"יש לי ילד שטופל בתרופות פסיכיאטריות והבריא בלעדיהן, בניגוד לכל מה שאמרו מסביב"

גיא בן צבי הוא אבא ל 5 ילדים, הייטקיסט וטייס חיל אויר לשעבר, בעלים ומייסד (ביחד עם אורנה) של חברת אומגה 3 גליל. לימור ברק נפגשה איתו לשיחה על דרכו הייחודית, בה החליט ליישם את גישתו לחיים ללא תרופות ולהציע אומגה 3 כתחליף לריטלין ולתרופות נוספות.

"היום זה הדיי ג'וב שלי.
יש לי 5 ילדים, והילד האמצעי היה בעייתי מהרגע שהוא נולד, בגיל 6 וחצי הוא אובחן עם טורט ונתנו לו תרופות פסיכיאטריות שהיו מאוד קשות ועם תופעות לוואי חריפות.
הייתה דילמה גדולה: מה יותר גרוע, הטורט כמו שהוא או התרופות. החלטנו שאנחנו מחפשים אלטרנטיבה, ניסינו טיפולים אלטרנטיביים שלא עזרו. אז אני הגעתי לתזונה, חקרתי והסקתי בעקבות עצות של הורים אחרים שאומגה 3 יכולה להיות פתרון.
אומגה 3 יש בשני מקורות: בזרעי ושמן פשתן, לכן הייתי קונה ק"ג של זרעי פשתן ושמן פשתן. אחרי כמה שבועות ראינו שזה לא עושה שום דבר, ואז ניסינו שמן דגים.
ניסיתי וראיתי שהנס קורה.
אחרי 3 חודשים גמלתי אותו מהתרופות והוא היה על שמן דגים במינון גבוה, הוא עוד לא היה בריא לגמרי אבל ידעתי שיש פה משהו אמיתי כי הוא היה בלי תרופות ותחת שליטה.

התחלתי ליישם את יתר העצות שנתנו לי בנושא של תזונה שגם היה בבסיס "פרוטוקול אומגה" – להוריד סוכר עמילן ומזון מעובד, בדיעבד אני יודע שהעיקר היה להוריד שומן צמחי טראנס, לקחת בערך עוד 4 שנים עד שהיה בריא לגמרי".

מתי החלטת שזה מה שאתה צריך לעשות?
המכה לתודעה הגיעה לי בשנה 2000 כשראיתי שהילד שלי הבריא, בניגוד לכל מה שאמרו לי, ובכל ספרי הפסיכיאטריה שקראתי וכל האנשים שהתייעצתי איתם אמרו לי שדבר כזה לא יכול להיות.
התחילו להגיע אליי משפחות עם ילדים במצב דומה, חלקם עם טורט אבל לאו דווקא עם טורט, כל מיני מצבים מאוד קשים, פסיכיאטריים, ילדים על סף אשפוז, משפחות על סף פירוק .
הצעתי להם לנהל יומן, להוריד תרופות ולהעלות אומגה 3 לאט, אלה שהתמידו והיו מוכנים לעשות את המאמץ הצליחו.
זה מוביל לניסים מדהימים של ילדים במצב קשה שמחלימים אחרי שנה.
ב 2010 החלטתי להפוך את הפרוטוקול הזה למסחרי, עברו את הפרוטוקול הזה בערך 150 משפחות על בסיס שאלונים שיצרתי עם אחת המשפחות
ב 2014 לפני פרסמתי מחקר על המשפחות האלה ופרסמתי בכנס גדול בנושא של אומגה 3 בחו"ל באוקטובר 2013 עזבתי את החברה שהיתה שהקמתי, ועברתי לעבוד 100 אחוז באומגה 3 גליל. עבדתי שם שנה כמדען ובשנה האחרונה אני גם מנכ"ל.

"הדבר היחיד ש"דת הרפואה" יודעת להגיד לנו זה איזה תרופות לקחת כדי לטפל באיזה סימפטום וזה עובד.
כל בעיות הבריאות שלנו מתחילות בתזונה ומסתיימות בתרופות"
.

מה ההכשרה שלך?
אני אוטודידקט, לא השלמתי י"ב כיתות. אני קונה ספרים וקורא אותם וכשאני לא מבין משהו אני כותב למי שכתב את הספר ושואל אותו. אין לי שום הסמכה מאף אחד, אין לי סמכות מהמדינה להגיד לאף אחד מה לעשות עם הילד שלו, אני מקפיד להיות מכוסה מבחינה חוקית.
לשמחתי, הפרוטוקול כרוך רק בהורדת תרופות ולכן זה קל, אם היה כרוך בהעלאת תרופות היה יותר קשה.

מה עם האמירה שההשפעה של אומגה 3 היא כמו של פלסבו (תרופת דמה)?
אם המחקר נערך כמו שצריך,תמיד יש השפעה לטובת האומגה. אם המחקר נערך לא כמו שצריך אז, יכול להיות מצב של אפס השפעה או השפעה שלילית.

רופאים לא יודעים ביוכימיה.
שמן זית כפלסבו לא טוב מול אומגה 3 כי הוא מגביר את השפעת האומגה 3 שיש בגוף.
יש להבדיל בין עולם המדע לעולם הרפואה, חלק גדול מהמחקרים נערכים על ידי רופאים או אנשים שקשורים במוסדות רפואיים ולא אנשים שעוסקים בביולוגיה וביוכימיה.

התחלת מטורט. איך בעצם זה הגיע להפרעות קשב?
התחילו להגיע אליי ילדים עם הפרעות קשב, שהן לא בדיוק טורט, אלא דברים שהם ליד טורט, OCD, הפרעת קשב וריכוז ודיכאון שהיו על תרופות פסיכיאטריות במצב קשה.
הבנתי שהפגם הבסיסי בטורט הוא אותו פגם בדיכאונות, חרדה ו -ADHD, פגם במקום שהניאו-טרנסמיטורים עוברים.
הבנתי שלאומגה שלוש יש תפקיד קריטי ולכן מחזור באומגה שלוש מפעיל תסמונות שהן לכאורה הפוכות אחת מהשנייה.
חוסר קשב וריכוז זה בדיוק הפוך מ OCD וטורט, שבהן אתה אובר מרוכז במטרה. ב ADHD אתה לא מסוגל להתמקד במטרה. באחד מהם יש לך
עודף דופמין ובשני חוסר.

איך יכול להיות שאותו חומר משפיע על שניהם. התשובה נמצאת בממברנות. יש ממברנות של אזורים במוח שאחראים על קשב ריכוז ויש אזורים אחרים שאחראים על דבר אחר ובכולם חסר אומגה 3. אותו טיפול שנתתי לטורט ולחוסר קשב שזה 2 הסקלות השונות של דופמין, עזר גם לתופעות של הסרוטונין של אותם ילדים – דיכאון וחרדה.
באופן טבעי היו מקבלים 2-4 תרופות הילדים האלה. תרופה אחת לטפל בקשב – ריטלין, תרופה אחת לטפל בדיכאון- פרוזק\ ציפרלקס ותרופה שלישית כדי לטפל בתופעות הלוואי של הריטלין.

ילדים שחוזרים מחופשה והם כבר על ריטלין, איך גומלים?
זה נחלק לכמה סוגים של ילדים: הסוג האחד שהכי קל איתו זה כאלה שההורים שלהם באופן עקרוני לא נתנו להם תרופות. יש הרבה משפחות שהן נגד והגיעו בלי תרופות, יכול להיות שצברו פיגור בלימודים אבל לא על תרופות וזה קל מאוד. הולכים לפי טבלאות המינון שלנו.
סוג שני הוא משפחות שלוקחות חופש מריטלין בחופשים, ולהם אנחנו ממליצים לנצל את החופש כדי לתת אומגה 3 ולהגיע למינון המקסימלי כשהילד לא נמצא על ריטלין וזה הכי קל.
המשפחה השלישית הם אלה שעושים הפסקות סופ"ש, אז אנחנו אומרים להם להתחיל לתת ביום ראשון קפסולה אחת שהיא מתחת למינימום, למשך שבוע שלם, ביום שישי בערב, כשאתם מפסיקים לתת לו את הריטלין של יום שישי, תעלו ל2 קפסולות וזה מאפשר לו לקחת את האומגה 3 בלי השפעת הריטלין. ככה ממשיכים עד חמישי הבא, ואז עולים ל 3 קפסולות וביום ראשון אחרי זה לנסות לתת קצת פחות ריטלין, אז הוא כבר על מינון אפקטיבי, באמצע הטווח ולא יהיה את השוק של לתת מינון של אומגה 3 שמשפיע על הריטלין.
הרבה הורים עושים את זה ומצליחים, זה דורש מהם קצת יותר תשומת לב ומאמץ.
המקרה הקשה הוא אצל אלה שלא מפסיקים בכלל ריטלין ואז הם עושים פרוטוקול אומגה שלם שבו יש לו מלווה עם מילוי דוחות שבועיים של תזונה. בד"כ מי שמגיע לפרוטוקול המלא זה מצבים מאוד קשים, ילדים שהמצב ההתנהגותי שלהם מאוד גרוע, לא ניתן לדבר ולתקשר איתם ואשר לפעמים לוקחים כמה תרופות.

"גיליתי לאורך הדרך ששלושת העקרונות המנחים הם: להוריד סוכר ועמילן, להוריד מזון מעובד, לתת אומגה 3.
שוב ושוב כשאני מפענח את ההמלצות האלה אני רואה שאם מיישמים אותם פותרים את כל בעיות הבריאות המערבית"

קליק לאתר אומגה 3 גליל

אודות לימור ברק

נשואה לרון. אמא ליונתן יואב ואביגיל. צלמת חובבת, חולת הופעות חיות. מוצאת בכתיבה דרך לשחרור לחצים, טיפול אישי וסיעור מוחות עם עצמי. אילתית גאה בלב ובנשמה, רק, בשלב זה, לא בגיאוגרפיה

השאירי תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם.

אהבת? בואי לעשות לנו לייק גם בפייסבוק