העצות הכי שימושיות לעיצוב דירה שכורה

מזל טוב!
עברנו דירה. בית גדול יותר או בית קטן אחרי התרחבות המשפחה או שינוי סטאטוס.. מה עושים? זורקים? ממיינים? קופצים עוד פעם לאיקאה? עוד פעם סינון מחדש של אין סוף רכוש שאספנו במהלך החיים?
כדי למנוע התלבטויות להלן מס' עצות שימושיות ופרקטיות ביותר:

#1 נתחיל בצעדי קטנים קטנים. צעדי בייבי
נחליט קודם כול על האזור הכי חשוב לנו בבית, כפי שלמדתם להכיר אותי, אני דוגלת שאדריכלות נכונה תבוא ממקום אישי ופרטי ומשם תגיע האדריכלות ועיצוב הנכון עבורכם בלבד. בואו נחליט כי אזור הסלון יהיה המקום הראשון שאנחנו נסדר כי אנחנו הכי אוהבים לארח ואוהבים להיות בסלון, אל דאגה אני אתן דוגמאות נוספות לאזורים שונים.. במאמרים הבאים…
חשוב להתמקד באזור הציבורי כי כולנו בעצם ממש אוהבים שחברים קופצים לשתות קפה או לארוחה קלה של שישי ערב שהיא לא אצל ההורים..למשל סלון מלבני עם חלון אחד לפחות אז נשאלת השאלה, מה עושים??
אז ראשית דבר נחשוב מה חשוב לנו.. וגם אילו רהיטים יש בידנו.. (חשוב למדוד במדויק כל רהיט למניעת טעויות מביכות.. (רהיט שפתאום לא נכנס) ולא מתאים וכד׳) ונחשוב ראשית מה הצרכים שלכם.. מה אתם נוהגים לעשות ביום יום, חשיבות לכללים של חיי היום יום, ומדוע? כי לפי תכנון הצרכים שלכם, תוכלו למקם את הדברים החסרים אצלכם וכמובן להשלים מה חסר באמת. ולא סתם לקנות דברים שאתם לא צריכים ..
התכנון לא חייב להיות מטורף.. הוא פשוט צריך להתאים לנפש ולצרכים שלכם, חשיבות התכנון היא עבור מיקם הדברים היכן שנעים לכם להיות ואם קיימת טלוויזיה אל תשכחו למקם על הקיר הכי רחוק מזוויות האור הנה דוגמא בתמונה (הסלון) למיקום שולחן ומיקום ספה בהתאם לצרכי הבית השולחן ארוך ועוצב למידת הספה על מנת לארח עם משני צדי השולחן, המטרה היא לאזן בין הרהיטים וליצור חוויה משלימה בין רהיט לרהיט.

1

2# מקום שכיף לחזור אליו
המטרה שלנו לחוות חוויה נוספת מעבר ל-4 קירות המגנים עלינו מפני שמש וגשם, המטרה בבית זה למצוא נקודת של חום ואהבה, של רגעים שאין דומה להם כאשר אנו מוצפים בין חפצים וזיכרונות טובים שעושים לנו חיוך ומזכירים לנו את קטיף התותים בצפון. על מנת ליצור חוויה כזו דרך ריהוט/אבזור חפשו ריהוט או צרו בעצמכם בתמונה לדוגמה תריס ישן שהפך ממש בקלות לאלטרנטיבה לשולחן מתחת לעמדת הטלוויזיה, בעצם המרתי את השולחן שכולנו מכירים למשהו קצת יותר שלי וקצת יותר אישי עם זיכרונות אישיים שכן כיף לי לחזור לראות זאת כל פעם מחדש, התריס ישר, הזכוכית זולה ובהזמנה והגוון הוא עפ"י שאר האלמנטים בחדר על מנת לתת איחוד שווה בין כל שאר חפצי החדר, כלומר ליצור שייכות, עפ"י מחקרים רבים תחושת שייכות, או בשפה מקצועית, תחושת שייכות השבט/קהילה/קבוצה גורמת לבני אדם להיות בתוך תחושת שייכות וגורם ראשון לשמחה/אהבה ואושר, תחשבו על הרהיטים שלכם, מי מהם חובה בתוכו את התחושה הזו? מי הרהיט אשר יכול לספר לכם סיפור מרגש או להעלות חיוך על פניכם?!

2

#3 אזורים חשוכים.. אמאל׳ה ג׳וק
מסדרונות. מעברים. כל אזור שהשמש לא זורחת שם…עם הזמן הופכים להיות מקומות מצוינים למגורים החדשים של עכבישים..טוב קודם כול לחשוב איך להאיר את המקום.. מיד אחרי שעברתם על המקום עם סמרטוט וסבון רצפה.. כן.. הצד הפולני פרץ פה לדקה תכף הוא יירגע..
שלושה אלמנטים מאד חשובים>> תזכרו>> תפנימו>> תיישמו
הראשון היא מראה..
כן, מראות מגדילות חלל ונותנות תחושה של מרחב כפול, גם חזותית וגם תודעתית, כל תחושה של מסדרון צר וחשוך יכול להיפתר ע"י מראה, תחושת האשליה היא
השני הינו תאורה..
אשר תמיד פועלת לטובת הארת החושך בקצה המנהרה שכן מאד עוזר לתחושת הגדלת המרחב וגם קיצור אופטי של אורך המסדרון יתקצר תודעתית.. וירגיש מעבר נעים יותר..תשדלו בכל מקרה להשתמש בתאורה רכה ולא המחלקה של משרדי הדואר.. תחוו חוויה רכה שאתם נכנסים הביתה.. אחרי הכול.. כבר הייתם במשרד 9 שעות, הגיע זמן מנוחה.. לעיניים ולמוח ולכל החברים הקשורים לחושים הללו.
השלישי הוא צבע..
ע״י זריקות של צבע בחלל המסדרון אשר מאפשרים לעין ל-״רצד״ כלומר לקפוץ ממקום למקום ובכך להשכיח מהתודעה כי מדובר במסדרון צר..

#4 אני אוהבת פינות
לכול דירה שכורה יש צורך שתהיה לה פינה ירוקה/ פינת חמד שלכם שיש רק לכם, או לפחות אני ממש דוגלת בתיאוריה הזו. שהיא מיוחדת לשיגעונות ולאהבות שלכם שהיא חלק אינטגרלי מכל הייחודיות שהיא רק שלכם, אני דוגלת בשיטה הזו עם כל לקוחותיי ולכן כולם תמיד יש ביטוי אישי ובלתי ניתן לשכפול בידי אחרים, לכן הסלון שלכם יהיה הכי מיוחד שיש;) והנה דוגמא לפינה ירוקה.. ע״י ספסלי כפתור ועציצים בגבהים משתנים.. כך יש לכם תמיד ריענון של הבית ע״י עציצים עונתיים, או צמח אחד קבוע ירוק עד יכול להיות חסכוני ואידאלי עבור דירות שכורות.. שיעבור עמכם כל דירה ויקבל עם הזמן משמעות סנטימנטלית גבוהה, הערך של המרחב האישי שלכם הוא בעל משמעות עמוקה הרבה יותר כל חפץ יקר ערך אשר תקנו בחנות הכי יקרה שעולה לעשות שם אפצ'י זה בגובה משכנתה, לא יהיה לכך ערך ללא ערך רגשי, החפץ יישאר כרהיט מוזאוני, לא נראה לי שבא לכם על זה?!

3

#5 חומרים קיימים
לפעמים מגיעים לדירה ויש ארון או שידה קיימת אשר שייכים לדירה השכורה ואתם מחויבים להשאיר אותם בדירה בזמן השכירות נכון מוכר? טוב.. מה נעשה שלא יראה ״על הפנים״ וגם קצת עיצובי שיהיה נעים בעיניים ?!שתי רעיונות נפלאים לשדרוג
הראשון הוא טפט.. ולא! אני לא מדברת על הטפט ב-500 שח למטר אלא דווקא על ה-10 שח למטר בדרום ת״א.. כך תוכלו מבלי לצבוע ולהרוס קירות בצורה עדינה שגם בעלת הדירה תגיד תודה.. מניסיון
והשני הוא שילוב של הראשון עם שדרוג של הפרטים הקטנים.. למשל.. קיבלתם ארון.. והוא.. בואו נגיד לא נקנה ב-הביטאט ניתן לנסוע על קו 5.. ולא לכיוון הים.. לרדת בדרום ת״א ולהיכנס לאחת החנויות הנפלאות לאביזרים על רחוב הרצל או רחוב אלנבי, ופשוט לרכוש ידיות לארון.. עם טפט תואם זה פשוט יכול להיות נפלא.. בדיוק כמו בתמונה.. ולשנות מראה של ארון שגווניו אינם 50 גוונים של אפור אלא רק אפור אחד יחיד ומסכן, לארון עם זווית עיצובית אישית שלכם אשר אין לאף אחד אחר.

התמונות המצורפות הן של דירה שכורה במרכז ת״א בת שני חדרים בלבד ונעשו בתקציב צר ומים לחץ.. מה שנותן לכולנו את האישור כי ניתן לעשות זאת בכל דירה ודירה, הסוגיה היא רק ההשקעה

הכותבת היא אדריכל ומתכננת ערים רחל ורשבסקי-סמליאנסקי
נייד 052-2448087
קליק לעמוד הפייסבוק
קליק לבלוג

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות