרית תוארו מצבים של היסטריה, אשר חלק מתסמיניה הם דיכאון, תשישות וחוסר חשק לחיים, כבעייה נשית. הסברה הייתה שתופעות הלוואי הללו קשורות לבעיות הורמונאליות הנובעות מהרחם ולכן גם השם: היסטרוס/היסטרה = רחם.
"היסטריה נשית היא אבחנה רפואית שהייתה נהוגה ברפואה בעולם המערבי ואיננה מוכרת עוד בעולם הרפואה. היסטריה נשית הייתה אבחנה נפוצה בתקופה הוויקטוריאנית לקשת רחבה של תסמינים כולל עילפון, עצבנות, חוסר שינה, אגירת נוזלים, תחושת כבדות בבטן, התכווצויות שרירים, קוצר נשימה, חוסר תיאבון או אובדן ליבידו, ונטייה "לגרום לצרות".‏
חולות שאובחנו בהיסטריה נשית קיבלו לרוב טיפול ב"עיסוי האגן" – גירוי חיצוני של איברי המין הנשיים על ידי הרופא עד להשגת "פארוקסיזם היסטרי", המוכר היום בשם אורגזמה." מתוך ויקיפדיה.

לכי לרופא!
זה היה עובד ככה:
האישה ה"היסטרית" (תשושת העצבים) הייתה מגיעה לרופא. כן, לרופא.
הרופא היה מעניק לה טיפול מסור, אשר מטרתו הייתה להביא את האישה לשיא, לאורגזמה וע"י כך בעצם לגרום לשחרור הורמונים כגון דופאמין, נורואפינפרין וסרטונין הגורמים לתחושת האופוריה הנפלאה מיד לאחר השיא.
הטיפול לא נחשב אקט מיני אלא משהו פשוט ויומיומי, טיפול שגרתי ומקובל (מעניין מה היו חושבים עליו במאה הזו…). לא מפתיע שזה הפך להיות פרה חולבת לכל מי שעסק במקצוע הרפואה. נשים שסבלו מהסימפטומים היו צריכות לחזור שבוע אחר שבוע במשך שנים אל הרופא שלהן כדי לקבל את הטיפול.
אין ספק שהטיפול היה מהנה ביותר, אבל עבור הרופאים מעבר ליתרון הכלכלי, זו הייתה טרדה מעייפת ומייגעת, היו נשים שהתקשו לגמור (נו, בטח, גם ככה לא תמיד קל לנו לגמור, אז כשאנחנו במצב של דכאון ותשישות?) והיה צריך להשקיע עבודת עיסוי של שעה ויותר עד שהן הגיעו לשחרור המיוחל. לא פלא שהיו רופאים בעלי יוזמה שהחלו לנסות בעזרת אביזרים שונים להקל ולזרז את הפעולה כמו למשל הידרותרפיה – מכשיר שהיה מחובר למקור מים והתיז מים בזרם חזק על הדגדגן. מכשיר זה היה פופולארי לתקופה מסוימת אבל היו לו כמה חסרונות, הוא היה מסורבל לשימוש, לא נח לנשיאה, יקר ומילא את המרפאה במים…
מכשירים רפואיים שווים
בשנת 1873 נולד הויברטור הראשון, הוא היה אלקטרו מכני (המושג ויברטור נגזר מן המילה Vibration=רטט) ומטרתו הייתה להעניק עיסוי אינטנסיבי לדגדגן (גירסה ענקית ופרימיטיבית של הרוקט-פוקט הקלאסי). המכונה הזאת חסכה הרבה עבודת ידיים מהרופאים שבחרו להשתמש בה והצליחה להביא שחרור לכל אישה תוך מקסימום 10 דקות. גם היום כשמשתמשים במושג ויברטור – מתכוונים לאביזר רוטט ולאו דווקא לאביזר שמיועד לחדירה.
העיקר הבריאות
בתחילת המאה ה-20 החלו יזמים להבין את הפוטנציאל הענק שגלום במכשיר מקביל שיהיה ידני ויוכל להיות בשימוש ביתי.
מעטים מאד מודעים לכך אבל הוויברטור היה הכוח המניע מאחורי המצאת המנוע החשמלי הקטן לשימוש ביתי. בשנת 1902 המילטון ביץ' מראסין שבויסקונסין הוציא פטנט על הוויברטור הביתי הראשון. ויברטור זה היה המכשיר החשמלי החמישי שנכנס לשוק, מיד אחרי שהומצאה מכונת התפירה הביתית ולפני המגהץ החשמלי. כך שאם נגזר עלינו לגהץ – אז לפחות שנהנה לפני כן.
בשנת 1917 היו בארה"ב יותר ויברטורים מאשר טוסטרים. עשרות פטנטים הוצאו על דגמים חדשים בין השנים 1900- 1940 וצריך לזכור שבאותה תקופה מכשירים ביתיים נבנו כדי לשרוד לנצח, רבים מאותם ויברטורים עדיין עובדים עד היום ובכל רגע נתון אפשר למצוא 10 מהם מוצעים למכירה באי-ביי.
הפופולאריות של הוויברטור ירדה קצת בתקופת החופש המיני אבל חזרה בגדול בתחילת שנות ה-90 עם עליית המודעות לאיידס. משרד הבריאות האמריקאי אפילו הכניס את הוויברטור לרשימת האפשרויות המיניות הבטוחות, רשימה שהופצה לכל בית ומשפחה בארה"ב.
זה (לא רק) יפה לבריאות
לקראת הרבע האחרון של המאה העשרים החל הוויברטור להפוך לצעצוע לגיטימי בתרבות המערבית. אנשים רבים החלו להבין את חשיבותו לחיי המין של הפרט בכלל ואת תרומתו האפשרית לזוגיות בפרט. היום, ניתן למצוא צעצועים כאלו בכל הגדלים ובכל הצבעים, הם עשויים מכל סוגי החומרים הקיימים וניתן להשיגם כמעט בכל מקום. יש כאלה שמיועדים לגירוי הדגדגן – כמו הרוקט פוקט והפרפר, יש שמיועדים לחדירה כמו הוויברטור לסוגיו וביצי הרטט ויש כאלה שמיועדים גם לחדירה וגם לגירוי הדגדגן במקביל.
בתפיסה המודרנית, לוויברטורים המיועדים לסיפוק האישה נקשרו יתרונות נוספים רבים, והשמחה רבה.
קל יותר – ראשית, קל יותר להגיע לאורגזמה עם ויברטור שמותאם לך. מחקרים מראים ש-20%-30% מהנשים לא חוו אורגזמה מעולם. אם גם את לא חווית אורגזמה, או אם האורגזמות שלך הן בודדות וקורות רק מדי פעם, הגיע הזמן שתתני לעצמך ויברטור במתנה. זה נכון במיוחד אם לא אוננת לפני כן מעולם. נשים שמשתמשות באביזר מין בזמן אוננות מדווחות על כך שאורגזמות באות להן בקלות רבה יותר ובתכיפות רבה יותר וכמו כן שהאורגזמות חזקות ועוצמתיות יותר.
מענג יותר – נשים שיש להן ויברטור או צעצוע מין חוות יותר אורגזמות מאשר אלו שאין להן – ואם נסתכל על זה בהקשר הזוגי – ברור שככל שנהנה יותר, נחווה יותר אורגזמות ונתענג – נרצה יותר! ואלה עובדות שהוכחו בכמה וכמה מחקרים שנעשו בשנים האחרונות. כך שרוב הסיכויים שאם יהיה לך ויברטור – חיי המין שלכם רק יתעשרו ושניכם תרוויחו מכך. הרי סקס זה לא באמת אמור להיות מטלה מתישה… מי אוהבת לעשות משהו שהוא לא מהנה במיוחד?! יש לנו מספיק מטלות מכבידות.
מלמד יותר ומסקרן – דרך נהדרת להכיר את הגוף שלך ואת נקודות העונג היחודיות לך זה ע"י התנסות במגוון רחב של תחושות, באופן משוחרר וחווייתי. תחשבי על זה, הגוף שלך הוא כלי נהדר, אין תחושה טובה יותר מלהכיר דרכים חדשות שיכולות להסב לך עונג, רוגע וסיפוק. התנסות בצעצוע מין יכולה לספק את הסקרנות הטבעית ולעזור לך להשתחרר ופשוט להכיר את עצמך טוב יותר.
יש מגוון גדול מאד של צעצועי מין, יש גם קטגוריה מכובדת של אביזרי מין המיועדים לשימוש זוגי ואין ספק שהמילה האחרונה בתחום עדיין לא נאמרה. כבר היום יש כאלו הניתנים לתכנות והפעלה ע"י אפליקציות בסמארטפון וכרגע בפיתוח גם כאלו המבוססים על מציאות וירטואלית, שהרי אמרנו כבר שהכי חשוב זה הבריאות.

הכותבת היא סיגל צוקר, סקסולוגית, מאמנת ומדריכה למיצוי הנשיות והמיניות. מחברת הספר: פנטזיות למבוגרים בלבד. מדריכה ומאמנת למיצוי האהבה, הזוגיות והמיניות, בעלת המרכז למיניות וזוגיות "כחול". מרצה ומעבירה סדנאות בתחום מין ומיניות, נשיות, זוגיות וכמובן מנחה מפגשי גיבוש ומסיבות עם אוריינטציה חושנית ומשעשעת

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות