בעקבות המצב: טיפים להגנה עצמית

עוברת עלינו תקופה שכאילו לקוחה מסיוט גרוע במיוחד. הטרור הצליח לטעת חרדה בקרב רבים מאיתנו. לפתע יציאה לרחוב, לבילוי, לעבודה, מעלה אצל רבות חששות, ואינה פעולה טבעית כפי שהייתה. אחת הדרכים להתמודד היא להחזיר לעצמנו את השליטה.

אז איך מתמודדים בזמן מצוקה?
בזמן מצוקה או סכנה וככלל במצבי לחץ התגובות שלנו מגיעות מהתת מודע ולא מחשיבה רציונלית. ע"י תרגול של סיטואציות מסויימות נוכל להפנים את ההתנהגות הנכונה בזמן לחץ ומצוקה ולפעול לפיה ברגע האמת. נכון להיום, קרב מגע הינה השיטה היעילה ביותר להגנה עצמית ואף פותחה בצה"ל. השיטה המתבססת על מציאות הרחוב.

טיפים יעילים:

1. הגברת המודעות –
הטיפ הראשון והחשוב ביותר לאנשים חסרי ניסיון הוא הגברת המודעות. ההבנה שקיימת בעיה ואנו נמצאים בתקופה בעייתית תגרום לנו להיות יותר עירניים.
אותה מודעות ועירנות תעזור להימנע מלהיקלע לסיטואציות מסוכנות. ובימים אלו הכוונה לא להסתובב באזורים בעייתיים ונפיצים, להתרחק ממקומות הומי אדם.

2. סריקת האזור –
יצאת לרחוב? הגעת למקום מסוים? כאן נכנסת המודעות לפעולה. הרימי את הראש, סקרי את המקום בו אתם נמצאים, בדקו האם אתם מזהים משהו בעייתי או חשוד.

3. זיהית בעיה? התרחקי!
הטיפ הזה נכון לכל אדם – גבר ואישה. אין ציפייה כי בזיהוי מצב סכנה נכנס "לגוב האריות". ההמלצה במקרה הזה הוא פשוט להתרחק ולהימנע מלבוא במגע עם אדם חשוד.

4. התנהגות ברכב ובזמן נסיעה-
עם הכניסה לרכב, מומלץ לנעול את הדלתות, אם מישהו ניגש לחלון לא לפתוח חלון, ואם כבר החלטת לפתוח חלון, אז רצוי לא לפתוח חלון מלא אלא רק רבע ממנו.
במידה והותקפת בזמן נסיעה ההמלצה היא תמיד להמשיך לנסוע. ללחוץ על הגז ואף להגביר מהירות ולהמשיך בנסיעה.
זכרי, שתמיד הרכב יותר מוגן מאשר מחוצה לו.

5. את עם תינוק על הידיים?
כהורים אנו נוטים לעשות את הפעולה האינסטינקטיבית הברורה והיא להגן על התינוק עם הגוף שלנו. הדבר הנכון הוא להניח את התינוק ולהתגונן. ברגע שהתינוק על הידיים הידיים תפוסות ולא ניתן לעשות דבר. עם יש איתך עגלה רצוי להניח את התינוק ולנסות לברוח או לחילופין להתגונן, במקרים קיצוניים איפלו אנחת התינוק על הריצפה והרחקת הסכנה, תהיה יעלה יותר.

6. עוקבים אחרייך?
במקרה בו זיהית כי עוקבים אחרייך, רצוי להיכנס דווקא למקומות הומי קהל, להיטמע בתוך קהל, להיכנס לחנות קרובה ולהיות במקום שבו יש כמה שיותר אנשים.

Dollarphotoclb_81612643

הכתבה באדיבות רביד שימקו, מדריך קרב מגע בכיר המעביר סדנאות להגנה עצמית במכון X-Fight.
קליק לאתר

מכון X-Fight חיפה, בהנהלת אבי מזרחי, מתמחה בקבוצות אגרוף קלאסי וקרב מגע ומציע שיטת אימון ייחודית ומגוונת, אשר משפרת סיבולת, כוח לב וריאה, זריזות, מהירות וכוח מתפרץ.

אודות טוב שתדעי

טוב שתדעי הוא מדור הצרכנות והפנאי של מגזין אמא של. טיפים, עצות, המלצות, ידע ובעיקר "מה חדש בשוק". התכנים מופקים ע"י מערכת האתר ונכתבים ע"י צוותים מקצועיים מתוך החברות והגופים המובילים בישראל.

השאירי תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם.

אהבת? בואי לעשות לנו לייק גם בפייסבוק