כך נכין עצמנו לרגע הלידה המרגש

לידה היא אחת הדברים המרגשים ביותר. השלב בו אישה מצליחה ליצור חיים ולהפוך לאימא. במאמר זה נסביר אודות ההכנה הדרושה לרגע הלידה, דבר שיעזור לכן להתגבר על חששות רבים ויעזור לכן להכין את עצמכן בצורה הטובה ביותר ללידה.

המטרה של הכנה ללידה
המטרה של הכנה ללידה היא לספק להורים מידע אודות ההיריון, הלידה והשלבים הראשונים לאחר לידת הילד. כיום, יש מקורות ידע רבים וקורסים של הכנה ללידה וכל זוג יכול לקרוא אודות התהליך בפורטלים באינטרנט ולהבין אותו טוב יותר באמצעות קורס הכנה ללידה.

הכנה ללידה- חשוב לדעת
השלב הראשון של הכנה לקראת לידה תמיד יהיה מורכב ממידע אודות הדברים החשובים אותם יש לדעת מהשבוע ה- 28 להיריון ועד התאריך הצפוי ללידה. כאן הזוג יקבל מידע בכל הקשור אל מעקב ההיריון הצפוי לו ובדיקת האולטרה סאונד הצפויה, ניטור של תנועות העובר בתוך הרחם, קביעת התנוחה של העובר בתוך הרחם ומצבים בהם יש לבצע מעקב משום הריון עודף. בנוסף, תקבלו מידע אודות כל הקשור אל מצבים רפואיים שיכולים להתרחש בזמן היריון, כמו למשל סוכרת היריון, רעלת היריון, סטרפטוקוקוס, הרפס ועוד כל מיני מצבים שיכולים לסכן את העובר ומצריכים מהאישה בהיריון להיות במעקב רפואי. כמו כן, האישה תלמד מהם הסימנים שמבשרים שהיא הולכת ללדת, כמו למשל ירידת הבטן, ירידת מים והתפתחותם של צירים סדירים ומצבים נוספים בהם חובה לפנות מיידית אל מיון יולדות, כמו למשל חשש לרעלת היריון, חום, דימום, צירים מוקדמים ועוד.

מידע חשוב ללידה ולאחריה
ההכנה ללידה של ילדכם צריכה לכלול את כל המידע אודות הלידה, סיבוכים הקשורים אליה, מקומות אליהם יש לפנות במקרה של בעיה, סוגי לידות ועוד. כל זוג צריך לדעת מהו מיון יולדות, כיצד נראה חדר לידה ומהם השלבים של הלידה, מה זה אומר 'זירוז', כיצד צוות חדר הלידה יכול להקל על הכאב, מהו חתך חיץ, אילו סוגים של לידות קיימים ומה החשיבות של שימור תאי גזע מדם טבורי. חשוב מאוד שכל יולדת תדע מתי הגיע הזמן להגיע אל חדר הלידה ושתרגיש בו בנוח. הכנה לקראת לידה משמע גם הכרת השלבים הראשונים לאחר הלידה. כאן חשוב מאוד לדעת מה קורה עם התינוק מיד לאחר שהוא יוצא מהרחם, מהם הבדיקות והטיפולים השונים אותם יבצעו בכם ובתינוק בעת השהות שלכם במחלקת יולדות, מה זה אומר כאשר לילד יש צהבת, מהו ציון אפגר ונקודות חשובות נוספות.

לסיכום, כיום יש סדנאות של קופת חולים וסדנאות פרטיות שמכינות את הזוג לקראת לידה. הכנה זו עוזרת רבות וזאת משום שהזוג יכול לדעת מתי יש בעיה מסוימת שבגינה יש להגיע למיון יולדות ומתי הגיע הזמן להגיע אל חדר הלידה.

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות