המשימה: להבריא את בעיית העור

28 באפריל, אחלה תאריך ליום הולדת.
28 באפריל, מזג האוויר אף פעם לא מאכזב. לא קר ולא חם. בדיוק באמצע- נעים.
היו לי המון תכניות ליום הזה השנה: ארוחת בוקר כפרית בהרי ירושלים, טיפול מפנק במים (וואטסו), זמן איכות עם הבעל ולקינוח ארוחת ערב עם הילדים וההורים. מושלם לא? Well.. לא בדיוק.

תחילת היום אכן היה כך, עם מזג אוויר אביבי וחמים, טלפונים מברכים מרגשים ומפתיעים, אבל אחר הצהריים, אחרי שאספנו את הקטנים מהגן, אופס, תקלה, גיליתי "הפתעה" מבאסת: לקטנה התפתחה תפרחת חיתולים רצינית ביותר.
אני מניחה שהיה שם מקבץ של בעיות החל מבעיית העור שיש לה (אטופיק דרמטיטיס), ממשיך לצמיחת שיניים שגרמה כנראה ליציאות חומציות ונגמר בחוסר בהירות לגבי תוצאות ניסיונות ההאכלה מבוקרות של מוצרי חלב (אחרי שאובחנה בגיל 4 חודשים כאלרגית), שכן לא היה ברור מה קודם למה והאם היציאות הרכות הן תוצאה של החלב או של השיניים.
מכאן או מכאן הילדה סבלה.
לכאן או לכאן המצב לא בישר טובות.

למסעדה עוד יצאתי אופטימית, במחשבה שהמקלחת והמשחה הרבה שמרחתי יעזרו אבל מהר מאד הבנתי שהקטנה במצוקה וצריך דחוף לחזור הביתה.
בבית קילחתי אותה שוב והצרחות שלה שברו את ליבי. לא ידעתי איך לעזור לה ואיך להימנע מנגיעות מיותרות באזור הכואב.
רק מראה האזור גרם לי לכאב וממש חשתי בכאבה לנוכח המראות הקשים. בסוף היא נרדמה, מהכאב ומהעייפות.
החלטתי להתכונן היטב לקראת הבוקר והצטיידתי מבעוד מועד בקרמים, סבונים, שמן בלנאום, תור לרופא. הכנה לבוקר קשה.

השתדלתי להשאיר אותה ללא חיתול ככל הניתן ולמעט בנגיעות במקום, אך משום שהיציאות שלה היו כה רבות נזקקנו למקלחות רבות. הפתרון הטוב והמרגיע ביותר היה ללא ספק שמן הבלנאום שפטר אותי מלגעת במקום הכואב ובכל זאת נתן את המענה המדויק.

בשעה אחת היה לנו תור לרופא, קשוח כזה, שהסתכל, הנהן בראש, לא התרגש ונתן משחה.

עכשיו נותרנו עם בעיית עור אטופית שאמורה סטטיסטית להיגמר לקראת גיל 2-3, רגישות לחלב שטרם שללנו, וטוסיק חמוד ומצולק שאנחנו עושים הכל כדי שיבריא וממשיכים לפנק בשמן בלנאום הנהדר, אשר נוכחנו שהוא מספק את הפתרון הטוב והמרגיע ביותר.
האמבטיה המפנקת עם הבייבי פורטה מהווה אצלנו אתנחתא מרגיעה. האמבטיות האלו מאפשרות לי להוריד לחץ לכמה דקות במהלך היום, בזמן שהקטנה נראית נינוחה ושקטה במים הנעימים והמבריאים. כל כך שקטה שאני מוצאת את עצמי מושכת את הרגע עוד ועוד.

קליק לקבלת דוגמית מתנה

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

20 תגובות

  1. עופרה שלום, בלנאום בייבי פורטה הינו שמן אמבט המיועד לטיפול בעור יבש בתינוקות וילדים.

 1. אבללללל כמה שאני יודעת לא צריך לעשות הרבה אמבטיות לקטנים עם בעיות עור !!זה רק הורס עוד יותר. עדיף להשתמש במשחות המתאימות בלי יותר מדי מים

  1. אלה שלום, שהייה ממושכת באמבט אכן עלולה לגרום ליובש לעור התינוק. מומלץ לרחוץ תינוקות פעם ביום ולהוסיף שמן אמבט למים ויש להקפיד על כך שמשך האמבט לא יעלה על 5 דק'. אמבטיה עם שמן אמבט בלנאום בייבי פורטה מרגיעה את התינוק ומקלה על יובש בעור.

   1. לינוי וריקי שלום, בלנאום הינו שמן אמבט לשימוש במי האמבטיה ואינו מיועד למריחה ישירה על עור יבש.

 2. מה זה אמורה סטטיסטית להסתיים בגיל 2-3?? כאילו זה בעיה שתוקפת קטנטנים בגיל הזה בלבד?

  1. הדר שלום, אטופיק דרמטיטיס מופיעה לרוב בשנה הראשונה לחיים, כאשר כ- 80% מהמקרים יבואו לידי ביטוי עד גיל 5 שנים.

  1. נטלי שלום, בתינוקות קטנים ניתן להשתמש במושב לתינוק (דפני למשל). מושב לתינוק עשוי לפתור את החשש מהחלקה. ובכל מקרה יש לנקות את האמבט בסיום האמבטיה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות