אין חוק נגד זה: לישון עם הילדים באותה מיטה

מאיזושהי סיבה, אנשים מאוד אוהבים להגיב על החלטות השינה של הורים אחרים. כשאימהות מציינות כי ילדיהם ישנים איתן לפעמים, המבט על פניהם של מכרים, זרים, בני משפחה וחברים, יכול לרמז כאילו הן פורעות חוק.
אין שום חוק שאומר "לא תישן באותה מיטה עם ילדך".

לכל אותם הורים שיפוטיים, אנשים מתנשאים, לכל הביקורתיים, הזרים עם המבט הקנטרני על פניהם – למה אתם מתערבים? למה כל הרעש בגלל ילדה בת 4/ילד בן 5 שהולך/ת לישון עם אמא באותה מיטה? האם העולם יגיע אל קיצו אם זה יתרחש? האם החיים שלכם מושפעים מהבחירה של אימהות אחרות?
לא!

שינה אינה מנחמת רק עבור ילדים, אלא גם עבור ההורים.
שימו לב כמה נפלא אנחנו מרגישות אחרי יום ארוך ומתיש של עבודה-קריירה-אימהות-סידורים-ריצות, אז אנחנו יכולות להתכרבל בין סדיני פלנל נעימים, עם כוס יין/ספל שוקו, בתוספת סרט טוב או תכנית טלוויזיה. המקום שבו את ישנה הוא מקום לרגיעה. המקום שבו הילדים שלך ישנים הוא מקום לרגיעה. חברי את שני האלמנטים יחד, וזה לא מפתיע שילדים רבים רוצים לישון עם הוריהם מידי פעם, ולפעמים להיפך.

בימים עברו, אנשים ישנו יחד בשביל חום, וזה לא היה לא שגרתי או גרם להרמת גבה, שילדים ישנים עם ההורים.
בימים אלה, דור ההורים שלנו נחלק: חלק מאוד מתנגדים לשינה משותפת ואחרים תומכים לגמרי בנושא. לא משנה באיזה צד אתם ישנה רק שאלה אחת: למה למישהו אכפת מה עושים הורים אחרים בנושא השינה?
אם אתם לא רוצים לישון יחד, אז אל, אבל אל תייעצו לאחרים בעניין זה.
אל תגלגלו את עיניכם ותאמרו להם שבצורה זו הילד/ה שלהם לא ייצאו לעולם מהמיטה.

בעוד שכללים לשינה משותפת נכונה – בעיקר עם פעוטות – הם הכרחיים, ילדים הם ילדים רק פעם אחת. ודרך אגב, תשימי לב אם את הורה, או אם היית פעם ילדה, זה נכון לגבי כולם. כי ילדים תלותיים. ילדים צריכים את הוריהם. תינוקות צריכים את הוריהם. ילדים ותינוקות הם יצורים נזקקים, וכך הם אמורים להיות.
בסופו של דבר, הם כולם גדלים להיות עצמאיים אם נמלא את תפקידנו כמו שצריך והם לא יזדקקו לנו עוד. בינתיים, בכל מקרה, הם זקוקים לנו, וחלקם זקוקים לנו בלילה יותר מאחרים. לפעמים אנחנו אפילו זקוקים לכרבול עם הגורים שלנו יותר משהם צריכים אותו.

התינוקות והילדים שלנו זקוקים לנו, ואם אנחנו ישנים יחד בבטחה, אנחנו ממלאים את הצרכים שלהם, שזאת בדיוק הגדרת התפקיד שלנו כהורים.
יש אנשים שמרגישים שהם חייבים לדחוק ולדחוק בילדים שלהם לגדול וכופים עליהם עצמאות במקום לעשות מה שהילד מוכן לו.

השורה התחתונה היא שלא צריך להיות אכפת לאף אחד אם הילדים שלך ישנים אתך או בלעדיך.
מה שאנו עושים בתוך הבתים שלנו זה העסק שלנו, וכל עוד זה לא מזיק לילדינו, עלינו להמשיך כך!

אודות אמא של

אתר הנשים והאמהות הגדול בישראל עם 900,000 גולשות בכל חודש ומועדון של 110,000 נשים. באתר ניתן למצוא לצד כתבות וראיונות עם קשת של כותבות כשלכל אחת הצבע, הייחוד, הכישרון והסגנון שלה. חלומות. הגשמה. פחדים. בישול. ילד ראשון שני או רביעי. זוגיות ושאר הנושאים שכל אישה אוהבת לקרוא

השאירי תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם.

אהבת? בואי לעשות לנו לייק גם בפייסבוק