מי שתגיד את המשפט הזה לילדים שלה – תהפוך אותם למאושרים

אנחנו שם בשבילם. מנסות לעשות את ה "הכי טוב" שלנו ולתת להם כלים לחיים. אבל יש תקופות שאנחנו לוקחות אותם כמובן מאליו. אז בואי נעצור לרגע, נסתכל להם בעיניים ונגיד את אחד מהמשפטים המבריקים האלה. זה יעשה לכולם טוב.

1. הענקת לחיי כל כך הרבה משמעות, תודה רבה!
כשהילדים שלך נולדו, שטף אותך גל אדיר של משמעות. החיים לא התמקדו יותר בעבודה, תחביבים, או את עצמך. העיקר היה לחוות אותם. לעשות דברים איתם, להנות ביחד, למצות את הזמן ולתכנן את העתיד כמשפחה. איזו מתנה!
כאמהות, אנחנו מאמינות שזה נרמז, אבל זה לא, עלינו להושיט יד לילדינו, בגיל הנכון, ולהודות להם על הזכרונות, המשמעות, הצחוק והאהבה. אחרי הכל, אין דבר דומה לזה.

2. אני כל כך גאה בך
ילדים זקוקים ליתר הכרה, יש אינספור של בנים שעדיין עובדים על מנת לקבל אישור מאימותיהן, או בנות שזקוקות לברכתן. למרות שאולי איננו מסכימים לגמרי על דרכי ילדינו, עלינו לשבח אותם על השגת המטרה הקשה מכולן – עצמאות. ולמרות שאת ההצהרה הזאת אומרים הורים רבים, ההבדל הוא בכמות, ביצירתיות ובכנות.

3.צדקת, טעיתי
הורים, אמהות ומורות מוצאות את עצמן לעיתים קרובות בצד הטועה של הוויכוח. למרות שקל לנצל את חוסר הידע של ילדינו, רגע קטן של שקיפות וכנות יגרום לאפקט גדול בהתפתחותם. אבל, בואו לא נעצור כאן. תנו לסגולה הזאת להמשיך להשפיע על יחסיכם, אפילו במהלך השנים הקשות של הבגרות.

4. זה היה הרגע האהוב עליי
בחיים של מליון זיכרונות, חוויות וסיפורים, יכול להיות עוצמתי מאוד לצמצמם הכל לרגע אחד. להזכיר לילד/ים רגע אחד בו הכל היה מושלם ולהגדיר אותו כאהוב עליכן יעצים אותו לעד. אל תמעיטו במילים, שתפו זאת בתשוקה, ספקו כל פרט קטן והחזירו את ילדכם לרגע הזה, (לא משנה בן/ת כמה הוא/יא היום) בו הכל היה בדיוק נכון, לא תתחרטו על כך, זו הבטחה.

5. אני מצטערת
לכולנו יש רגעים של כשל. חלקם היו אתמול בעוד אחרים היו לפני שנים. קל להתעלם מהעבר ולהמשיך הלאה כאילו הזיכרונות שלנו מחקו אותם. אבל.. זה לא נכון. הם לא! אם נחלתם כישלון הורי, אל תתעלמו ממנו, נהגו בהגינות ותקנו את הכשלים.

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות