המצב בוער: האם צריך להפסיק לקנות אצל ערבים ישראלים?

בכל פעם מחדש זה קורה – והבוקר זה קרה שוב!
באחד מהפורומים המקומיים בהם אני חברה בפייסבוק מישהו פרסם פוסט מזדעק:
״אל תקנו אצל פייסל! אל תקנו אצל הערבי הזה. הילדים שלו שונאי יהודים ואפילו אחד מהם פרסם פוסט נגד יהודים ונגד ישראל ולכו תדעו אם הוא לא שייך לארגון טרור!״.
באותו רגע במקרה קיבלתי טלפון מלקוחה שלי – ערביה ישראלית שעוסקת בתחום הקוסמטיקה בחיפה. שוחחנו על ענייני עבודה. כשניתקתי איתה את השיחה חשבתי שוב על הפוסט ההוא והבטן התהפכה לי. מדינת ישראל היא מדינה קשה. היא מדינה שקמה בכל בוקר למלחמה. בין אם זו מלחמה מוצהרת ובין אם זו מלחמה סמויה. אנחנו חיים בסיר לחץ. התושבים כאן מלאי חרדות ולחצים ודרוכים לקרב באופן יומיומי. אתמול חווינו יום של פיגועים ועושה רושם שאין כאן מנהיגות ששומרת עלינו ומגבשת תכנית פעולה, אך הערבים הישראלים שחיים איתנו כאן הם לא השעיר לעזאזל אליו צריך לפנות.
הערבים הישראלים שחיים פה בינינו אינם המטרה אליה צריך להפנות את החיצים.
את האש הזועמת צריך להפנות לראש הממשלה ולממשלה עצמה. פנו למנהיגים שלנו ובקשו תשובה, בבחירות לכנסת כשאתם שמים פתק ובוחרים את המנהיג שלנו תחשבו לעומק ואל תפעלו מתוך מסורות עתיקות והרגלים משפחתיים. לא יעלה על הדעת שתפרוץ כאן אינתיפאדה שלישית ואנחנו נשב כמתבוננים מהצד וכל שנוכל לעשות הוא להחליט שהזעם שלנו ינותב כלפי תושבי ישראל הערביים. פשוט לא.

הפוסט שנכתב וכולו השמצה אחת גדולה על סופרמרקט ותיק באזור הצפון, הוא פוסט שקרי שעובדותיו לא התרחשו במציאות. לצערי ראיתי ביומיים האחרונים עשרות פוסטים של הסתה בהם מתבקש הציבור שלא לקבל שירותים ולא לקנות מערבים.
ומי הם אותם ערבים? אנשים כמוני וכמוכם שקמים בבוקר, שיש להם ילדים והורים, שרוצים להתפרנס בכבוד, לגדל את המשפחה שלהם בנחת ולחיות חיים סבירים.

וכשיש פיגוע בירושלים או במקום אחר- הסכין או האקדח אינם מפרידים בין דם לדם. הם ואנחנו בסופו של דבר כאן להישאר ולחיות ביחד ולהסתדר ואילו המנהיגים הם אלה המתחלפים וממנהיגים צריך לדרוש אחריות ושיפעלו וימצאו את הדרך לתכנית פעולה ולתכנית מדינית (דבר שלא קורה כבר שנים ארוכות), ולא ליפול למקומות ההסתה הקלים ביותר המסירים מהם אחריות והופכים אותנו לחיות בשטח.
גזענות והתלהמות שמכוונת למקומות הלא נכונים לא יועילו למצב, להפך, רק תחמיר אותו.
אם תפסיקו לקנות מערבים בישראל, כולנו נפסיד מכך. גם כסף וגם הנחת יסוד על פיה המנהיגים שלנו או העדר מנהיגותם אינה חשובה בעצם לחיים שלנו.

אודות טלי עוז אלבו

בעלת let's face it לשיווק באינטרנט ומדיה חברתית. אישה, אמא, בת, אחות, בעלת עסק ופעילה חברתית.

השאירי תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם.

5 תגובות

 1. עמי
  שאלה הבן של בעל המכולת אצלך בשכונה מרביץ לילד שלך כל יום יומים , את כמו כל בן אדם נורמלי…

  שאלה הבן של בעל המכולת אצלך בשכונה מרביץ לילד שלך כל יום יומים , את כמו כל בן אדם נורמלי הולכת לדבר איתו והוא צוחק לך בפנים ואומר לך אין מה לעשות זה הילד לא אני זה הילד
  את תמשיכי לקנות אצלו ?
  נראה לי שאת יודעת את התשובה !
  חלק מתפקידם של אנשים נורמלים זה לשמור על הילדים שלהם , להם יותר נח לא לעשות את זה שמדובר במדינה …
  אז גם אני לא קונה אצל ערבים ולא לעכשיו מ 2008 מקווה שהרבה יעשו כמוני
  שבת שלום

 2. כרמית לוי
  שוב ביבי אשם? וכשרבין היה בשלטון לא היו פה התפרעויות?

  שוב ביבי אשם? וכשרבין היה בשלטון לא היו פה התפרעויות?

 3. רונה אזרזר
  הם לא אשמים ולא כל הערבים רעים. מכירה את הסיפור עם המרכול בצפון וזה די עצוב שאנחנו מאמינים ועושים לייק…

  הם לא אשמים ולא כל הערבים רעים. מכירה את הסיפור עם המרכול בצפון וזה די עצוב שאנחנו מאמינים ועושים לייק או שר לכל פוסט שצץ בפייסבוק

 4. מיכל קרמר
  לא קונים אצל ערבים שתומכים באלימות

  לא קונים אצל ערבים שתומכים באלימות

אהבת? בואי לעשות לנו לייק גם בפייסבוק