שפעת מזגנים: איך זה קורה וכיצד נמנע אותה

שפעת המזגנים היא תופעה נפוצה בקיץ הישראלי הנובעת מפערי טמפרטורות בין חלל פנים ממוזג לבין האקלים בחוץ. כדי להימנע ממנה חשוב בין היתר לנקות היטב את מערכת המיזוג, לשמור על טמפרטורה סבירה ולדאוג לאוורור טבעי של החדר.

קשה לשרוד את הקיץ הישראלי בלי מזגן צמוד. מערכות מיזוג נמצאות סביבנו בבית, במשרד, בעסק, בעבודה, במרכזי הקניות ולמעשה בכל מקום שאליו אנחנו נכנסים. החיסרון הוא ששימוש לא נכון במערכות מן הסוג הזה עלול לגרום מחלות.
"שפעת המזגנים" היא תופעה נפוצה שנובעת מפערי הטמפרטורות בין חלל הפנים לבין האקלים. בעוד בחלל פנים ממוזג הטמפרטורות הממוצעות יורדות לעיתים עד רף של 18 מעלות בלבד, בחוץ יש 40 מעלות ועוד 80 אחוזי לחות. אלו פערים שגורמים לגוף טראומה ולכן לאחר מכן מופיעים גם תסמינים של התקררות ושפעת.
בניגוד למה שנהוג לחשוב, רבים סובלים משפעת דווקא בקיץ ובגלל המזגנים שפועלים חזק במקומות עבודה. גם שינה עם המזגן כל הלילה מעלה את הסיכון וגורמת להתפרצות וירוסים ויראליים. הדרך הטובה ביותר להימנע מכך היא קודם כל לנקות היטב את מערכת המיזוג: יש לפתוח את הפילטר אחת למספר שבועות, להסיר אבק ולשטוף במים. כך מונעים שאיפת אבק ומייעלים את חיישן הבקרה הפנימי של המזגן. בנוסף, ניקוי תקופתי חוסך בהוצאות אנרגיה ומצמצם את צריכת החשמל.

מהי טמפרטורה סבירה ואיך מאווררים את החדר באופן טבעי?
הטמפרטורה המומלצת של מיזוג אוויר היא 24 מעלות. זו טמפרטורה סבירה לכל הדעות והיא מתאימה לגברים ונשים בטווח רחב של גילאים. שמירה על טמפרטורה כזו תמנע מאבקים על השלט במשרד או בבית, תבטיח בקרת אקלים יעילה ותצמצם משמעותית את הסיכוי לשפעת מזגנים. הטמרפטורה מתאימה גם לחודשים החמים ביותר של השנה כמו יולי-אוגוסט, וגם לעונות המעבר של ספטמבר-אוקטובר או אפריל-מאי.

בקרת אקלים שנעה סביב 24 מעלות תאפשר לכם לאוורר את החדר בבית או במשרד באופן טבעי. עשו זאת על ידי פתיחת חלון, התקנת וילון והוספת פתרונות הצללה. רוב החום שנכנס לתוך החדר נובע מתוך חשיפה ישירה לקרני השמש. את החשיפה הזו בדיוק תוכלו למנוע בעזרת וילון עדין או תריסי הצללה ייעודיים. עם זאת, אל תוותרו על האוורור הטבעי: פתחו את החלון כאשר אתם לא נמצאים בבית וצאו בעצמכם להתאוורר מחוץ למזגן. כך תוכלו להרגיל את הגוף לטמפרטורות שונות ותמנעו ממנו את הטראומה של מעברים חדים.
לסיכום, אפשר להתמודד עם התופעה של שפעת המזגנים. הדבר החשוב מבחינתכם הוא לאמץ הרגלי שימוש נכונים במזגן. אין סיבה לוותר לחלוטין על המזגן או לסבול מטמפרטורות גבוהות בחלל הפנים של הבית או המשרד, אבל גם לא צריך להגזים. יש להקפיד על טמפרטורה סבירה ולתת עדיפות לאוורור טבעי.

אודות אמא של

אתר הנשים והאמהות הגדול בישראל עם 900,000 גולשות בכל חודש ומועדון של 110,000 נשים. באתר ניתן למצוא לצד כתבות וראיונות עם קשת של כותבות כשלכל אחת הצבע, הייחוד, הכישרון והסגנון שלה. חלומות. הגשמה. פחדים. בישול. ילד ראשון שני או רביעי. זוגיות ושאר הנושאים שכל אישה אוהבת לקרוא

השאירי תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם.

אהבת? בואי לעשות לנו לייק גם בפייסבוק