קבלי 7 טיפים שיהפכו אותך לאמא הרבה יותר שמחה

זה לא משנה אם את אמא חדשה או אחת המנוסות, כמעט תמיד אנחנו מרגישות כאילו זה היה רק אתמול כשהחזקנו את הילד הבכור בידיים ושרנו לו שירים מתוקים. אז גם חשבנו ששנות הילדות הן קסומות ומלאות בזמן פנוי.

הנה 7 טיפים עיקריים שאנחנו מבינות ככל שהזמן חולף ושיכולים לעשות סדר:

1. תסתכלי עליהם
תפסיקי את מה שאת עושה ותביטי להם בעיניים כשהם מדברים. אל תהיי האמא מאחורי המסך, או עם הגב אליהם או זאת שממלמלת "ממממ, רק רגע רק רגע..".
תפסיקי (אם אפשר) את מה שאת עושה ותביטי בהם.

2. תכתבי את מה שהם אומרים
בעיקר את הדברים המשעשעים שאת חושבת שאף פעם לא תשכחי, כי אין מה לעשות, את תשכחי. ואז תהיי תקועה בקטע הזה של "זוכר כשהוא אמר את זה ועשה את זה שהיה ממש מצחיק?". אם את לא כותבת אותם, לפחות תעלי כמה מהם לפייסבוק או לסטורי באינסטה כדי שיהיה תיעוד.

3. אל תוותרי על אפשרות להרדים אותם בנענוע
גם אם את עסוקה, תנענעי אותם קצת בעדינות עד שירדמו. זה מחזיר לנענוע התמים ההוא בעריסה כשהיו קטנטנים.

4. מה לעשות עם קמח שנשפך?
אם הילד מפיל חבילת קמח על הרצפה ומשחק בה עד שהקמח מגיע לכל מקום, כולל השיער שלו, אל תביאי מהר מטאטא או מים כדי לנקות. במקום זה, תצלמי, כי יום אחד תצחקי על זה, ועוד דבר, תפעילי את שואב האבק הידני ופשוט תשאבי הכל, כולל השיער.

5. לזרום איתם בארוחות זה מדהים
אתמול בערב אכלתם פנקייקים והם ביקשו אותו דבר גם היום בבוקר? לא רק שזאת אחלה אופציה, אלא שזו אופציה של "איזו אמא מדהימה".

6. זה בסדר לבכות
הילדים שלנו צריכים לראות דמעות מידי פעם. זה יכול להיות בגלל שנשברה צלחת, וזה יכול להיות כל נושא אחר. בחיים יש עליות ומורדות, אל תסתירי שמחה ותסכול מהילדים, זה חלק מהמעגל.

7. זה אפילו חשוב יותר לצחוק
את צוחקת? צחוק הוא באמת התרופה הטובה ביותר. שום דבר כנראה לא גורם אושר לילדים כמו כאשר אנחנו מתחילות לצחוק יחד איתם. צחוק מתגלגל, אמיתי כזה.
נכון, לפעמים החיים יכולים להיות מסובכים, ולפעמים בתוך היום יום, השמחה והצחוק יכולים להיעלם. התפקיד שלנו הוא למצוא אותם שוב ושוב. אפשר לטייל יחד בחוץ, לראות סרט מצחיק, לשחק, לבלות. העיקר שנזכור תמיד למצוא את הצחוק בתוכנו.

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות