שיעורים לחופש: לעצב נכון את סביבת הלימודים הביתית של הילדים

אמנם שנת הלימודים הסתיימה אך אין ילד שאין לו שיעורי בית וחוברות לימוד לתגבור למהלך הקיץ.
עמיטל חרמון, מנהלת השיווק של מותג חדרי הילדים והנוער "רהיטי עין חרוד-הבחירה הטבעית" מספקת לנו טיפים חשובים, שנועדו להנחות אותנו כיצד לעצב נכון את סביבת הלמידה הביתית של הילדים כך שיתאפשר להם להכין שיעורי בית במהלך החופש הגדול בפרט, ובמהלך שנת הלימודים בכלל:

נוחות: ראשית צריך לדאוג שלילדים יהיה נוח לשבת בפינת הכתיבה. בחרו בכיסא נוח שיעניק תמיכה טובה לגב, הוסיפו הדום נמוך לרגליים על מנת לאפשר לרגליים להסתדר בזווית הנוחה לגב, דאגו כי שטח השולחן יהיה גדול על מנת שמנח הידיים יהיה רחב לכתיבה ושיהיה מספיק מקום לפרוס את הספרי הלימוד הנחוצים למטלת שיעורי הבית.
סביבה מסודרת: בכדי לשמור על הסדר, לכל פריט צריך שיהיה מקום ידוע מראש. מקמו את כלי הכתיבה, הספרים והמחשבון, במקום נוח ונגיש. מקומות אחסון שונים יסייעו לילדים לשמור על הסדר של השולחן גם בסיום עבודת שיעורי הבית וכך להשאיר משטח מסודר שיזמין גם בפעם הבאה לעשות בו שיעורי בית. ניתן להתאים כוורת תלייה מעל השולחן וכך לייצר מקומות אחסון בהישג יד ועדיין ישמר המקום הפנוי על השולחן.

עיצוב: מאוד חשוב שיהיה נעים בפינת הכתבה, כלומר לבחור בפינת כתיבה בעיצוב שהילדים יאהבו ולאבזר אותה לפי אופיו של הילד. למשל כוורת עם מגירות צבעוניות או פינת כתיבה בעיצוב נסיכותי. תנו לילדים לעשות את הבחירה, אם לילדים יהיה חלק בבחירת פינת הכתיבה, זה יצור עבורם חיבור לפינת הכתיבה ויסייע לרצונם להשתמש בה.
מיקום השולחן: מקמו את השולחן כך שהילד יוכל ליצור קשר עין עם הכניסה לחדר, ולא אופן כזה שהילד ישב עם הגב לדלת, זה ישאיר אותו לא מרוכז, הן בגלל הרצון להציץ בכל פעם שמישהו חולף בפרט והן בגלל חוסר היכולת לראות את הכניסה לחדר בכלל (תחושת אי השליטה, במודע או לא במודע, שיכולה להפריע לריכוז). כמו כן, במידה והילד משתמש במחשב לצורך הכנת עבודות, דאגו כי השולחן לא ימוקם ממול החלון מפני שהשמש תסנוור אותו דרך מסך המחשב ותפגע ביכולת להתרכז.
תאורה: מאוד חשוב ששולחן הכתיבה יהיה מואר כמה שאפשר. מלבד התאורה הכללית של החדר, כדאי להוסיף מנורת שולחן שמסייעת להתרכז בשיעורי הבית.

קליק לעמוד הפייסבוק רהיטי עין חרוד-הבחירה הטבעית

הכתבה באדיבות חברת רהיטי עין חרוד, אשר הוקמה בשנת 1921 בקיבוץ עין חרוד ומתמחה בעיצוב חדרי ילדים, החל משלב התכנון, לביצוע ועד הרהיט המוגמר. מעצבת ריהוט צעיר מעודכן ומגוון, המותאם לצרכי הלקוח, באיכות וגימור מוקפדים עד לפרטים הקטנים ביותר.

אודות אמא של

אתר הנשים והאמהות הגדול בישראל עם 900,000 גולשות בכל חודש ומועדון של 110,000 נשים. באתר ניתן למצוא לצד כתבות וראיונות עם קשת של כותבות כשלכל אחת הצבע, הייחוד, הכישרון והסגנון שלה. חלומות. הגשמה. פחדים. בישול. ילד ראשון שני או רביעי. זוגיות ושאר הנושאים שכל אישה אוהבת לקרוא

השאירי תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם.

אהבת? בואי לעשות לנו לייק גם בפייסבוק