אישה שמנה היא אישה יפה? זה קישקוש בלבוש

עריצות נשים שמנות מחליפה את עריצות שלטון הרזון.
טיעונים כמו 'רוב הגברים מעדיפים נשים שמנות, אבל מתביישים להודות בזה' או 'אישה שמנה היא אישה יפה'- הם קישקוש בלבוש.
טיעונים כאלו המגיעים בלוויית צילומי עודפי שומן שרק שורת שיניים איפשהו בקצה מבהירה שנגמר הגוף ומתחיל הראש+שירשורי מהממת אישה יפה סקסית, ושאר שקרים חנפניים- דוחים במיוחד. אותי. אני מדברת בשם עצמי.
להוציא את העובדה שטיעונים אלה שמים דגש על דעתם של אחרים עליך, דבר מבאס לכשלעצמו, הם לא רלוונטיים לנתונים המוכיחים כי רמה מסויימת של משקל עודף, ביחס לגובה, היא פשוט כר נרחב, תרתי משמע, להתפתחות תחלואים שונים.
ולא, את לא יפה בביקיני או בטייץ או במכנסונים קצרצרים. למעשה א י ן, אף לא אישה א ח ת, שיפה בטייץ.

רוב האנשים שנושאים על גופם משקל עודף, עושים את זה בכבדות, בחוסר חן מוחלט. למה בכלל להתעטף בשכבות לא מחמיאות של שקר עצמי- ממש לא מתוך בחירה.
מעולם לא שמעתי על אישה נגיד במידות 110 על 80 על 120, שנעמדה ערב אחד אל מול המראה ואמרה: אוףףףף אני רזה מדי! ממחר אני מתחילה לתקוע מזון בצורה מטורפת כדי להיות עבה מספיק לאופנת קיץ חורף סתיו אביב – שמלת אוהל שחורה מידה 58- כי נורא בא לי להרגיש סקסית סוף כל סוף או 'אישה אמיתית' מה שזה לא יהיה, כפי שנהנות לגלגל על לשונן מחרבותיות וממחרבותים השפה העברית.
ואני לא אומרת,
יכולתו של אדם לקבל את העצמו שלו כ'סקסי' (כאילו שעל זה קם או נופל דבר), גם כשהוא חנוט בבגד ממנו נשפכים שומניו, מתפרצים ציציו ומתגלים קרסוליו העבים, זה בהחלט אקט חזק. ואם הוא מספיק חזק גם הסובבים אותו משתכנעים. ולמה לא?
הרי אימפריות מילוליות קמו ונפלו סביב נושא הלאהוב את עצמך כפי שאתה, או לפחות לחבב חלק מהזמן את חוסר השלמות שאדם סוחב איתו כל חייו.

הטרנד הנוכחי של לאכול את הראש לכל כוסית על בשל התנהלותה הקלילה בג'ינס 38 על עקב גבוה (כאילו שעל זה קם או נופל דבר) בלי לגרור אחריה תחת ענק ומבלי שהיא שופכת לאגר אחרי מאה מטר- זו כבר עריצות הפוכה.

אגב אני, פיסית, מלאה מדי במקומות הלא נכונים ומאוד לא נעים לי עם זה ללא קשר ווט סו אבר לדעתו/העדפתו של גבר כלשהו.
ולא דברנו עוד על אישיות. אפילו לא התקרבנו לדבר, כי העריצות שמה ברקס חזק עוד קודם לכן.
כי בשביל העריצות, המחשבתית העדרית, הכל תלוי קונטקסט ומין.
כי העריצות תוקעת ביד המשוחח המשתוקק להשתייך ולרצות כמה מונחי מפתח בכל נושא אליו משתרבב שלא בטובתו המושג אישה. ואם הוא מעז לחרוג מהקו, אם עולה על דעתו לפקפק ולו ברמז במצע החונטה השלטת, אם חלילה לא ינשוף וירשוף 'מיזוגניה' 'החפצה' 'גזענות' בכל תגובה ותגובה, אם ברגע של חולשה יגמגם הסכמה רפה עם האויב (להלן כל אדם העונד בולבול מלידה)-
הרי מיד מוחרם אותו עלוב נפש, מיזוגן ומחפצן, מכל השיח הפמיניסטי לדורותיו, והמהדרות אף תזרוקנה אותו משורות חברותיהן.

זאת ועוד, ואל תגיד לא ידעתי –
אמרת לה שהיא יפה?
כינית אותה עפעפיים שמוטות?

חשבת שתצא מזה עם חצי התנצלותך בידך אם תוציא סטטוס חצי צוחק חצי בוכה, ובהסבה לשמאל?
חחח! אנחנו לא צוחקותים!
ככה יעשה לגבר שבוגרות סוציולוגיה שנה א' סמסטר ראשון במגדר רוצות בזילותו:
כנהוג במרחב הוירטואלי וכנדרש בפלוגות הסער הפמיניסטיות, המונות קהל עצום ורב של כשתיים וחצי לוחמות שלא מאמינות בלקחת שבוייםות, מיד יגרר האנס בפוטנציה אל כיכר הפייסבוק, אז האשמאי הזקן יופשט מכל הישגיו וישרף באש לשונן של טוקבקיסטיותים, כאילו לא היה מעולם יקיר החידוד גדעון רייכר.

רוצה לומר כמה מלים על קונטקסט:

אין דבר כזה 'תלוי קונטקסט'!

אם יש- במקרה הטוב, ובראיה היסטורית, ניתן להגדיר אותו כערך חברתי ומכך זמני וגמיש כמו חרא על הכביש, ובמקרה הרע אדם נטול עקרונות.
אלה היו מילותיי המסכמות את ההיסטריה ההמונית רבת המלל וזעקות השבר בנושאי קסטרו, מעצר מנהלי, אגדיר, פמיניזם, גדעון רייכר, בפייסבוק, בשלוש היממות האחרונות, כאילו שאין מספיק קציצות להכין מבשר של עוני מחפיר, אינוס ילדים, קלישאות חבוטות, ושאר כביסה לתלות, ובכלל חיים די זבל לרוב האוכלוסייה- בעולם.

אודות עינת יפת שוקחה

אלוהימ אדירים הידועה. אין גבול לפני. חופשיה לבקר כל נושא וכל אדם ואפילו נהנית מזה. עורכת השוואות ללא בושה ושמאלנית מוצהרת, אך אינה מכילה ולא נוהגת להגיש אף לא את הלחי הראשונה. מצויידת באופן קבוע בלשון חדה ונכונות לצחוק על הכל, בעיקר על עצמי. אני כל מה שישראלי- בת אמצעית לילידי הארץ, אבי ממוצא תימני ואמי ממוצא רוסי ואוסטרי שנפגשו בגרעין של הצופים. גם נכנסת לסטטיסטיקה של בת להורים גרושים וגם גרושה בכוחות עצמי, פעמיים ובאושר. אם לשני ילדים, בן ובת, מנישואין לערבי נוצרי, וסבתא שלא באשמתי לשתי חתולות.

השאירי תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם.

14 תגובות

 1. ליאור
  לפחות לו היית עקבית, אבל כנראה שכל כך בער לך לעלוב עד שהלהט שלך הכריע את הקוהרנטיות (יש מצב שכתבת…

  לפחות לו היית עקבית, אבל כנראה שכל כך בער לך לעלוב עד שהלהט שלך הכריע את הקוהרנטיות (יש מצב שכתבת רעבה? אם כן, חבל): ״עריצות נשים שמנות מחליפה את עריצות הרזון״?! וואלה?! כי כשבוחרים בניסוח כל כך קיצוני המינימום הוא לגבות את ההשוואה ולו בבדל ראיה. כי לעריצות הרזון יש כמה אינדיקציות לא רעות: כל מגזין/פרסומת/מודעה/הלינגו/חנויות הבגדים וכד׳. את כ-ל אלה המירה מחאה שאת עצמך מתארת את האחראיות לה כמניין מצומצם של כמה שמנות. מול שנים של עלבונות במישרין ובעקיפין כלפי שמנות, הצבת סטנדרטים בלתי אפשריים וסבל את מציבה על אותן מאזניים כמה סטטוסים בפייסבוק ושתיים וחצי כתבות? וואלה? אלה ואלה שווים בעיניך? לאור תפיסת הפרופורציות המעוותת הזו הייתי מציעה שתירגעי קצת לפני שאת כותבת ותנסי להפגין קצת יותר קור רוח. היסטריה זה משמין.

 2. עדי
  אני מזלזלת באנשים כמוך באמת... אני שמנה וחולה על עצמי כמו שאני עם השומנים שנוזלים ממני עם החזה הגדול…

  אני מזלזלת באנשים כמוך באמת…
  אני שמנה וחולה על עצמי כמו שאני עם השומנים שנוזלים ממני עם החזה הגדול שלי עם הירכיים הענקיים שלי ובנוסף עם החיוך הכובש שלי ועיניים הטובות שלי ויותר מזה עם הכנות שלי והאהבה שאני נותנת והחכמה שלי וכל שאר הדברים הטובים שיש בי.
  בחורה שמנה זה לא בחורה מכוערת או לא מוצלחת ועל אותו משקל בחורה רזה לא בהכרח יפה וטובה יותר המשקל זה ממש לא מי שאת זה בסך הכל משקל. באותה מידה אם הייתי מידה 38 לא אומר מי אני. חבל שיש לך כל כך הרבה שינאה כלפי מי שאת בסופו של דבר יש רק אחת כמוך ורק אחת כמוני ורק אחת כזאת ומכל אדם יש רק אחד קצת חבל לא לראות את זה בצורה חיובית ולקחת את זה למקום כזה.
  בכלל שתדעי חבל שיש לך מקום לשנאה תשמרי את המקום הזה לאהבה ולהערכה

 3. אישה שמנמנה פלוס
  מילים קיצוניות ופרובוקטיביות. מלאות שנאה. נטולות חמלה. מתנשאות. לא הייתי בוחרת אותך כחברה. חדות הלשון שלך נשמעת לי מחוברת…

  מילים קיצוניות ופרובוקטיביות. מלאות שנאה. נטולות חמלה. מתנשאות.
  לא הייתי בוחרת אותך כחברה. חדות הלשון שלך נשמעת לי מחוברת למקום חד ופוסל בתוך ליבך. זה לא עושה חשק להתקרב.
  מפחיד ולא מסקרן.

 4. ואל
  איך אפשר לשנוא את הגוף של עצמך ככה?, אני מידה 42 כמעט 44 ויש לי אלפי עוקבים בטאמבלר.... על…

  איך אפשר לשנוא את הגוף של עצמך ככה?, אני מידה 42 כמעט 44 ויש לי אלפי עוקבים בטאמבלר….
  על הגוף הסופר סקסי שלי.
  תתביישי לך את מעודדת הפרעות אכילה ואומרת לי שאני ההזויה כי אני חושבת שהגוף שלי נהדר וסקסי?, מה גם שכל יום מקרקרים סביבי גברים.

  מטומטמת.

 5. הבעיה היא במסר שהחברה משדרת לנשים,
  שהן לא מספיק טובות.. מחדירים לנו לראש שכמה קילוגרמים עודפים הופכים את האישה למכוערת, פאתטית ואולי גם טיפשה. נשים רגילות…

  שהן לא מספיק טובות.. מחדירים לנו לראש שכמה קילוגרמים עודפים הופכים את האישה למכוערת, פאתטית ואולי גם טיפשה. נשים רגילות מוצגות במדיה בדרך כלל בצורה נלעגת, כמו למשל בפרסומת שראיתי לאחרונה למשקה קל. האישה הרגילה מתנהגת שם באובר דרמטיות, ואילו הדוגמנית מגיבה אליה בצורה קלילה וצינית. האם זה לא יכול להיות הפוך? אין נשים שמנמנות קלילות? למה המשקל צריך בכלל להיות משויך לתכונות אופי מסוימות?

 6. עמית
  יש המון נשים שמנות מכוערות, כמו שיש המון נשים רזות מכוערות. השאיפה היא להכיר בכך. הפקטור הוא נטו היופי, שבעיני…

  יש המון נשים שמנות מכוערות, כמו שיש המון נשים רזות מכוערות. השאיפה היא להכיר בכך. הפקטור הוא נטו היופי, שבעיני לא תלוי תלות מוחלטת במשקל. יש המון נשים שמנות שהן יפות

 7. ורד
  גדעון רייכר איש כנה ואותה חכית מנסה לקדם אגנדה שחלפה מהעולם - פמיניזם מתלהם. זה בסדר להחמיא לאישה זה בסדר…

  גדעון רייכר איש כנה ואותה חכית מנסה לקדם אגנדה שחלפה מהעולם – פמיניזם מתלהם. זה בסדר להחמיא לאישה זה בסדר ונכון

  • אלוהימ אדירים
   הכל במדה. החופש שלך נגמר כשהוא פוגע בעור של אדם אחר. מלים שכוונתן מחמאה כנה בלבד ואין מאחוריהן…

   הכל במדה. החופש שלך נגמר כשהוא פוגע בעור של אדם אחר.
   מלים שכוונתן מחמאה כנה בלבד ואין מאחוריהן כוונה נסתרת, עוד לא הרגו אף אחד.

   ותודה על התייחסותך.

 8. איילה מלול
  המון בעיות ואתגרים עומדים מולנו אבל כנראה שיש מי שרוצה להבעיר אש במקומות אחרים. ואולי אילו רק פוליטיקאים ופרסומאים שמנסים…

  המון בעיות ואתגרים עומדים מולנו אבל כנראה שיש מי שרוצה להבעיר אש במקומות אחרים. ואולי אילו רק פוליטיקאים ופרסומאים שמנסים למשוך אש לכיוון אחר

 9. מיכל כהן
  ככ נכון חותמת על כל מילה ומילה שלך

  ככ נכון חותמת על כל מילה ומילה שלך

  • אלוהימ אדירים
   תודה על התייחסותך.

   תודה על התייחסותך.

   • משה קלרטג
    שלום רב. א. זה רק לנשים? ב. ראיתי אותך בטלוויזיה. ג. נגמלת מעִשון? ד.…

    שלום רב.
    א. זה רק לנשים?
    ב. ראיתי אותך בטלוויזיה.
    ג. נגמלת מעִשון?
    ד. הֲלָנֶצַח תְעשן סיגריה?

   • משה קלרטג
    16 באוגוסט 2016 12 באוגוסט 2015 מוזר.

    16 באוגוסט 2016
    12 באוגוסט 2015

    מוזר.

  • עדי
   בסך הכל עוד אחת עם שנאה עצמית לגוף שלה

   בסך הכל עוד אחת עם שנאה עצמית לגוף שלה

אהבת? בואי לעשות לנו לייק גם בפייסבוק