לפני שסבתא חנה נפטרה היא השאירה צוואה מרגשת

כשסבתי, חנה, הלכה לעולמה לפני מספר שנים, בגיל 90, היא הורישה לי קופסא של פריטים שונים מביתה, שידעה שזכו להערכתי לאורך השנים. בין החפצים היה יומן כרוך בעור שהיא קראה לו "יומן השראה". היא השתמשה ביומן הזה לרשום רעיונות, מחשבות, ציטוטים, מילות שירים וכל דבר אחר שריגש אותה.
היום אני רוצה לחלוק איתכן חלק מהקטעים האלה. מיינתי ככל יכולתי, שכתבתי וערכתי הכל ל 12 נקודות עיקריות.

1. שאפו את העתיד נשפו את העבר
לא משנה איפה את או מה את עוברת, האמיני תמיד שיש אור בקצה המנהרה. לעולם אל תצפי, תניחי או תדרשי. רק עשי את כמיטב יכולתך, שלטי במה שנתון לשליטתך, ואז הניחי לדברים לקרות. מפני שברגע שעשית את מה שיכולת, אם זה צריך לקרות זה יקרה, או יראה לך את הצעד הבא שצריך לצעוד.
2. החיים יכולים להיות פשוטים
רק בחרי להתרכז בדבר אחד בכל פעם. את לא צריכה לעשות הכל ואת לא צריכה לעשות את הכל כעת. נשמי, היי נוכחת ועשי כמיטבך עם מה שמולך. מה שתתני לחיים, החיים בסופו של דבר יתנו לך עשרת מונים.
3. תני לאחרים לקבל אותך כמו שאת או בכלל לא
דברי את האמת שלך גם אם קולך רועד, היי את עצמך, את מביאה לעולם משהו יפה שלא היה שם קודם. אז צעדי במסלול שלך בביטחון, ואל תצפי מאף אחד אחר להבין את מסעך, בעיקר אם הם לא היו בדיוק במקום שאליו את הולכת.
4. את לא מי שהיית וזה בסדר
נפגעת, עברת עליות ומורדות וזה עשה אותך מי שאת היום. לאורך השנים, כל כך הרבה דברים קרו – דברים ששינו את נקודת מבטך, לימדו אותך שיעורים, וחיזקו את רוחך. ככל שחולף הזמן, אף אחד לא נשאר כפי שהיה, ולמרות זאת יש שיאמרו לך שהשתנית. עני להם ב:"בוודאי שהשתניתי, אלה החיים, אבל אני עדין אותו אדם, רק יותר חזקה כעת משהייתי"
5. כל מה שקורה עוזר לך לצמוח, גם אם קשה לך לראות את זה כעת
נסיבות ינחו אותך, יתקנו אותך, ויקרבו אותך לשלמות לאורך זמן. אז, בכל מה שאת עושה, אחזי בתקווה. חוט דקיק יתהווה לכבל בלתי שביר. תני לתקווה לעגן אותך באפשרות שזה לא סוף הסיפור עבורך ושהשינויים בגאות יביאו אותך בסופו של דבר לחופים בטוחים.
6. אל תחנכי עצמך להיות עשירה, חנכי עצמך להיות מאושרת
כך, כשתתבגרי, תדעי את ערכם של דברים, לא את מחירם. בסופו של דבר, תביני, שלא תזדקקי לכך שיקרו דברים קיצוניים או מיוחדים כדי לגרום לך לחייך. פשוט תעריכי את הרגעים ותכירי תודה בלי לחפש דברים אחרים או נוספים.
7. התעקשי להיות חיובית
הביני שחלק גדול באומללות או בעצבות שלך נקבע לא על ידי הנסיבות אלא על ידי הגישה שלך. אז חייכי גם לאלה שמקנאים או מנסים לפגוע בך, הראי להם מה חסר בחייהם, ומה הם לא יכולים לקחת ממך.
8. שימי לב לאלה שאכפת להם ממך
לפעמים כשאהוב אומר "אני בסדר" הוא צריך שתביטי לו בעיניים, תחבקי אותו חזק ותגידי "אני יודעת שאתה לא".
אל תפגעי אם יש אנשים שזוכרים אותך רק כשרע להם והם זקוקים לך. הרגישי ברת מזל, שאת כמו קרן אור שצצה בעיניהם כשיש חושך בחייהם.
9. לפעמים צריך לומר לאדם ללכת כדי שיוכל לצמוח
מפני שלאורך חייהם, זה לא מה שאת עושה עבורם, אלא מה שלימדת אותם שיעשה אותם אנשים מוצלחים.
10. לעיתים, להשיג את המטרה שלך, אומר להיפרד מאנשים שלא משרתים אותה
זה מאפשר לך להשאיר מקום לאלה שיתמכו בך בדרכך להיות הגירסה הכי טובה של עצמך. זה קורה בהדרגה כשמתבגרים. את מגלה מי את ומה את רוצה, ואז את מגלה שאנשים שאת מכירה מאז מעולם, לא רואים דברים כמוך אז את נוצרת את הזכרונות ומוצאת את עצמך ממשיכה הלאה.
11. עדיף להסתכל אחורה על החיים ולומר "אני לא מאמינה שעשיתי זאת" מאשר "הלוואי שעשיתי זאת"
בסופו של דבר אנשים ישפטו אותם בצורה כלשהי, בכל מקרה. אז אל תחיי את חייך בניסיון להרשים אחרים. במקום זאת, חיי את חייך והרשימי את עצמך. אהבי את עצמך מספיק כך שלא תורידי את הסטנדרטים שלך עבור אף אחד.
12. אם את מחפשת סוף טוב ולא מוצאת, אולי זה הזמן לחפש התחלה חדשה
קבלי את זה שעליך להיכשל לפעמים, כך לומדים. האנשים החזקים ביותר, אלה שצוחקים את הצחוק הכי חזק בחיוך אמיתי, הם אלה שלחמו את הקרבות הקשים ביותר. הם מחייכים מפני שהחליטו שלא יתנו לאף אחד להכניע אותם. הם תמיד ממשיכים לעבר התחלה חדשה.

אודות אמא של

אתר הנשים והאמהות הגדול בישראל עם 900,000 גולשות בכל חודש ומועדון של 110,000 נשים. באתר ניתן למצוא לצד כתבות וראיונות עם קשת של כותבות כשלכל אחת הצבע, הייחוד, הכישרון והסגנון שלה. חלומות. הגשמה. פחדים. בישול. ילד ראשון שני או רביעי. זוגיות ושאר הנושאים שכל אישה אוהבת לקרוא

השאירי תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם.

6 תגובות

 1. קטינ כהן
  מהממם,מקסים ומרגש נהנתי לקרוא כמה חוכמה..תודה שחלקת איתנו

  מהממם,מקסים ומרגש
  נהנתי לקרוא כמה חוכמה..תודה שחלקת איתנו

 2. תודה רבה על השיתוף. זו מתנה נדיבה שהענקת

  תודה רבה על השיתוף.
  זו מתנה נדיבה שהענקת

 3. נטלי עגיב
  יפה!! ריגשתם מאוד

  יפה!! ריגשתם מאוד

 4. מריה
  לא הבנתי סבתא של מי אמרה את זה.. ..?!?!?

  לא הבנתי סבתא של מי אמרה את זה.. ..?!?!?

 5. תמי קרסיס
  חזק חבל על הזמן! סחתיין

  חזק חבל על הזמן! סחתיין

 6. רינת סמוכה
  מדהים!! כל כך טוב

  מדהים!! כל כך טוב

אהבת? בואי לעשות לנו לייק גם בפייסבוק